DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #686325  autor: Lidan
 29 gru 2013, 18:06
Telefon fajny mam ale nie spodziewałam się, że będę mieć podobny problem jak z dotykowym samsungiem. Nie wiem od kiedy to się zaczęło... Czy było tak od początku czy gdy skonfigurowałam pocztę w każdym razie zauważyłam przypadkiem, że gdy przycisnę przycisk który rozłącza rozmowy na ekranie wyświetla się pytanie "Zakończyć połączenia pakietowe 'Internet'?" Robię to teraz kilkanaście razy dziennie i komunikat za każdym razem mi się wyświetla. Dotarło do mnie, że telefon sam łączy się pewnie z internetem i wcale mi się to nie podoba. Z internetu czasem korzystam ale wolałabym, żeby włączał się wtedy gdy ja tego chcę a nie mój telefon. Do końca dnia mam pakiet internetowy ale po północy jego ważność wygaśnie i pewnie telefon zacznie sobie pobierać opłatę z konta... Na razie zgodnie z instrukcja dołączona do telefonu ustawiłam w POŁĄCZENIACH PAKIETOWYCH "kiedy potrzeba" ale chyba nic to nie dało. Chciałam jeszcze spróbować w KONTROLA APN ograniczyć połączenia pakietowe ale akurat tej funkcji w moim telefonie nie znalazłam :smt009 Nie sprawdziłam jeszcze czy tak jak w znienawidzonym samsungu musi być włączony internet w celu wysłania i odebrania mmsa
Jeśli ktoś może mi udzielić prostego instruktażu jak wyłączyć internet w telefonie, tak, żebym mogła go sama włączać gdy potrzebuję to będę bardzo wdzięczna.
Za chwile okaże się, że dla mnie tylko empoira będzie prostym telefonem :smt010 choć niekoniecznie bo to nie Nokia :|
Ostatnio zmieniony 18 lip 2014, 20:54 przez Lidan, łącznie zmieniany 1 raz.

 #686329  autor: user_delete34
 29 gru 2013, 18:21
Wejdź w Wiadomości, Ustawienia, E-mail, Mail for Exchange, Kiedy synchronizować, Harm. synchr. szcz. i Harm. synchr. poza szcz. i ustaw oba na ręczna. Zapewne to skrzynka ciągle się łączy. Nie doinstalowałaś też może jakiejś aplikacji typu komunikator? Te też lubią się łączyć (czasem telefon zapyta i mogłaś kliknąć "Zaakceptuj i łącz automatycznie").

 #686333  autor: Lidan
 29 gru 2013, 18:39
Mail for Exchange, Kiedy synchronizować, Harm. synchr. szcz. i Harm. synchr. poza szcz.
Nie mogę tego znaleźć. W innym miejscu znalazłam SYNCHRONIZACJA i przestawiłam na ręczne.
Nie doinstalowałaś też może jakiejś aplikacji typu komunikator? Te też lubią się łączyć (czasem telefon zapyta i mogłaś kliknąć "Zaakceptuj i łącz automatycznie").
Jak siebie znam jest to możliwe ale nie wiem gdzie tego szukać.
Będę jeszcze szukać albo skończy się wyprawą (i tak planowaną) do salonu orange i odpłatnym ustawieniem telefonu :roll:

 #686336  autor: user_delete34
 29 gru 2013, 19:07
Nie. Jak coś to przywrócisz ustawienia fabryczne jak tutaj i znowu wyłączysz synchronizację poczty.

 #686340  autor: Lidan
 29 gru 2013, 19:32
Różne rzeczy pozmieniałam i chyba przyblokowałam i (nie chcę cieszyć się za wcześnie) ale mmsów mi nie pobiera tylko daje znać, że czeka na odebranie. Po pobraniu wysłałam drugiego z internetu i znowu tylko powiadomienie. Smsy przychodzą. Pytanie o wyłączenie danych pakietowych nie pojawiło się... Może będzie już dobrze?
A taki maleńki napis w lewym górnym rogu ekraniku 3G o czym świadczy?

 #686341  autor: user_delete34
 29 gru 2013, 19:36
Lidan pisze:ale mmsów mi nie pobiera tylko daje znać
Czyżbyś usunęła punkt dostępu MMS? To akurat nie jest potrzebne, pobierz go ponownie ze strony Orange i z poziomu ustawień wiadomości ustaw do punktem dostępu do pobierania MMSów (masło maślane).
ALE uwaga: gdy dostaniesz ustawienia w wiadomości, będą 2 pytania: jedno czy aktywować punkt dla MMSów, a drugie - czy uczynić punkt MMS domyślnym punktem dostępu. Na to drugie odpowiedz: nie.

[ Dodano: 2013-12-29, 19:37 ]
Lidan pisze: A taki maleńki napis w lewym górnym rogu ekraniku 3G o czym świadczy?
Że w danej chwili jesteś w zasięgu 3G Orange. Dopiero 2 takie aby strzałki pod tym oznaczają transmisję danych.

 #686343  autor: Lidan
 29 gru 2013, 19:41
Markadiusz pisze:Czyżbyś usunęła punkt dostępu MMS?
Nie.. Zmieniłam sposób odbioru MMS na RĘCZNIE. :roll:

Lidan napisał/a:
A taki maleńki napis w lewym górnym rogu ekraniku 3G o czym świadczy?
Markadiusz pisze:Że w danej chwili jesteś w zasięgu 3G Orange. Dopiero 2 takie aby strzałki pod tym oznaczają transmisję danych.
No to OK. Wcześniej te strzałki widziałam tylko nie byłam pewna co widzę bo były mikroskopijne, a teraz tylko 3G. To chyba dobrze... :roll:

 #686351  autor: user_delete34
 29 gru 2013, 20:27
Lidan pisze:Zmieniłam sposób odbioru MMS na RĘCZNIE. :roll:
Do całej reszty transmisji MMSy nic nie zmieniają. Wróć do automatycznego, bo pozbawianie się funkcji ot tak nie ma sensu. To nie spowoduje automatycznego PŁATNEGO łączenia się z siecią.

Tak, w ogóle: nie zauważyłem wcześniej, ale tematy odnośnie telefonów z systemem mają swój dział, w przypadku Symbiana - także.