DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #685445  autor: Lidan
 26 gru 2013, 11:07
Może ktoś spotkał się tak dziwnym problemem...
Od tygodnia mam nowy aparat (dla mnie nowy, powystawowy podobno nieużywany, ale może być, że to taki po regeneracji) Gdy zaczęłam wysyłać smsy po pewnym czasie okazało się, że do niektórych osób dłuższe niż 160 znaków smsy nie dochodzą. Później odkryłam, że najprawdopodobniej już tylko jedna osoba tych smsów nie dostaje. Raz pokazał się jakiś krótki komunikat po włączeniu telefonu (chyba jakaś aktualizacja) i wszystkie zaległe smsy nagle ruszyły ale teraz znowu jest tak samo. Zaczęłam zastanawiać się czy to nie jest wina tego nowego telefonu ale przypomniałam sobie, że problemy były już przy noki C-3 tylko nieco inne. Gdy napisałam smsa złożonego z maksymalnej ilości znaków koleżanka ze zdziwieniem pytała co to za dziwne informacje jej wysyłam. Okazało się, że telefon robił jakiś dziwny zlepek smsów z wiadomości wysyłanych już z pół roku temu, które już dawno z telefonu usunęłam. W nowym telefonie raz też wystąpił ten problem.
Będę wdzięczna za jakieś sugestie co do przyczyny takiego dziwnego problemu.
Telefon nie ma simloka, jestem użytkownikiem orange (na kartę) i osoba, do której smsy nie docierają również ma telefon na kartę w orange.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2014, 20:54 przez Lidan, łącznie zmieniany 1 raz.

 #685504  autor: user_delete34
 26 gru 2013, 13:11
Lidan pisze:Okazało się, że telefon robił jakiś dziwny zlepek smsów z wiadomości wysyłanych już z pół roku temu, które już dawno z telefonu usunęłam.
Ale miałaś je teraz (jakkolwiek dziwnie to brzmi) na telefonie w folderze wysłane? Możliwe, że wiadomości zalegały w centrum SMS operatora, a różne kwiatki się zdarzały - np wiadomość idzie do kogoś innego itp.
Lidan pisze:do niektórych osób dłuższe niż 160 znaków smsy nie dochodzą
Wychodzą z telefonu, tj wiadomość jest w wysłanych (nie w skrzynce nadawczej) tylko raport doręczenia nie doszedł i ciągle jest "Oczekuje", tak? To też może być coś po stronie operatora. Ja kiedyś w PLAY miałem tak, że SMS do czy ode mnie dochodził po tygodniu, choć oba telefony w tym czasie cały czas były w zasięgu sieci i normalnie funkcjonowały, np przy połączeniach.

[ Dodano: 2013-12-26, 13:13 ]
Lidan pisze:Raz pokazał się jakiś krótki komunikat po włączeniu telefonu (chyba jakaś aktualizacja) i wszystkie zaległe smsy nagle ruszyły ale teraz znowu jest tak samo.
Miałaś cały czas pieniądze na koncie i konto aktywne?

Jeśli masz możliwość, poużywaj telefonu z kartą innej sieci i powysyłaj trochę wiadomości do innej sieci (Plus, T-Mobile - by nie przechodziło przez sieć Orange). Jeśli wtedy wszystko będzie działać, to znaczy, że problem po stronie operatora.

 #685524  autor: Niezgodna7
 26 gru 2013, 13:43
A wyślij taki jeden, ale ze znaczkami ą, ć, itp.
Jako jeden sms. Doszedł?
*
W razie dalszej upierdliwości (jeśli problemu nie rozwikłamy) - wysyłaj mmsy z dłuższym textem. Kosz znikomy, 2gr, czy 5gr w Orange.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #685528  autor: Lidan
 26 gru 2013, 13:47
Lidan pisze:Okazało się, że telefon robił jakiś dziwny zlepek smsów z wiadomości wysyłanych już z pół roku temu, które już dawno z telefonu usunęłam.
Markadiusz pisze:Ale miałaś je teraz (jakkolwiek dziwnie to brzmi) na telefonie w folderze wysłane? Możliwe, że wiadomości zalegały w centrum SMS operatora, a różne kwiatki się zdarzały - np wiadomość idzie do kogoś innego itp.
W WYSŁANYCH był mój właściwy sms, ale koleżanka odesłała mi tego dziwoląga stąd wiem jak to wyglądało.
Lidan pisze:do niektórych osób dłuższe niż 160 znaków smsy nie dochodzą
Markadiusz pisze:Wychodzą z telefonu, tj wiadomość jest w wysłanych (nie w skrzynce nadawczej) tylko raport doręczenia nie doszedł i ciągle jest "Oczekuje", tak?
Dokładnie tak! Jednak czasem, mimo iż w raportach OCZEKUJE adresat go dostał bo ja później dostaję odpowiedź na tego smsa. Ale to do innych osób, a do tej konkretnej nie dochodzą :?

