DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #783469  autor: dan7
 08 lut 2015, 22:34
Jako że mój wcześniejszy temat o Honorze 3c nie bardzo wypalił ( może to z powodu złego tytułu - ,,Życie z Honorem 3c'' ) chciałbym założyć nowy pod właściwym tytułem. Także jak ktoś jest zainteresowany tym telefonem i ma pytania to chętnie odpowiem.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #783964  autor: esperanza
 10 lut 2015, 19:49
OK, ja zacznę.
Witam ponownie ;)
1. Kiedy zapowiadana na styczeń aktualizacja do Emotion UI 3 i KitKata? Przedwczoraj aktualizację otrzymał Honor 6.
2. Łatwo zrobić roota? Czy rootowanie nie nabija jakiegoś licznika i da się po unroocie oddać go normalnie na gwarancję?
3. Bateria, głośnik. Jakieś szczególne spostrzeżenia.
Za tydzień kupuję.
 #784089  autor: dan7
 11 lut 2015, 11:26
No Hej !
To co wiem to odpowiem.
1. Na ten czas nic mi nie przyszło z aktualizacji (mam włączone powiadomienia).
2. Podobno bardzo łatwo. Czytając recenzje przed zakupem Honora natknąłem się na post w którym ktoś to opisuje. Jest opcja w systemie do rotowania.
3. Bateria przy mocnym eksploatowaniu działa 1 dzień, natomiast jak telefon leży na czuwaniu to nie schodzi nawet 1%. Głośnik natomiast gra czysto ale mógłby być głośniejszy ale nie ma tragedii.
Ogólnie to jestem zadowolony.
Duża możliwość personalizacji.
Bardzo dobra jasność wyświetlacza w słońcu.
GPS bardzo szybko łapie satelity.
WIFI - ok.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #785844  autor: esperanza
 20 lut 2015, 10:35
Tak jak dan7, i ja jestem od kilku dni posiadaczem Honora. W sumie co tu dużo mówić: za tę cenę telefon jest naprawdę świetny! Jedyna rzecz do której można się przyczepić to trochę tandetny plastik użyty na obudowę, ale ten minusik ginie w gąszczu wymienionych wyżej zalet.
 #785848  autor: dan7
 20 lut 2015, 10:43
@esperanza - zadowolony ?

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #785872  autor: esperanza
 20 lut 2015, 12:38
Zadowolony. Pozostaje jedynie czekać na długo zapowiadaną aktualizację systemu ( teraz termin to podobno 1Q 2015, bo wolą dopracować soft dla bardziej dochodowego Honora 6).
wysłałem maila z zapytaniem do Huawei czy i kiedy otrzymamy aktualizację.
 #786021  autor: Genera1
 20 lut 2015, 21:58
Mam Honora jako drugi\służbowy telefon z firmową kartą i Aero2 w drugim slocie. Korzystam już od jakichś 3 tygodni

Wrażenia jak na razie głównie pozytywne, wszystko śmiga płynnie, aplikacje działają bez zamuły nawet, gdy odpala się więcej (2GB ramu). Wyświetlacz jak w dużo lepszym telefonie, kolory bardzo dobrze odwzorowane, nigdzie nie "wycieka" podświetlenie, jasność jest na równym poziomie na całym ekranie, natomiast kontrast nie jest na najwyższym poziomie. Co więcej odtwarzanie w 720p działa bez problemu, nawet streamowane z YT czy Twitcha. Obudowa rzecz jasna Chiński gumoplastik, który błyszczy i palcuje się niemiłosiernie, to samo szybka, nawet czyste ręce mogą pomazać ekran w parę minut. Zdarzyło mi się, jednak już dwukrotnie, że rotacja ekranu się zawieszała, WiFi potrafi nie zaskoczyć za pierwszym razem. Pukanie do odblokowania działa mniej więcej w 85% przypadków, więc też trochę frustrujące.

Chińczycy mają już aktualizacje do 4.4 i nowego EMUI (krązą plotki, że aktualizacja do lizaka też będzie), więc na razie wstrzymuję się z rootem i instalowanie MIUI (jest instrukcja na XDA), daje Huaweiowi czas do końca marca, bo w końcu Q1 obiecali.

Jak na telefon do 600 złotych to chyba nie ma na rynku konkurencji, więc ogólnie jestem zadowolony.
 #786270  autor: wojtek_stg
 21 lut 2015, 21:37
Jak z jakością zdjęć. .proszę o jakieś sample. Co polecicie w dualu z dobrym aparatem i 5cali .?
 #786399  autor: czamarek
 22 lut 2015, 15:18
3C do polski trafił niedawno, ale ludzie go już na własną rękę sprowadzali od dawna. Jak chcesz wiedzieć jak telefon się zachowuje po roku to wejdz na forum marki Huawei
Za 600zł teraz bym honora nie kupił. Zobacz takie propozycje jak
Elefone be Pro
Jiayu S3
thl2015
Elephone P3000S lub P6000
Wszystkie z 2GB RAM, LTE i wydajnym prockiem 64bit
 #786424  autor: dan7
 22 lut 2015, 16:49
@czamarek - nie wiem dlaczego wrzucasz wszystkie wersje Honora 3c do jednego worka ? Przeczytałem prawie całe to forum które podałeś i o naszej wersji (H30-U10 jest to wersja europejska) są same pochlebne opinie. Po pół roku ten telefon chodzi tak samo jak na początku i na forum jest to właśnie opisane.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #786909  autor: esperanza
 24 lut 2015, 10:36
@czamarek: Ty byś go za 600zł nie kupił, ale mnóstwo ludzi nie chce ściągać czegoś z Chin komplikując sobie kwestię serwisowania i bierze go z krajowej dystrybucji.

1. Szukam oficjalnego pliku z romem w wersji internetional. Wiecie skąd można go pobrać? Nie znalazłem nic na stronie producenta (albo jestem ślepy).
2. Czy odinstalowanie śmieciowych dla mnie aplikacji producentów innych niż Google wgranych fabrycznie wraz z systemem nie wpłynie na stabilność systemu? Chodzi tu o FB, Twittera, Kingosft Office i Bitcasę. Chętnie usunąłbym również zapychacze pamięci typu Książki Play czy Kiosk Play, ale googlowych wolę nie ruszać.
 #787036  autor: dan7
 24 lut 2015, 17:50
Facebook'a i Twitter'a wywaliłem od razu - nic nie zwolniło.
Natomiast przy zmianie motywu z głównego na inny zabiera więcej RAM'u (ale i tak zostaje jeszcze cały 1GB :-D ).

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #787223  autor: Genera1
 25 lut 2015, 16:19
@wojtek_stg
http://imgur.com/wkBsXrT
http://imgur.com/TcCWrFd
http://imgur.com/I09w2Ab

Trzy zdjęcia na szybko z domyślnej aplikacji i domyślnych ustawień, pochmurny dzień bez sztucznego światła, aplikacja aparatu jest dość solidna, wiec da się wyciągnąć ze zdjęć więcej. Focus lapie wyjątkowo szybko, nawet poruszone zdjęcia wychodzą nie rozmazane. Jak potrzebujesz zdjęć z lampą czy tam hdr czy jakie tam chcesz to daj znać.
 #798669  autor: dan7
 27 kwie 2015, 09:46
Jakość muzyki jest na bardzo dobrym poziomie na słuchawkach. Słucham na ''soniaczach''. Są różne tryby DTS - muzyka, film, rozmowa.
Słuchawek w zestawie nie ma.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #813347  autor: dan7
 22 lip 2015, 04:40
Tak, nawet był artykuł na Android.com Ja na razie jeszcze poczekam i zobaczę co się będzie działo !

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #813803  autor: dan7
 24 lip 2015, 12:54
Hey, aktualizował już ktoś swojego honora 3c ? Ciekaw jestem jak teraz ''chodzi''.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile