DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS
  • Strona 5 z 24
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 24

 #425471  autor: kowcio
 26 sie 2010, 20:48
Ja zmieniłem tego softa i pojawiły się zaś dwa problemy, których wcześniej nie miałem...
1. Miąłem aplikację do Google Mail w gry i aplikacje, a teraz już tego czegoś zainstalować ze strony nie mogę... Czemu?
2. Wifi- łączy się z siecią, mam ikonke wifi na pulpicie, wszystko ok, wchodze w Samsung Apps, czekam i po chwili mam bład połączenia... Nie wiem czemu tak jest, wcześniej działało. Moze router mi padł, albo coś poprzestawiałem i nie wiem co teraz zrobić.

 #425518  autor: sporysz
 26 sie 2010, 23:38
kowcio pisze:ki zestawowe są takie, jak w innych Samsungach z wyższej półki, kanałowe, z guzikiem do odbierania rozmów. Gdzie można z pilotem kupic i czy w ogóle- nie wiem. Może Nokia miała jakieś słuchawki z pilotem z wejściem na jack 3,5mm, ale nie wiem czy one będą z wave działac.


Fajny pilot mam w Nokii N81. Jak będę miał Wave'a w swoich rękach to sprawdzę.
kowcio pisze:Coś tam z nesweekiem jest, jakies inne pierdołki chyba też, a resztę mozna pobrać z Samsung Apps, tam chyba takie były.
No właśnie nie znalazłem nic oprócz aplikacji arabskich stacji TV itp ;)
kowcio pisze:Ale bzdura.


Czyli twierdzisz że wgrywanie softu do fonu nie ma wpływu na utratę gwarancji?


A jeszcze jedno: czy Wave obsługuje VoIP?

Pozdrawiam,

sporysz

 #425915  autor: kowcio
 29 sie 2010, 11:17
sporysz, ze bzdura miałem na myśli te Nokiowskie PC. ;-)
Słyszałem, że nie, sam E51 oddawałem i nikt sie nie czepiał, ze nie mam softa z Plusa.
sporysz pisze:A jeszcze jedno: czy Wave obsługuje VoIP?
Nie znalazłem takiej opcji, chyba, ze trzeba coś pobrać z Samsung Apps ;-) W menu telefonu nie mam czegoś typu telefon internetowy (tak jak w E51) czy innych podobnych VoIPów ;-)

 #426245  autor: ulmus102
 30 sie 2010, 11:38
nie wie ktoś może, czy jest już jakiś arkusz kalkulacyjny na Wave?

 #426248  autor: rain86
 30 sie 2010, 11:45
jest arkusz w programie Picsel Smart Office

Było: Mitsubishi Trium, Alcatel OT 311,511,Sony CMD-J5, Siemens SL45i,Nokia N-Gage, SE T610, SE J200, Motorola E398, Samsung E900, Nokia N73, Samsung F480, Nokia N82, N86, 5800, Omnia HD, SE C901, Wave 8500, 6303, N8, SGS II, Lumia 800, HTC 1S
Jest:ip4s

 #426358  autor: jothus
 30 sie 2010, 18:02
To i ja mam pytanko do właścicieli Wava. Chciałbym kupić go w Pleju z paczką danych tylko w zasięgu tegoż operatora i zastanawiam się czy można skonfigurować wava tak by łączył się z internetem tylko kiedy jest w zasięgu dostępnego wi-fi lub w zasięgu neta z plej (bo gdy nie jest się z zasięgu pleja tylko plusa transmisja danych jest naliczana poza abonamentem).
Z góry dzieki za info a pytam bo nie znalazłem tego we wcześniejszych komentarzach.

 #426438  autor: BKX
 30 sie 2010, 21:46
Najprościej nie brać go w Play jesli chodzi o transmisję danych... Jeśli bywasz w miejscach gdzie wiesz, że zasięg ma Play to zwyczajnie masz zaznaczoną w ustawieniach opcję "Użyj danych pakietowych", w innych miejscach musisz to wyłączyć, żeby telefon się nie łączył. Z kolei jeśli będziesz w zasięgu bezprzewodowego netu to pstrykasz na wifi, samo się nic nie przełączy. Moim zdaniem jesli mamy używać telefonu z pakietem danych i będziemy w różnych miejscach to opcja Play jest bardzo ryzykowna, a co najważniejsze mało wygodna... Ja w Orange w ogóle się tym nie przejmuję, sprawdzanie poczty co pół godz, w pracy czy w domu jestem pod Wifi, w podróży jeśli tylko zasięg jest, mam cały czas dostęp do netu, EDGE już w jakimś stopniu wystarcza jeżeli chodzi o telefon.

N5110i/N5510/N6210/SEK500i/N7600/N3300/SEK750i/N6288/N5700/LGKP500/NE71/N5800/Iphone 3G/SamsungWave/NE72/BB8520/HTCDesireHD/BB9810/MotorolaRAZRXT910/SonyXperiaP/HTCOneS/SamsungGalaxySIII/NokiaLumia820/SonyXperiaZ1

 #426478  autor: dzidek
 30 sie 2010, 23:23
jothus pisze:zastanawiam się czy można skonfigurować wava tak by łączył się z internetem tylko kiedy jest w zasięgu dostępnego wi-fi lub w zasięgu neta z plej (bo gdy nie jest się z zasięgu pleja tylko plusa transmisja danych jest naliczana poza abonamentem).
Jeżeli dostępna jest sieć WiFi to w pierwszej kolejności skorzysta z WiFi a dopiero później, ewentualnie GSM. Co więcej, możesz określić, które aplikacje mogą łączyć się przez dane pakietowe.
W Play możesz wyłączyć (po stronie operatora) połączenia pakietowe na "nie ich" nadajnikach - nie jest to cechą telefonu tylko samego Play!
Więc spokojnie osiągniesz to czego oczekujesz :mrgreen:

 #426479  autor: ulmus102
 30 sie 2010, 23:26
Od dzisiaj jestem dumnym posiadaczem Wava :D
No i oczywiście zaczęły się schody. Otóż usiłuję podłączyć telefon do Kiesa i nie mogę. Gdy ustawiam przesył danych kablem usb na multimedialny, to bez problemu umieszczam pliki w telefonie, na karcie. Ale gdy przestawiam usb na Kiesa, to Kies monituje, żebym podpiął telefon. Miał ktoś taki problem?

edyta:
Gdy podłączam telefon kabelkiem usb, automatycznie startuje Kies. I niestety po starcie nie widzi telefonu

edyta2:
Pomogła reinstalacja Kiesa
Ostatnio zmieniony 31 sie 2010, 11:14 przez ulmus102, łącznie zmieniany 1 raz.

 #426485  autor: Pijo
 31 sie 2010, 00:14
W Wave ma opcję " Wyłacz/ nie korzystaj z transmisji danych w roamingu" ?

 #426507  autor: Krisu6230i
 31 sie 2010, 09:14
Pijo pisze:W Wave ma opcję " Wyłacz/ nie korzystaj z transmisji danych w roamingu" ?
wave ma ta opcję...

/*Boris the Blade, or Boris "the Bullet Dodger." As bent as the Soviet's sickle, and as hard as the hammer that crosses it. Apparently, it's impossible to kill the bastard.*/
http://ag.bocznica.org/

 #426642  autor: slawek.u
 31 sie 2010, 17:17
Witam. Dzisiaj zamówiłem tego Samsunga w Playu. Z ciekawości przeglądam ten temat, jednak dalej nie dowiedziałem się ile przy normalnym użytkowaniu trzyma bateria ?
Chciałbym tez spytać, czy ten telefon ma jakiś porządny notatnik ?

 #426779  autor: ulmus102
 01 wrz 2010, 09:43
slawek.u pisze:Witam. Dzisiaj zamówiłem tego Samsunga w Playu. Z ciekawości przeglądam ten temat, jednak dalej nie dowiedziałem się ile przy normalnym użytkowaniu trzyma bateria ?
Chciałbym tez spytać, czy ten telefon ma jakiś porządny notatnik ?
Notatnik jest, ale to czy jest porządny ocenisz sam, bo to kwestia gustu.
Ja wczoraj naładowałem telefon i przez noc nie zeszła mi ani jedna kreska. Więc bateria będzie trzymać zależnie od tego jak intensywnie korzystasz z komórki. Pocieszające jest to, że podłączając telefon do komputera, uruchamiasz ładowanie.

Może ktoś wie jak odinstalować te durne dema gierek, żeby zwolnić miejsce?

 #426947  autor: kowcio
 01 wrz 2010, 19:34
ulmus102 pisze:Może ktoś wie jak odinstalować te durne dema gierek, żeby zwolnić miejsce?
Tego, czego się nie da usunąć z pozycji opcji nie usuniesz...
Wave baterię ma dobrą. Jak bardzo intensywnie użytkowałem go- ciągle pisałem SMSy, bawiłem się nim cały dzień to od rana do wieczora, a ta to 4-5 dni mi trzymał, gdy włożyłem kartę Play..
Tak więc to jest tylko zależne od profilu korzystania z telefonu. Jak ściemnisz ekran na 5/10, wyłączysz 3G, będziesz miał wyłączony BT, Wifi to na pewno ładnie będzie trzymał.

 #427040  autor: dawid_wml
 02 wrz 2010, 00:30
Jeżeli ktoś miał nokię 5800 to przy takim samym użytkowaniu Wave dużo dłużej trzymał ?

 #427063  autor: matt
 02 wrz 2010, 09:33
Witam,

mam pytanie do użytkowników Wava, czy nie mają przypadkiem problemów z rejestracją wideo,szczególnie w jakości HD,gdy nagranie jest zapisywane na karcie pamięci. Rzadziej problem zapisu pojawia się przy robieniu zdjęć czy rejestracji wideo w pamięci telefonu.

Na początku lipca kupiłem nowego Wava (polska dystrybucja, bez umowy i simlocka, zapieczętowany itd.) i po kilku dniach zauważyłem problemy z rejestracją wideo. Nieliczne filmy, takie do kilkunastu sekund) były nagrywane prawidłowo, ale w większości przypadków, albo nie pojawiały w galerii,albo nie można ich było otworzyć jeśli już były w galerii, albo już w trakcie nagrywania obraz zacinał się i po chwili otrzymywałem komunikat iż nie można zapisać pliku.

Telefon trafił do serwisu i po ponad 5 tygodniach wrócił do sklepu gdzie go nabyłem, z informacją, że wgrano nowe oprogramowanie,a kamera działa prawidłowo. Zamontowałem więc po kolei karty pamięci (Kingston 2 i 4GB oraz SanDisk 16 GB) i nadal jest to samo, w przypadku każdej z kart. Oczywiście telefonu nie odebrałem od sprzedawcy i trafił znów do serwisu. :|

Czy ktoś może miał może podobny problem z tym telefonem?
 #427065  autor: slawek.u
 02 wrz 2010, 09:37
Mam kilka takich pytanek:
1. czy ikonki z pulpitu głównego i widgetów można usunąć ?
2. czy np. w widgetcie "Daly briefing" można zmienić te angielskie strony na jakieś swoje ?
3. mam telefon w Playu, czy wrzucał koś sobie jakieś widgety sam do fonu ?
4. czy wychodząc w menu i innych takich tam, wystarczy kliknąć przycisk wł./wył telefonu, czy trzeba gdzieś to zamykać tak jak to jest w Symbianie ?
5. wg mnie głupio pokazana tu jest pamięć, co to za jednostki te "K"...?
6. czy uaktualniał ktoś sobie może już system ?

Z góry dzięki za może dla niektórych banalnych pytań, ale przestawiam się z Noki N95 8GB, a tu całkowicie inna bajka... :D

 #427072  autor: Krisu6230i
 02 wrz 2010, 10:15
slawek.u,
1. widgety zamykac się da czy tam susuwać ikonki z głównego pulpitu nie są customizowalne, jeśli o te trzy na dole pytasz
2. nie zauważyłem, ale powstaje wiele innych widgetów polecam poszukać na necie
3. jak wyżej tak i to wiele
4. można zamykać czerwoną słuchawką albo przytrzymać klawisz menu i pojawi się task mgr i tam zamykasz
5. głupio gdzie? może w kilobajtach?
6. oprogramowanie można uaktualnić za pomocą KIES, wiem że z brandowanymi jest kłopot ale obejść się to da ---> google, co do systemu to zmienia się przy aktualizacji sftu ale dopiero od wersji JH1 chyba , a może już od JG5/6....

matt, nie mam takiego problemu wiem że jak karta jest g@#niana to może zacinać sie przy nagrywaniu ale to jest już przesada, warto było oddać tel na podstawie niezgodności z umową, ale wtedy duża szansa że powiedzą ci w serwisie że zalany został :/
btw, co w tedy zrobić wie ktoś może?


dawid_wml, nie miałem tego telefonu ale wave trzyma dobrze, ciężko jest stwiedzić ile trzyma bo częste podłączanie do kompa zaburza obraz, ja też duŻo używam wifi i BT ale 2 -3 dni daje radę :)

notatnik jest ok, jak będzie zły to pojawią się na pewno inne, ilość aplikacji rośnie ciągle więc wszystko jest a dobrej drodze - do prawdziwej edycji dokumentów jest pixel office i chyba już powinien być quick office...

/*Boris the Blade, or Boris "the Bullet Dodger." As bent as the Soviet's sickle, and as hard as the hammer that crosses it. Apparently, it's impossible to kill the bastard.*/
http://ag.bocznica.org/

 #427129  autor: slawek.u
 02 wrz 2010, 13:43
Ok, dzięki...

Wkurza mnie jeszcze WiFi. Otóż za każdym razem, gdy biorę telefon do ręki, odblokowuje panel, to wciąż wyskakują mi różnego typy komunikaty..gdzie wyłączyć to sprawdzanie...chcę, żeby internet się włączał wtedy, jak ja będę tego chciał...

 #427181  autor: ulmus102
 02 wrz 2010, 18:04
dawid_wml pisze:Jeżeli ktoś miał nokię 5800 to przy takim samym użytkowaniu Wave dużo dłużej trzymał ?
dzisiaj jechałem z Włocławka do Zduńskiej Woli i później do Łodzi. Używałem NaviExperta. Po ok 4 godzinach bateria była już tylko na jednej kresce. Chwilowe włączenie wi-fi wyładowało ją prawie do zera.

Sądzę, że normalne używanie pozwoli użytkować telefon ok 48h, lecz intensywne, typu całodzienna jazda z nawiacją musi być posiłkowana zasilaniem.
  • Strona 5 z 24
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 24
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 24