DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #624750  autor: dcmastiff
 04 kwie 2013, 13:09
Witam,

Zastanawiam się nad kupieniem Nokii N8.
Przechowuje w swoim telefonie dosyć dużo smsów i zastanawiam się w której części pamięci będą się one zapisywać. Na Telepolis w informacjach odnośnie pamięci są podane informacje, ze Nokia ma wbudowane 16 GB pamieci, oraz, że posiada 512 MB ROM.

W której części pamieci będą się zapisywać smsy? W ROMie, i będą zmniejszać dostępną ilość pamieci ROM i powodować mulenie telefonu, czy tam gdzie jest dostępne 16 GB i większe ilości smsów nie będą robić wrażenia na tym telefonie??

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

 #624776  autor: user_delete34
 04 kwie 2013, 14:22
Jeśli dobrze pamiętam (nie mam N8) to pamięć wewnętrzna (16 GB) jest w mndż. plików wyświetlana tak, jakby była zewnętrzną kartą pamięci. Sprawdź u kogoś w innych ustawieniach wiadomości, tam powinno być do wyboru. Jeśli będzie "pamięć masowa" to to jest to 16 GB. Jeśli nie masz nikogo z N8 - zaczekaj, ktoś się tutaj odezwie.
Jak będziesz miał dużo wiadomości to przy otwieraniu skrzynki/wiadomości telefon może zwalniać, niezależnie od pamięci - przynajmniej tak było przed najnowszym symbianem.

 #624779  autor: best
 04 kwie 2013, 14:38
Pamięć ROM jest pamięcią tylko do odczytu.
Jak zawalisz telefon bardzo dużą ilością SMSów, to każdy prędzej, czy później zwolni.

 #624789  autor: dcmastiff
 04 kwie 2013, 15:14
Chodzi mi o sytuację, jak w moim obecnym telefonie (Nokia 5800 XM) że smsy zajmują większość pamięci i na przykład nawigacja często nie chce się odpalić, a cały telefon działa bardzo bardzo wolno.
Wiem, że jak zawalę telefon SMSami, to w końcu zwolni, ale chciałbym ten moment jak najbardziej przesunąć w czasie ;) Ale zawalenie pamięci 16 GB, a 512 MB, to jest spora różnica ;)

 #624792  autor: darek638
 04 kwie 2013, 15:43
Jeżeli korzystasz z Play to polecam usługę "kopia sms na e-mail". Obejmuje wysłane i odebrane sms. Dobra rzecz.

Nigdy więcej Play.

 #624809  autor: dario321
 04 kwie 2013, 16:34
zapisuja sie nie na masowej (16GB) :cry:

 #624883  autor: dcmastiff
 04 kwie 2013, 20:26
Kurcze... To szkoda, że nie w pamięci masowej się to zapisuje... :( A czy instalacje można robić na pamięci masowej? Chociaż niektóre ;) Czy pamięć masowa jest tylko i wyłącznie do plików z zewnątrz typu muzyka, filmy itp? W mojej 5800 można instalować niektóre pliki też na zewnętrznej karcie pamięci ;) Mam nadzieję, ze tutaj też jest taka możliwość ;) Wtedy na smsy zostało by na prawdę całkiem dużo miejsca :) A tak w Ogóle, to ile pamięci (nie masowej, tylko tej drugiej) ma do dyspozycji N8?? 512 MB?? 256??

A co do programu, który podał Ramirez, to super sprawa po prostu :) :) Rewelacja, bo txt można bardzo łatwo przechowywać :) Dzięki!! :)

 #625003  autor: dario321
 05 kwie 2013, 12:58
instalowac mozna na karcie,pamieci masowej (16GB) jak i pamieci telefonu. co do wolnego miejsca na dysku C w N8 to chyba zostaje 100 i cos tam MB.nalezy wgrac zmodyfikowany soft,wtedy osiagniemy 200MB (nawet ciut ponad :wink: ) i inne udogodnienia.
pisz na PW :-)

 #625115  autor: dcmastiff
 05 kwie 2013, 22:06
dario321, Super :) Bardzo dzięki za oferowaną pomoc :) Jak tylko kupię, to się odezwę ;) A co do programu, który zaproponowałeś, to na prawdę rewelacja:) W końcu mogłem skasować smsy z telefonu, ale bez obawy o to, ze je stracę ;) I nareszcie moje dwie nokie się odmuliły i znowu działają tak jak trzeba :D

A swoją drogą, to ładną N8 ochoczo kupię ;) Jak ktoś by się chciał pozbyć, to niech pisze do mnie ;)