[ Dodano: 2013-12-26, 13:13 ]
Lidan pisze:Raz pokazał się jakiś krótki komunikat po włączeniu telefonu (chyba jakaś aktualizacja) i wszystkie zaległe smsy nagle ruszyły ale teraz znowu jest tak samo.
Markadiusz pisze:Miałaś cały czas pieniądze na koncie i konto aktywne?
Tak! Z racji umowy w zetafonie cały czas mam konto aktywne.
Markadiusz pisze:Jeśli masz możliwość, poużywaj telefonu z kartą innej sieci i powysyłaj trochę wiadomości do innej sieci (Plus, T-Mobile - by nie przechodziło przez sieć Orange). Jeśli wtedy wszystko będzie działać, to znaczy, że problem po stronie operatora.
Dzięki! Jutro kupię jakąś inną kartę.

Jeśli problem jest po stronie operatora to czy jestem w stanie (lub operator) coś z tym zrobić?

 #685533  autor: user_delete34
 26 gru 2013, 13:58
Lidan pisze: W WYSŁANYCH był mój właściwy sms, ale koleżanka odesłała mi tego dziwoląga stąd wiem jak to wyglądało.
Coś w centrum SMS musiało skopać te SMSy.
Dalszych odpowiedzi nie cytuję, bo moim zdaniem jest tutaj 100% winy po stronie operatora. Można by zgłosić reklamację z żądaniem rekompensaty, ale musiałabyś chyba porobić zrzuty ekranu z treści tych wiadomości albo nagrać wideo czy coś... to może być zbyt zagmatwane. Niestety, nie wiem, co Ci tutaj poradzić. Może ktoś inny ma jakąś lepszą propozycję.
Albo w 2 osoby zgłosić tą reklamację?

Może się okazać konieczna nawet i zmiana sieci, ale to raczej ostateczność, rozumiem, że jesteś na umowie.

Na początek poszedłbym do salonu Orange z prośbą o wymianę karty (MOŻE być płatna - to potwierdzi lub zaprzeczy ktoś wiedzący). Inny numer karty SIM może i rozwiąże problem, bo platforma "dla Ciebie się zawiesiła". Numeru telefonu nie zmienią, ale będziesz miała nowy identyfikator karty w systemie operatora.

[ Dodano: 2013-12-26, 14:06 ]
Calm7 pisze:wysyłaj mmsy z dłuższym textem. Kosz znikomy, 2gr, czy 5gr w Orange.
To nie jest rozwiązanie. Brak włączonej usługi/obsługującego telefonu i już nie działa. Nie ma sensu zakładanie, że wszyscy to mają.

 #686319  autor: Lidan
 29 gru 2013, 17:45
Kupiłam kartę w Plusie ale na razie nie przełożyłam gdyż nagle smsy zaczęły iść normalnie :? Nie rozumiem tego telefonu... Nie zmienia to faktu, że pofatyguję do salonu Orange i poproszę o wyrobienie nowej karty.
Dziękuję za dotychczasową pomoc :-)
Idę założyć następny wątek dotyczący danych pakietowych :oops:

 #686330  autor: user_delete34
 29 gru 2013, 18:23
Lidan pisze: Nie rozumiem tego telefonu...
Bo może to nie on tutaj winny?

 #686335  autor: Lidan
 29 gru 2013, 18:43
Markadiusz pisze:
Lidan pisze: Nie rozumiem tego telefonu...
Bo może to nie on tutaj winny?
Zapewne masz racje :oops:
Ktoś kto napisał - gdy szukałam telefonu dla siebie- że E 72 różni się od C-3 miał racje.

 #686337  autor: user_delete34
 29 gru 2013, 19:09
Nic pewnego. Moim zdaniem wina operatora ale i ja mogę się pomylić.
Dostosowanie telefonu pod siebie wcale nie wymaga dużo roboty.
Jeżeli SMSy zaczęły iść normalnie, to twierdzę, że póki co sprawa rozwiązana i nie masz się czym przejmować, po prostu. Gdyby problem wrócił, to na pewno ktoś zwróci uwagę, że coś jest nie tak.

 #686519  autor: dario321
 30 gru 2013, 14:08
takie standardowe pytanie; czy przed uzywaniem telefonu wgralas mu najaktualniejszy soft tj. v091.003 a nastepnie zrobilas mu format kodem *#7370# i dopiero wlozylas sim karte :?:
jesli nie to to zrob,pozniej wloz karte i przeslij sobie ustawienia ze strony operatora; http://ustaw.orange.pl/?footerlink=true

 #686520  autor: user_delete34
 30 gru 2013, 14:13
dario321 pisze:czy przed uzywaniem telefonu wgralas mu najaktualniejszy soft tj. v091.003
Taa, na pewno.
Miałeś problemy (jeżeli miałeś ten model) z SMSami na poprzednich oprogramowaniach? Ja nie i wątpię, by mogły występować (zbyt podstawowa funkcja, by Nokia o to nie zadbała).

 #686541  autor: dario321
 30 gru 2013, 16:03
pytanie to zadalem odnosnie tego;
Lidan pisze:Od tygodnia mam nowy aparat (dla mnie nowy, powystawowy podobno nieużywany, ale może być, że to taki po regeneracji)
wiec nie rozumiem czemu to dziwne,cholerka wie co tam w tym telefonie jest i jak bardzo ingerowano w soft.
gdyby wszystko z softem bylo ok,to po wlozeniu sim karty ta nokia powinna sama pobrac konfiguracje mms/sms itd.
sama z siebie nie polaczy sie z internetem,tylko uzytkownik musi to polaczenie wymusic.
pozdro

 #686559  autor: user_delete34
 30 gru 2013, 17:24
dario321, wątpię, by ktoś zwracał uwagę na wersję oprogramowania (tym bardziej, w starszych smartfonach, jak E72; skoro to nie Android), jeśli nie interesuje się jakoś telefonami.
dario321 pisze:sama z siebie nie polaczy sie z internetem,tylko uzytkownik musi to polaczenie wymusic.
Symbian generalnie jest pod tym względem bezpieczny, ale skrzynka chyba właśnie może się sama połączyć - jeżeli za pierwszym razem skonfigurujesz ją korzystając z połączenia przez dane pakietowe i nie zmienisz synchronizacji na ręczną. Poza tym jest już bezpiecznie.

 #686601  autor: dario321
 30 gru 2013, 20:01
mowisz o skrzynce email?to ustrojstwo trzeba najpierw skonfigurowac,inaczej sie nie polaczy.
zreszta to tylko takie moje rady,gdybym sam kupil telefon powiedzmy z drugiej reki to pierwsze co bym zrobil to zrobil format i wgral mu najnowszy soft,a pozniej bawil si w konfiguracje.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2013, 22:05 przez dario321, łącznie zmieniany 1 raz.

 #686604  autor: user_delete34
 30 gru 2013, 20:13
dario321 pisze:mowisz o skrzynce email?to ustrojstwo trzeba najpierw skonfigurowac,inaczej sie nie polaczy.
A co ja napisałem?
Markadiusz pisze:może się sama połączyć - jeżeli za pierwszym razem skonfigurujesz ją
;)
Włączając pierwszy raz telefon (np po twardym resecie) jesteś właśnie pytany o konfigurację skrzynki, więc zakładam, że to się odruchowo robi.

[ Dodano: 2013-12-30, 20:15 ]
dario321 pisze:gdybym sam kupil telefon powiedzmy z drugiej reki to pierwsze co bym zrobil to zrobil fofmat i wgral mu najnowszy soft
Właśnie, ale to Ty, ja i osoby tematem zainteresowane.

 #686693  autor: wook
 31 gru 2013, 08:32
A dobry sprzedawca powinien to zrobić przed wysyłką.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"