DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #678770  autor: Mikolski
 30 lis 2013, 16:54
Witam i proszę i pomoc w uruchomieniu nawigacji w e72. Dostałem telefon bez karty więc i bez map. Jest jeszcze sens instalowania map nokii skoro do tak starego systemu już raczej nie przewidują aktualizacji? Chyba najnowsza wersja ma numer 0.1.29.100, ale znajduje tylko wygasłe linki do downloadu, a w zainstalowanej na pc Nokia Suite nie mam opcji pobrania map.

Wie ktoś gdzie znaleźć ori mapy lub może doradzić program do najlepiej pieszej nawigacji?
Ostatnio zmieniony 18 lip 2014, 20:54 przez Mikolski, łącznie zmieniany 1 raz.

 #678838  autor: user_delete34
 30 lis 2013, 20:05
Mikolski pisze:Jest jeszcze sens instalowania map nokii
To zależy, czy potrzebujesz tej nawigacji, czy nie. ;) Żeby sprawdzić nawigację Nokii w pełni, potrzebujesz wydać kilka złotych na kartę pamięci, która pomieści odpowiednie mapy (kilkaset MB). Żeby sprawdzić nawigację typowego urządzenia do nawigacji - musisz takie zakupić. A więc wybór prosty - kupujesz kartę i oceniasz sam. ;)

Sam niedawno zakupiłem E72 i choć nie zdążyłem jeszcze sprawdzić aktualności map (u mnie drogi się nie zmieniają), to jednak na N79 (jeszcze przed niecałym rokiem) miałem mapy chyba w tej samej wersji i byłem zadowolony. Do E72 mapy wgrałem przez właśnie Nokia Suite (nie: Nokia PC Suite). Żadnych problemów, telefon nie ma wyłączonych zabezpieczeń, zero kombinowania.

 #678864  autor: Ramirez
 30 lis 2013, 20:55
http://nds1.nokia.com/files/support/glo ... er_ALL.exe

zainstaluj Nokia Ovi Suite i tam masz zakładkę do pobierania map. Co prawda te mapy juz z rok nie sa aktualizowane ale i tak sa lepsze od map w wiekszosci nawigacji.

 #678875  autor: Mikolski
 30 lis 2013, 21:09
Ufff

Po zarejestrowaniu konta udało się pobrać mapy poprzez Suite'a. Po odpaleniu na sucho nie wygląda to źle, jutro może coś przetestuje podczas jazdy autem

 #684209  autor: LysyAndroid
 20 gru 2013, 11:58
Jako taka "na wszelki wypadek" to ta podstawowa nawigacja od Nokii wgrana przez OVI suite jest bardzo dobra :) Sprawdzała mi się w e52 na trasie, a także jako piesza po Krakowie również była bardzo dobra. Jeżeli były jakieś problemy to już raczej z winy telefonu niż samego programu. Także bierz śmiało i testuj :) Wielu ludzi do teraz ją bardzo ceni.

Siedzimy, fajnie jest...