DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS
  • Strona 3 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

 #418357  autor: Dworek
 21 lip 2010, 13:38
KLAINMAX pisze:Mam jeszcze jedno dodatkowe pytanko: jaki jest rzeczywisty rozmiar wyswietlacza? 3,3' czy 3,2'? Pytam, poniewaz niektore strony podaja 3,3', a drugie 3,2'.
Na swojej stronie Samsung podaje 3.3".
 #418639  autor: leoleoleo
 23 lip 2010, 00:03
Witam,

Mam wave'a od paru godzin, chce pozgrywac pare tematow na niego, skorygowac liste kontaktow, ale jak podlaczam go przez usb, na kompie juz KIES czeka, nie da sie nic zrobic ?! Mieli i mieli MPT Device i nic sie nie dzieje ?!
Podlaczajac jako pamiec masowa, pojawiaja sie dwa dyski w moj komputer, ale nie da sie na nie wejsc ...

neeed some help !

 #418648  autor: rikitiki
 23 lip 2010, 01:25
pobawiłem się trochę api i IMHO tak to gier i innych aplikacji gdzie autor sam decyduje o kolorze pixela bada jest ok, ale do aplikacji gdzie używane są jakieś formatki to na razie api jest mocno ograniczone - nie można zmieniać kolorów, rozmiaru czcionki więc i np wielkości przycisków, listy są mocno ograniczone - nie da się wstawiać kontrolek, tylko checkbox i tylko po prawej stronie, nie ma nawet zwykłego dropdowna wszystko trzeba samego sobie oprogramować. I jeśli dodać do tego że pisane jest w c++, mały błąd typu zapomniałeś zamknąć nawiasu w sql i cała aplikacji łącznie z symulatorem pada

 #418652  autor: Rokko
 23 lip 2010, 07:47
Po kilku dniach uzywania moge podzielic sie spostrzeżeniami.
1. moim zdaniem słabo trzyma zasięg - Nokia E 66 ma 4 kreski, Wave - 2,
2. czesty problem laczenia sie z aplikacja samsunga przez komputer. Komp nie widzi urządzenia. Dopiero wyłączenie telefonu pomaga,
3. rzecz która bardzo mnie denerwuje - bardzo czesto nie dzwoni budzik. Mam ustawione trzy godzin np 7:00, 7:30, 8:00. Wszystkie ustawione na codziennie. Atywuje ten ostatni o 8:00 - i nie dzwoni. Na ekranie jest ikonka budzika a tu cisza. Przyznam, ze nie jestem w stanie tego skumac.
4. Wczesniej uzywałem Noki E66 i przyznam, że miała o niebo lepszą jakość połączeń. W tych samych warunkach - miejsce, głośność zewnętrzna - słyszalność była lepsza.
5 no i bateria - nieobliczalna - raz trzyma 4 dni, raz 1 dzien. Ciekawostka wtorek - trasa Gdansk - Wawa - Gdansk. Telefon rano naladowany na maska. W dzien 5 - 6 rozmow po okolo 2 - 3 minuty - wieczorem okolo 20 po powrocie do Gdanska telefon rozladowany. Nie wiedzialem, ze go az tak wyczerpie poszukiwania BTSów na trasie. Radze szybko kupic ładowarke samochodową.

[ Dodano: 2010-07-24, 12:51 ]
kolejna obserwacja z dzisiaj:
- poprostu sie zawiesil. Nie mozna bylo zrobic nic -oczywiscie pomogl twardy reset - czyli wyjecie baterii.
PS
Moze by tak przeniesc ten watek do literki S w dziale Samsunga.

