DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #802827  autor: MarcinWP
 21 maja 2015, 15:02
Witam, jestem nowy na tym forum.
Proszę Was o pomoc, a konkretnie proszę, aby posiadacze Microsoft Lumii 640 LTE wypowiedzieli się o niej.
Jak wychodzą zdjęcia? Czy naprawdę czuć brak aplikacji z Androida?
ILE TRZYMA BATERIA?

Obecnie jestem posiadaczem 1,5 letniego Be United 3. Tak się tnie, że mam go dość.

Podpowiedzcie, czy lepiej kupić tę Lumię 640 LTE czy poszukać telefonu z Androidem w tym przedziale cenowym.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
 #802836  autor: kamil1221
 21 maja 2015, 15:31
To czy będzie ci brakować jakiś aplikacji ciężko stwierdzić, bez podania listy programów z których obecnie korzystasz.
 #802850  autor: MarcinWP
 21 maja 2015, 16:28
Chodzi mi o ogół aplikacji. Osobiście na moim telefonie nie korzystam prawie z żadnej, bo prawie żadna nie działa :D
 #802857  autor: nemo2009
 21 maja 2015, 16:55
MarcinWP pisze:Chodzi mi o ogół aplikacji.
Tak,ale to jest rozmowa o wszystkim i o niczym.System Windows na telefonach z 1 GB ramu działa całkiem sprawnie.Nie wiem z jakich aplikacji korzystałeś na United B3 ?To jest telefon bardzo budżetowy na starym chińskim procesorze,z 512 MB ram.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #802858  autor: MarcinWP
 21 maja 2015, 17:05
Dobra, nie ważne są aplikacje. Proszę odpowiedzcie mi głównie na pytania odnośnie baterii(ile trzyma przy pełnym używaniu/na minimalnym użyciu) i jakości zdjęć wykonanych ową Lumią :P
 #802861  autor: Darek_64
 21 maja 2015, 17:13
A co to jest Be United 3???,nie powinno się porównywać czegoś takiego do obecnych smartów,nawet tych słabszych.Lumia jest na WP,więc system chodzi jak należy,czego oczekujesz ile kasy możesz wydać i co jest w smarcie dla ciebie priorytetem,wydajność,stabilność,liczba aplikacji,uaktualnienia czy fotki,bo tak to możemy sobie gdybać nie wiedząc co chcesz.WP od Andka dzieli przepaść,ale nie jakościowa tylko podejście do klienta, usera,końcowego odbiorcy.Wujek MS inaczej widzi świat od googela i tu trzeba się zastanowić w którą stronę iść.
 #802864  autor: MarcinWP
 21 maja 2015, 17:35
Ja potrzebuje stabilnego systemu, żeby się nie ciął.
Priorytetem jest długa żywotność baterii, dobre zdjęcia i LTE.
Z aplikacji, to tylko Facebooka używam.

Wydać mogę do 600 zł, ale najchętniej to wziąłbym tę Lumię na doładowania w Mixplusie, tylko właśnie kwestia czy będzie dla mnie ok.

Edit: ogólnie jestem ostatnio zafascynowany Windowsem na telefon, ale żeby się to nie okazał jakiś bubel.
 #802869  autor: nemo2009
 21 maja 2015, 17:50
ogólnie jestem ostatnio zafascynowany Windowsem na telefon, ale żeby się to nie okazał jakiś bubel.
Oby fascynacja nie przeobraziła się w....
Cóż Windows,jak Windows działa dobrze. Co do Lumii 640,wyświetlacz nie jest powalający,aparat taki sobie,obudowa,jak w tanich Lumiach,nie w moim typie.Z tańszych Lumii,bardziej przemawia do mnie 735.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #802873  autor: MarcinWP
 21 maja 2015, 18:09
Chyba jednak się skuszę na 640 LTE, niemniej jednak dziękuję za pomoc. Prosiłbym jeszcze, aby ktoś kto ma ten telefon napisał mi ile baterii schodzi przy pełnym używaniu, a ile bez używania, np w nocy :D
 #802925  autor: MarcinWP
 21 maja 2015, 21:03
Nikt nie ma tego telefonu?
Nikt mi nie odpowie ile trzyma bateria?
 #802930  autor: Micho
 21 maja 2015, 21:24
Ja mam ale DS, bez LTE i właśnie mija 4 doba od pierwszego naładowania i jeszcze 25% ;)
 #802953  autor: Domi88
 22 maja 2015, 00:22
Jeśli chodzi o L640 to bardzo dobry stosunek do możliwości. Chociaż możesz jednak zastanowić się nad L735, lepszy ekran, optyka Zeiss, przysłona f1.9 czyli zdjęcia wychodzą bajecznie :) a bateria dwa dni lekko :)
Co do samego systemu to jest super, szybkość stabilność i łatwość obsługi. Trzeba się przyzwyczaić, ale android to już nie dla mnie :) a i aplikacje te co były na androidzie są również na WP.
A jeśli chodzi o 640, to teraz jest promocja gdzie można otrzymać robota sphero :) robot warty prawie tyle co tel ;)
 #803777  autor: cesarz
 27 maja 2015, 14:28
Przesiadka z Be na Lumie 640 będzie miłym zaskoczeniem. To jak by się przesiąść z Pandy do Passata . Bateria trzyma 2 dni przy normalnym przeglądaniu internetu , dzwonieniu i sms. Aparat z 8 robi świetne zdjęcia na zewnątrz. Nie będziesz chciał już wrócić do Androida ;-) Chyba , że z smartfonem z wysokiej półki . Polecam !!

CNN