DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #841408  autor: noveris241
 21 gru 2015, 00:08
Witam, od jakiś 3 tygodni jestem posiadaczem P8 Lite. Jestem zadowolony ale męczy mnie jedna kwestia - karta micro sd. W jednym slocie mam umieszczona kartę micro sim, w drugim microsd 2gb i karta nie jest czytana ale na bank jest sprawna. O co chodzi?
 #841506  autor: Niezgodna7
 21 gru 2015, 18:29
karta sim..? (dual sim?)
czy karta pamięci microSD...? nie dziala Ci ta mała, 2GB?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #841528  autor: Niezgodna7
 21 gru 2015, 21:24
spróbuj innej (pożycz).
kup nawet nową - 8GB to jakieś... 10zł.
:-)

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #841531  autor: noveris241
 21 gru 2015, 21:43
No nie ukrywam, że karta jest wiekowa a aktualnie tylko taką posiadam. Czyli sądzisz, że po prostu karta nie jest obsługiwana z powodu zbyt niskiej pamięci bądź jej 'wieku'?
 #841535  autor: bazooka
 21 gru 2015, 22:14
noveris241 pisze:karta nie jest czytana
Sprecyzuj :!:
Jaki system plików posiada karta, czy formatowałeś ją na jakimś urządzeniu ostatnio :?:
Co do telefonu - kompletnie nie reaguje po włożeniu karty :?:
Przydałoby się zrobić test innej karty micro SD by wyeliminować problem z telefonem...
P.S.
Mam nadzieje, że zdajesz sobie sprawę w przypadku tego modelu, że jeśli włożysz kartę SD to pozbawiasz się łączności z siecią w paśmie 3G :?: Karta micro SIM w tym modelu działa o ile dobrze kojarzę, tylko na 2G...
 #841551  autor: Niezgodna7
 21 gru 2015, 23:26
bez ooka.
,,jeśli włożysz
kartę SD to pozbawiasz się łączności z siecią w paśmie 3G Karta micro SIM w
tym modelu działa o ile dobrze kojarzę, tylko na 2G..."
-- nic z tego nie kumam ni w ząb, ale nawet mi tego nie tłumacz
:- D
Noveris.
Sugeruję nową kartę (lub pożyczoną) w celu sprawdzenia tego slotu na kartę pamięci. Nie wkładaj mniejszej niż 4GB.
Kup później se taką z 8GB (minimum), to mały wydatek, a miejsca Ci się przyda.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #841625  autor: noveris241
 22 gru 2015, 18:04
Jak spróbuje z inna kartą to dam znać. Na chwile obecną mam włożona karte microsim i telefon się łaczy z 4g wiec o co chodzi? I czemu microsim wyklucza 3g? Lepiej używać za tym zwykłą simke?
 #841635  autor: bazooka
 22 gru 2015, 19:00
Napisałem - "jeśli dobrze kojarzę" - nie miałem zamiaru wprowadzać w błąd, wybaczcie.
Spróbuj tę inną kartą, a najlepiej po prostu kup - choćby 8GB, przyda Ci się do fotek itp - ostatnio można się łapać nawet na promocję w przeliczniku 1GB => 1zł, czyli karty 16GB za 16zł itp :)
 #841658  autor: Niezgodna7
 22 gru 2015, 20:26
nie, nie, najtańszych noname nie kupujemy.
Jedynie znanych producentów, np.:
toshiba, adata, kingston.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #841663  autor: bazooka
 22 gru 2015, 20:52
@Calm7 - na cóż Ty teraz chciałeś zwrócić uwagę...hmmm :?:
To nie zakup telefonu...
Toshibę 8GB dorwałem w wyprzedaży za 9,99zł a Platinet 16GB za niecałe 17zł i to Class 10...
Jak to drugie uważasz za noname to nie będę wskazywał niczego w modelu Twojego telefonu... :)
Chodzi o to, że karty pamięci kupuje się najlepiej czekając na okazję, wyprzedaż - a nie gdy się jej nagle potrzebuje :)

mSD

 #841673  autor: Niezgodna7
 22 gru 2015, 21:33
no nie zakup fonu... kasa mała, tak, ale nie tracimy tylko kasy, tak?
Platinetu nie polecę...
Zobaczymy jak będzie u Ciebie z trwałością danych
:-)

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #841689  autor: bazooka
 22 gru 2015, 23:16
Nie strasz, nie strasz... :-D
MicroSD to nie nośnik do przechowywania danych na dłuższą metę...
Ważne fotki w chmurze, na dysku w PC... kopie zapasowe smartfona również na HDD przenośnym... :)
Kartę pamięci można uj... bardzo łatwo gdy się człowiek spieszy. Od czasu gdy straciłem przenośny dysk 500GB niektórzy znajomi śmieją się z mojej przezorności.

:-)

 #841708  autor: Niezgodna7
 23 gru 2015, 09:43
mSD dobrej jakości może se leżeć latami, więc dane nie przepadną. Ale możesz kupować te najgorsze, nikt Ci nie broni, tyle, że nie każdy może się tak łatwo pogodzić ze stratą danych jak Ty
:- p
ps.
chmura..?
hahaha chmura to jest na niebie, nie wiem co za głąb wymyślił tą nazwę...
:-(

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #841750  autor: bazooka
 23 gru 2015, 16:43
Żadna marka nie gwarantuje Ci zabezpieczenia przed utratą danych...
Naprawdę, kto kupuje kartę SD by trzymać na niej dane latami - piszesz dalej o głąbie, ale ja tego założenia nie skomentuje...
A tak poza tym to po jakim czasie dopuszczasz do siebie nowe rozwiązania technologiczne oraz nazewnictwo... :?:
...bo już jakiś czas się to stosuje Karolek :-D
http://www.tokfm.pl/blogi/panoptykon/20 ... li_gdzie/1
 #841752  autor: Niezgodna7
 23 gru 2015, 18:10
takie moje zdanie o kimś, kto nadał taką nazwę, a reszta nie musi podtrzymywać takiego nazewnictwa
PS.
W tym linku co podałeś jest kilka ciekawych rzeczy, ale początkowe zdania - to dla mnie bełkot pijaka.
Do reszty nie mam zastrzeżeń
:- )
PS. 2. wszystko może się zepsuć, nawet Ziemia wypaść z orbity, dlatego twierdzę, aby do tego nie dokładać ręki, hehe

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis