DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS
  • Strona 4 z 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 24

 #422680  autor: Krisu6230i
 13 sie 2010, 09:38
tejerek, jaki masz soft? zobacz czy jest jakaś aktualizacja w KIES, niektóre softy ponoć tak miały że sie lubiły zrestarcić raz na jakiś czas...

/*Boris the Blade, or Boris "the Bullet Dodger." As bent as the Soviet's sickle, and as hard as the hammer that crosses it. Apparently, it's impossible to kill the bastard.*/
http://ag.bocznica.org/

 #422755  autor: tejerek
 13 sie 2010, 16:14
Krisu6230i pisze:tejerek, jaki masz soft? zobacz czy jest jakaś aktualizacja w KIES, niektóre softy ponoć tak miały że sie lubiły zrestarcić raz na jakiś czas...
Mam soft od Ery a więc aktualizacja odpada chyba że Era wypuści coś nowego. Chyba że jest jakiś sposób aby wgrać oryginalny soft? A moja obecna wersja to bada 1.0

Mam też problem z aplikacją TuneWiki, jak słucham radia internetowego to po jakiś 20 - 40 minutach aplikacja sama się wyłącza.

A czasami gdy uruchamiam jakąś aplikację pojawia się komunikat typu "ekranowe elementy zostały zamknięte" i zamyka widgety bo brakowało pamięci.

W czym może być problem?

Pozdrawiam wszystkich...

 #423223  autor: Rafix
 16 sie 2010, 11:56
Aktualizacji nie odpada, pod warunkiem, że zostanie wykonana w oficjalnym serwisie Samsunga

Nokia 5130 -> Siemens MC60 -> SE K700i -> SE W580i -> Samsung S7350 -> SE Xperia Neo V -> Xperia L ->

Siemano! Jest luźno! :smt006
Kocie dziecka

 #423980  autor: ulmus102
 19 sie 2010, 15:50
nie bardzo kapuje. Masz Kiesa, ktory sciaga i instaluje ci kolejne wersje softu i nie mozesz z niego korzystac gdy masz telefon z Ery??

 #423991  autor: BKX
 19 sie 2010, 16:16
Nie, to wygląda tak, że mając soft brandowany najpierw operator musi go przerobić, a dopiero potem będzie dostępny w KIES (o ile w ogóle będzie). Tak jest z każdą marką. Oficjalnie jakiś tam soft powiedzmy wychodzi dzisiaj, ale mając soft od operatora musisz czekać, albo sie pojawi, albo nie (przeważnie to drugie), więc siłą rzeczy albo najlepiej wgrać czysty jeśli się da, albo kupić telefon z softem producenta.

N5110i/N5510/N6210/SEK500i/N7600/N3300/SEK750i/N6288/N5700/LGKP500/NE71/N5800/Iphone 3G/SamsungWave/NE72/BB8520/HTCDesireHD/BB9810/MotorolaRAZRXT910/SonyXperiaP/HTCOneS/SamsungGalaxySIII/NokiaLumia820/SonyXperiaZ1

 #424116  autor: ulmus102
 20 sie 2010, 11:27
ok, ja mam wolną rękę w wyborze sprzedawcy, nie mam telefonu w abonamencie. Gdzie zatem można kupić wave bez simlocka i z pełnym softem samsunga? Nie wiem na co zwrócić uwagę, gdybym chciał kupić telefon na allegro

 #424173  autor: PingNoMore
 20 sie 2010, 14:31
Może sprawdź w Euro RTV, Satrun, Media Markt itp.

 #424182  autor: kowcio
 20 sie 2010, 14:44
Na allegro.pl to będą same od opów. Chyba, ze kupisz z jakiegoś sklepu przez Allegro.pl, ale wtedy dasz z 200 zł więcej.

 #424191  autor: BKX
 20 sie 2010, 15:26
Chyba nie ma sensu dopłacać tych min. 200 zł. Prawda jest taka, że kupisz sobie od jakiegoś opa (ja mam np. z Plusa, bez sim, mało ingerencji w oprogramowanie) i jak Ci coś nie będzie pasowało to wgrasz nowy soft od producenta. Na gwarancję bym raczej nie patrzył, bo jak się ma coś popsuć, to raczej będzie to coś "mechanicznego" czyli słuchawka, głośnik itd. i tu raczej nikt się nie uczepi softu, jedynie podłączą Ci do darmowej aktualizacji ;) Jeśli padnie soft to sam sobie człowiek poradzi z postawieniem telefonu na nogi.


EDIT:

Słuchajcie mam głupie pytanie :P Patrząc na rozmowę w skrzynce odbiorczej osoba która do mnie pisze, jest wyświetlana w kolorze żółty (limonkowym, zielonym - ciężko go tak jednoznacznie określić) a ja odpisując mam chmurki w dwóch kolorach niebieskim, albo szarym... czemu tak zmienia kolor?

N5110i/N5510/N6210/SEK500i/N7600/N3300/SEK750i/N6288/N5700/LGKP500/NE71/N5800/Iphone 3G/SamsungWave/NE72/BB8520/HTCDesireHD/BB9810/MotorolaRAZRXT910/SonyXperiaP/HTCOneS/SamsungGalaxySIII/NokiaLumia820/SonyXperiaZ1

 #424465  autor: mariusz9a
 22 sie 2010, 12:14
BKX18 pisze:czemu tak zmienia kolor?
Szary, to SMS nie został wysłany. Dzieje się tak, jak zbyt szybko przy wysyłaniu naciśniesz na "czerwoną" słuchawkę ;-) Ale nie oznacza to, że SMS nie "zdążył" już dotrzeć do SMSC.

 #424646  autor: ulmus102
 23 sie 2010, 12:45
BKX18 pisze:ja mam np. z Plusa, bez sim, mało ingerencji w oprogramowanie) i jak Ci coś nie będzie pasowało to wgrasz nowy soft od producenta. Na gwarancję bym raczej nie patrzył,
Co to znaczy mało ingerencji w soft?
Czy możesz wgrywać nowy soft z Kiesa?

 #424657  autor: DD7
 23 sie 2010, 13:11
Nie, plusowskiego softu nie można oficjalnie zaktualizować. Ale nie bójcie się wgrać czystego softu, w serwisie Samsunga tego nie sprawdzają, jeszcze nie spotkałem się z sytuacją aby komuś nie przyjęli Wave'a z tego powodu. Ponoć niebrandowany sofcik działa dużo lepiej niż brand. ;)

 #424685  autor: BKX
 23 sie 2010, 15:17
ulmus102 pisze:Co to znaczy mało ingerencji w soft?
Czy możesz wgrywać nowy soft z Kiesa?
Tzn. że różni się on tylko tym, że masz powitanie z logo PLUS'a, tapetę (którą oczywiście normalnie możesz zmienić), dzwonek i sygnał sms, oraz logo Plus zamiast standardowej ikony przeglądarki. I na tą chwilę nie da się zrobić aktualizacji przez KIES, co nie zmienia faktu, że poza kilkoma akcjami na początku (nie pobierał mi poczty przez dwa dni) wszystko działa ok.

Ale tak jak kolega napisał, raczej nie ma co obawiać się zmiany softu, serwisy takimi drobnostkami się nie zajmują ;)

N5110i/N5510/N6210/SEK500i/N7600/N3300/SEK750i/N6288/N5700/LGKP500/NE71/N5800/Iphone 3G/SamsungWave/NE72/BB8520/HTCDesireHD/BB9810/MotorolaRAZRXT910/SonyXperiaP/HTCOneS/SamsungGalaxySIII/NokiaLumia820/SonyXperiaZ1

 #425013  autor: ulmus102
 24 sie 2010, 18:59
dzis ogladalem Wave w MediaMarkt i w Euro. Cena identyczna 1420. Na allegro dostanę Wave za 1050 ale od jakiegoś operatora polskiego. Poradźcie, czy warto oszczędzić te 400 zł? Czy przeszłaby akcja, że oddałbym od razu telefon do serwisu w celu wgrania najnowszego sofu?

 #425014  autor: kowcio
 24 sie 2010, 19:04
ulmus102 pisze:dzis ogladalem Wave w MediaMarkt i w Euro. Cena identyczna 1420. Na allegro dostanę Wave za 1050 ale od jakiegoś operatora polskiego. Poradźcie, czy warto oszczędzić te 400 zł?
Pewnie, że na allegro.pl kup. Nawet taniej kupisz, niż 1050 PLN jak sie postarasz ;-)
ulmus102 pisze:Czy przeszłaby akcja, że oddałbym od razu telefon do serwisu w celu wgrania najnowszego sofu?
Wiesz co, ja kiedyś dawałem do serwisu starego Samsunga i zrobili mi to. Jak teraz jest, tego nie wiem. Ale samemu podobno bardzo łatwo jest zmienić system i nie traci się gwarancji. Ja sam sobie zaktualizuję, ale nie wiem, czy dane z telefonu zostaną utracone? Jeśli tak, to poczekam jeszcze, bo teraz dużo czasu poświęciłem, aby go skonfigurować.

 #425326  autor: Rokko
 26 sie 2010, 10:40
W innym watku romzmowy o tym telefonie narzekałem na wiele rzeczy. Wgrałem nowy soft i jak reką odjął.Chodzi teraz bez zarzutu. Polecam zmianę :)

 #425327  autor: sporysz
 26 sie 2010, 10:44
Cześć,

Jako przyszły właściciel Wave'a mam dwa pytania:
- czy słuchawki dostarczone z słuchawką mają jakiś pilot do obsługi playera z poziomu "słuchawek"? Jeśli nie to czy takie cudo można gdzieś dostać?
- czy w "polskim" wave są jakieś natywne aplikacje dostarczane przez polskie firmy? Na filmikach z YT zauważyłem różne "regionalne" aplikacje przeznaczone na ten fon. W nabytym ostatnio przeze mnie TV LCD SAMSUNGA Internet @ TV jest np. aplikacja z wiadomościami portalu Gazeta.pl. Czy na Wave też znajdę tego typu aplikacje?

Pozdrawiam,

sporysz

PS. Często w tym wątku poruszany był temat brandowanego softu... Nie wiem czy pomogę ale podzielę się swoimi obserwacjami.
Na początku roku kupowałem E63 Nokii i zależało mi na "czystym sofcie". W komisach zapewniali mnie że mogę kupić fon z Ery, Plusa i Play i po zmianie softu na czysty nie stracę gwarancji. Nie wierzyłem i w sumie kupiłem fon niebrandowany, a raczej wyczyszczony, co okazało się później. Co dziwniejsze, moja Nokia podczas aktualizacji przestała reagować i w serwisie firmowym bez problemu mi ją naprawiono.
Okazało się że telefony wszystkich polskich sieci mają standardowy product code i zmiana softu nie grozi utratą gwarancji. Fony z Orange mają własny numer i czyszczenie w nich softu bez utraty gwarancji jest niemożliwe.

Nie wiem jak jest w Wave ale chętnie bym się dowiedział, bo nie lubię tych extra gadżetów od sieci :D

 #425418  autor: wtd
 26 sie 2010, 16:22
Pytanie co do kalendarza - w telefonie muszę mieć możliwość synchronizowania kalendarza z outlookiem (ew. bardzo od biedy z google calendar), oprócz tego synchronizacja kontaktów (tu odwrotnie - google contacts, od biedy ujdzie i outlook). W iphone bez problemu działa to przez itunes. Jak jest w wave?

 #425422  autor: kowcio
 26 sie 2010, 16:47
sporysz pisze:- czy słuchawki dostarczone z słuchawką mają jakiś pilot do obsługi playera z poziomu "słuchawek"? Jeśli nie to czy takie cudo można gdzieś dostać?
Słuchawki zestawowe są takie, jak w innych Samsungach z wyższej półki, kanałowe, z guzikiem do odbierania rozmów. Gdzie można z pilotem kupic i czy w ogóle- nie wiem. Może Nokia miała jakieś słuchawki z pilotem z wejściem na jack 3,5mm, ale nie wiem czy one będą z wave działac.
sporysz pisze:- czy w "polskim" wave są jakieś natywne aplikacje dostarczane przez polskie firmy? Na filmikach z YT zauważyłem różne "regionalne" aplikacje przeznaczone na ten fon. W nabytym ostatnio przeze mnie TV LCD SAMSUNGA Internet @ TV jest np. aplikacja z wiadomościami portalu Gazeta.pl. Czy na Wave też znajdę tego typu aplikacje?
Coś tam z nesweekiem jest, jakies inne pierdołki chyba też, a resztę mozna pobrać z Samsung Apps, tam chyba takie były. Musiałbym tam pogrzebać. A tak to masz Twitter, Facebook, Youtube i takie tam..
sporysz pisze:PS. Często w tym wątku poruszany był temat brandowanego softu... Nie wiem czy pomogę ale podzielę się swoimi obserwacjami.
Na początku roku kupowałem E63 Nokii i zależało mi na "czystym sofcie". W komisach zapewniali mnie że mogę kupić fon z Ery, Plusa i Play i po zmianie softu na czysty nie stracę gwarancji. Nie wierzyłem i w sumie kupiłem fon niebrandowany, a raczej wyczyszczony, co okazało się później. Co dziwniejsze, moja Nokia podczas aktualizacji przestała reagować i w serwisie firmowym bez problemu mi ją naprawiono.
Okazało się że telefony wszystkich polskich sieci mają standardowy product code i zmiana softu nie grozi utratą gwarancji. Fony z Orange mają własny numer i czyszczenie w nich softu bez utraty gwarancji jest niemożliwe.
Ale bzdura. Nokia ma różne PC i sam to zmieniałem. Play ma swój PC dla danego modelu, podobnie jak Era, Plus i Orange. Jest tez PC przeznaczony na PL rynek (nazywa się Euro), często są dwa takie PC na PL rynek w zalezności od koloru obudowy, ale to tam można olać.
Nie wiem jak jest w Wave ale chętnie bym się dowiedział, bo nie lubię tych extra gadżetów od sieci :D
Ja Wave mam z Plusa. Jedyne oznaki tego było logo Plus zamiast bada przy starcie, tapeta, dzwonki (SMS i połaczenia) oraz Plus.pl zamiast Internet w menu. NIC więcej ;-) Z ery i Play też tak powinno byc, a z Orange to nie wiem.
Wgrałem czysty soft i zniknęło mi to.

 #425468  autor: BKX
 26 sie 2010, 20:37
Wreszcie zmieniłem soft w swoim (wcześniej brandowany PLUS) wiele problemów zniknęło, poprawiłą sie jakby stabilność, szybkość i jakość grafiki w filmach czy przeglądarce (przynajmniej takie mam wrażenie). Soft to póki co JF1_full. Ale za to teraz mam nowy problem, aktualizacja poczty jest ustawiona co pół godziny i co najlepsze, nawet jak nie ma maila to i tak puszcza dźwięk i wibruje jakby coś doszło.... :/ Oj ten Samsung ;)

N5110i/N5510/N6210/SEK500i/N7600/N3300/SEK750i/N6288/N5700/LGKP500/NE71/N5800/Iphone 3G/SamsungWave/NE72/BB8520/HTCDesireHD/BB9810/MotorolaRAZRXT910/SonyXperiaP/HTCOneS/SamsungGalaxySIII/NokiaLumia820/SonyXperiaZ1
  • Strona 4 z 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 24