 #420953  autor: mariusz9a
 04 sie 2010, 17:35
Rokko pisze:moim zdaniem słabo trzyma zasięg - Nokia E 66 ma 4 kreski, Wave - 2,
Dużo lepiej trzyma zasięg niż E71. Na kreski nie patrz - wskaźnik zasięgu w Nokiach w stosunku do rzeczywistej mocy sygnału to nieporozumienie ;-)
Rokko pisze:- poprostu sie zawiesil. Nie mozna bylo zrobic nic -oczywiscie pomogl twardy reset - czyli wyjecie baterii.
Już kilka razy mu to zrobiłem ;-) Reset wykonuje się poprzez długie przytrzymanie przycisku odrzucenia połączenia ("czerwona słuchawka"). Nie trzeba wyjmować baterii ;-)
Rokko pisze:4. Wczesniej uzywałem Noki E66 i przyznam, że miała o niebo lepszą jakość połączeń. W tych samych warunkach - miejsce, głośność zewnętrzna - słyszalność była lepsza.
Nie odniosę się do e66 ale do e71 - Wave jest głośniejszy, ma w głośniku jakby więcej basu. Ogólnie lepiej słychać rozmówcę.


Do wad dodam sposób blokowania klawiatury (a raczej ekranu powinienem napisać ;-) ) - według mnie to jakieś nieporozumienie :-/ Ten telefon ciągle mi się odblokowuje :-/

 #420968  autor: szczeka
 04 sie 2010, 18:09
Do wad dodam sposób blokowania klawiatury (a raczej ekranu powinienem napisać ;-) ) - według mnie to jakieś nieporozumienie :-/ Ten telefon ciągle mi się odblokowuje :-/
A jak się blokuje/odblokowuje klawiaturę (ekran) ??

 #420971  autor: mariusz9a
 04 sie 2010, 18:20
Takim wkurzającym, wystającym przyciskiem z boku telefonu, który sam się wciska w kieszeni :-]

 #420994  autor: wtd
 04 sie 2010, 20:12
Ale przecież żeby odblokować ekran trzeba wcisnąć przycisk i potem przesunąć paluchem po ekranie - przynajmniej tak to działało w egzemplarzu którym się bawiłem w sklepie ery.

 #421009  autor: orson_dzi
 04 sie 2010, 21:32
Przy ekranie pojemnościowym to też sprawia takie problemy jak w oporowym? Na ekranie przecież nic się wcisnąć nie powinno. Bo przy oporowych ekranach, to moim telefonom zdarza się sms-y nawet pisać ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #421010  autor: dr184
 04 sie 2010, 21:41
Jak przycisk się dłużej przytrzyma to telefon się odblokowuje (lub właśnie krótko i ślizg). Co prawda ja mam pokrowiec skórzany i nigdy mi się to nie zdarzyło, a jeśli nawet, jedyną opcją jest wybranie ostatniego połączenia (2x zielona słuchawka), bo na pojemnościówkę materiał z kieszeni nie działa :wink:

 #421022  autor: kondziu
 04 sie 2010, 22:00
No włśnie -można odblokować poprzez długie przytrzymanie tego przycisku z boku.
Wiele osób zgłasza problemy z tym odblokowywaniem to fakt, więc może uniemożliwią to w przyszłych softach. Mi nigdy się nie odblokował sam (narazie 3 tygodnie) ale ciasna kieszeń i brak futerału to na pewno okoliczność sprzyjająca odblokowaniu ;)

Co do odblokowania to warto zwrócić uwagę na pewnien bajer. Kiedy mamy np nieodebrane połączenie i smsa, po kliknięciu krótko przycisku odblokowania na ekranie pojawiają się 2 puzzle i jedna "dziurka". Tak jak [TUTAJ] na obrazku. Kiedy przeciągniemy np puzzla z smsem w tą lukę, od razu zostaniemy przeniesieni do tego smsa. Dla mnie bomba :)

To jeszcze nie wszystko co można robić przy zablokowanej klawiaturze. Kiedy odtwarzamy muzykę, po krótkim naciśnięciu klawisza odblokowywania na gorze ekranu wyświetla się płyta cd, klikamy w nią i wysuwają się przyciski do pauzy i zmiany utworu na poprzedni lub następny. Bez odblokowywania klawiatury. Bardzo wygodne :)
Lubie takie bajerki ;-)

 #421028  autor: mariusz9a
 04 sie 2010, 22:25
dr184 pisze:Jak przycisk się dłużej przytrzyma to telefon się odblokowuje
No właśnie to długo to jest ok 1,5 sekundy :-] Ja nie raz wyciągnąłem z kieszeni telefon, który mnie prosi o podanie pin - odblokował się, wcisnął reset i po zabawie (jak robić reset pisałem wcześniej). Dzwonić też już mi dzwonił z kieszeni - dla mnie ta blokada to jest porażka :-/

PS. Zresztą ten telefon da się resetować nawet przy zablokowanej klawiaturze (ok 10 sekund przytrzymać "czerwoną słuchawkę").

 #421084  autor: Optipos_Prime
 05 sie 2010, 09:53
Ciekawi mnie jak się ma jasność wyświetlacza do baterii - czy o wiele dłużej mi wytrzyma na jasności ustawionej na poziom "1" w porównaniu do jasności ustawionej na "10" :) Jeżeli chodzi o Bada - martwi mnie to, że wchodzi tak mało aplikacji na ten system, myślałem, że to teraz się zmieni mniej więcej po tych 3 miesiącach.... A tu d@@a blada :> Chociaż powiem, że te gry, które są w SamsungApps - są świetne ;) Mam dodatkowe pytanie - jak aktywować bonus 40 pln na aplikacje na stronie SamsungApps ?

[center] d(-.-)b [/center]

 #421088  autor: rain86
 05 sie 2010, 10:25
Optipos_Prime pisze: Mam dodatkowe pytanie - jak aktywować bonus 40 pln na aplikacje na stronie SamsungApps ?
Otóż musisz się zarejestrować z poziomu Kies i automatycznie dostajesz bon 40 zł (bon jest jednorazowy, niezależnie od kosztu aplikacji, a więc nie zostaje nam reszta :D ). Dobre jest też to, że możemy się logować wiele razy na różne konta i dostajemy zawsze kupon :D

Uwaga
Pomimo otrzymania kuponu do pobrania aplikacji i tak potrzebujemy podać nr karty płatniczej

Było: Mitsubishi Trium, Alcatel OT 311,511,Sony CMD-J5, Siemens SL45i,Nokia N-Gage, SE T610, SE J200, Motorola E398, Samsung E900, Nokia N73, Samsung F480, Nokia N82, N86, 5800, Omnia HD, SE C901, Wave 8500, 6303, N8, SGS II, Lumia 800, HTC 1S
Jest:ip4s

 #422461  autor: Rokko
 11 sie 2010, 21:28
Dodam kolejne obserwacje.
Jest opcja zabezpieczenia prywatnosci - czyli kod aby wejsc w pewne funkcje. I co sie okazuje raz dziala a raz nie dziala.
Czesto aby polaczyc sie z komputerem trzeba zrobic reset.
No i nadal radz budzik dzowni a raz nie dzwoni - to jest masakra nigdy czlowiek nie ma pewnosci czy sie obudzi.'
Przyznam, ze jestem bardzo negatywnie zaskoczony Mialem E66 i nie mialem nigdy zadnych problemow. Z samsungiem mam ciagle. Czekam na nowego softa - moze bedzie bardzie dopracowany niz obecny. Niestety co sie lacze z samsung kies to pisze ze nie wymaga aktualizacji ;/

 #422468  autor: dr184
 11 sie 2010, 22:06
Rokko, jak ustawiasz budzik? Masz na stałe ustawiany czy tylko raz? Bo mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby nie zadzwonił jak dobrze ustawiłem :wink:

 #422475  autor: Rokko
 11 sie 2010, 22:43
ustawione na caly tydzien.

 #422477  autor: mariusz9a
 11 sie 2010, 22:46
Używałem kilka razy budzika i zawsze dzwonił...

 #422490  autor: Rokko
 12 sie 2010, 06:36
Czyli w momi male chinskie raczki cos zle "polutowaly" i nie zawsze dzowni ;/ plus te pzostale upierdliwe problemy. Ech .... czekac do zmiany softu.

 #422495  autor: dr184
 12 sie 2010, 09:16
Faktycznie dziwne z tym budzikiem. Ja mam na dni powszednie i dzwoni zawsze. Na poczatku dziwiłem się, bo ustawiałem "tylko raz" i następnego dnia zaznaczałem ptaszkiem-nie dzwonił, trzeba było wejść w opcje i jeszcze raz nacisnąć zapisz;)
  • Strona 3 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7