DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #818457  autor: SmartCheetah
 21 sie 2015, 12:11
Witam, od paru dni jestem posiadaczem Lumii 640 LTE. Z telefonu jestem bardzo zadowolony. Z systemem Windowsa na telefony mam pierwszy raz do czynienia, więc mam parę pytań.

1. Czy zamrożone w tle aplikacje/funkcje drenują baterię, czy zużywają na tyle malo, że mogę się o to nie martwić? Mówię oczywiście o sytuacji, gdy uruchomię cokolwiek typu kontakty, wiadomości, zdjęcia i wrócę do głównego menu przyciskiem "start". Zamknąć je można przytrzymując przycisk "wstecz".

2. Czy będąc w domu lepiej dla baterii jest być połączonym do swojego wifi czy do sieci lte?

3. Przez sam środek ekranu, przez cały ekran w pionie pojawiła mi się ledwie widzialna cienka kreska, która wygląda jakby leciutko drgały piksele. Jest przezroczysta, ale zauważalna i da się ją najbardziej zauważyć na tle kontrastujących kolorów np biały kafelek na ciemnym/kolorowym tle. Jak się mocno przyjrzeć, widać takie lekkie migotanie na pół milimetra przez cały ekran od dołu do góry, idealnie w połowie. Próbowałem szukać na google o podobnych defektach matrycy, ale nic nie znalazłem.
 #818474  autor: banan1973
 21 sie 2015, 12:37
1- Zależy jakie aplikacje, np Endomondo, MetruTube lepiej wyłączyć ixem". Jakieś inne okna nie mają znaczenia. 2- wifi zużywa mniej baterii niż lte. To tylko w sytuacji gdy korzystasz z Internetu, jak telefon leży nie ma znaczenia. 3- wyświetlacz do wymiany.

... i600, n95, 8500, p1i, i5700, wildfire, s8500, p970, i9100, SE Xperia ARC S, HTC HD 7, Lumia 820, Lumia 920, Samsung Note2, Xperia Z1, Samsung Note3, Lumia 925, Xperia Z1 Compact, Xperia Z Ultra, Lumia1320, LG G2mini, LG G3, Microsoft640, LG G Flex2,