DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #627246  autor: xyz55
 15 kwie 2013, 21:00
Mam dość nietypowy problem. Moja wysłużona N95 w końcu padła, tzn wyświetlacz padł. Nie ma sensu już jej naprawiać bo i tak nowy telefon mam już w drodze.
Jedyna rzecz na jakiej mi zależy to kontakty, których oczywiście nie mam zapisanych na sim.
Próbuje się do nich dobrać przez Nokia Pc suite. Jako, że wyświetlacz nie działa, robię to na ślepo.
Czyli podłączam telefon do komputera i próbuje wybrać dobrą opcje na telefonie. Ale coś nie mogę trafić, na 50 prób odpaliłem już telefon chyba jako kamerę, jako transfer danych z karty, ale coś nie mogę trafić na PCsuite.

Może mi ktoś podać, które przyciski trzeba naciskać, by włączyć tryb pc suite w telefonie. Zaczynając od całkowicie wyłączonego telefonu.
Na razie to mam tak.
Odpalam telefon->czekam kilkanaście sekund-> wklepuje PIN ->klikam lewy zatwierdzający->podłączam kabel-> i PC suite powinno być na pierwszej opcji, tylko właśnie coś mi nie działa. Na pewno robię dobrą kolejność?

Najbardziej się boje, że już na ślepo parę razy źle pin wklepałem i teraz woła o PUK :)
Ostatnio zmieniony 13 maja 2013, 12:15 przez xyz55, łącznie zmieniany 1 raz.

 #627276  autor: Niezgodna7
 15 kwie 2013, 22:44
Kup byle jaki ekranik, wymień i już.
Pewnie taśma poszła.

 #627279  autor: xyz55
 15 kwie 2013, 22:53
odpaliłem już Pcsuite, zdjęcia, filmy wszystko się importuje tylko kontakty i smsy nie. Podczas synchronizacji wylatuje jakiś błąd. Mam podgląd na kartę pamięci i pamięć telefonu jednak nie mogę kontaktów ściągnąć.

Chyba oleje temat, mam jakąś starą kopie kontaktów, będzie mi brakowało tylko kilkunastu najnowszych, jakoś to przeżyje.

 #627493  autor: mp107
 17 kwie 2013, 09:47
Może spróbuj kontakty "po omacku" skopiować na kartę SIM, potem kartę uruchomić na innym telefonie lub w czytniku i dopiero wtedy zgrać z niej kontakty.

A co do ścieżki do wyboru kopiowania kontaktów na kartę SIM to ja w E51 mam tak:
Wchodzimy do "Kontakty" (zależy gdzie je masz w menu lub pod jakim skrótem klawiszowym)>Lewy zatwierdzający>8xdół>OK>1xdół>OK>Lewy zatwierdzający>4xdół>OK>OK>OK