DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #603112  autor: Surve
 23 gru 2012, 22:37
witam zaginal mi gdzies kabel usb i walcze żeby poprzesyłać sobie pliki z pc na kome przez wifi i jakos nie do konca mi to wychodzi eh :/ moglby ktos napisac krok po proku jak ogarnac ten temat? dla przykladu na programie nokia pc suite choc moze to tez byc inny programik. Z góry dziękuje
Ostatnio zmieniony 26 gru 2012, 16:12 przez Surve, łącznie zmieniany 1 raz.

 #603116  autor: user_delete34
 23 gru 2012, 23:21
Takiej opcji chyba nie ma, ten telefon nie ma WiFi Direct a i nie da rady (raczej) stworzyć sieci WiFi E72<->PC, żeby można wymieniać pliki.

 #603145  autor: wook
 24 gru 2012, 08:38
jedyną opcją jaką widze jest przypisanie stałego ip do komputera, stworzenia folderu ogulnie dostępnego po wifi, potem skonfigurowanie w menadżerze plików na fonie napędu zdalnegoz tego dysku i jego podłączenie, pliki da się przenieść ale nie zrobisz kopii zapasowej itp.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #603154  autor: user_delete34
 24 gru 2012, 09:57
Próbowałem kiedyś zrobić coś tego typu, niestety bez powodzenia. Może Surve się uda?

 #603163  autor: ezaq
 24 gru 2012, 11:22
Najłatwiej przesłać pliki przez Bluetooth.

 #603510  autor: dario321
 26 gru 2012, 16:50
ezaq pisze:Najłatwiej przesłać pliki przez Bluetooth
a z tym to bym polemizowal :-)

 #603731  autor: wook
 27 gru 2012, 15:06
a kabelek to kwestia 10 PLN, może być każdy usb z wtyczką pasującą w fonie (microUSB)

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #671391  autor: Pasqd
 30 paź 2013, 08:54
Witam :)

Małe ilości danych, np. kilka zdjęć można sobie przesłać przez Bluetooth, ale coś większego to już udręka. Mi też zawsze brakowało opcji bezpośredniego połączenia przez Wi-Fi, ale ja sobie radzę na dwa sposoby:
- załączam pliki do maila i wysyłam przez Wi-Fi, a laptop odbiera przez outlooka,
- wysyłam pliki na serwer ftp również korzystając z Wi-Fi, a na laptopie odbieram przez Total Commandera.
Duże pliki wideo najlepiej wysłać na ftp, a mniejsze na pocztę.

Bardzo fajną opcją byłoby też łączenie się z pakietem PC Suite i Ovi Suite przez Wi-Fi, bo przez Bluetooth'a bardzo wolno działa :/

Marcin Kowalski