DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #791257  autor: bazin111
 18 mar 2015, 08:34
Takich zaś aukcji to się wystrzegaj: http://allegro.pl/nokia-e72-srebrna-ory ... 39457.html
"Niestety nie mam do niej pudełka i papierów - wszystko gdzieś zaginęło w czasie przeprowadzki" - och, ile razy ten tekst już czytałem na Allegro przy oglądanych telefonach, dziwnie wszystkim giną papiery/pudełko przy przeprowadzkach?!
 #791259  autor: bazin111
 18 mar 2015, 08:45
http://allegro.pl/nokia-e72-ladny-stan- ... 43701.html
Tu poprosił bym sprzedającego by dosłał na e-maila zdjęcia tych drobnych otarć i zapytał, czy jest pierwszym właścicielem. Jeśli tak to niech dośle na e-maila zdjęcie podbitej karty gwarancyjnej. Nieważne, że będzie już po gwarancji (a pewnie będzie już na pewno) ale zobaczysz kiedy telefon był dokładnie kupiony (jaki jest stary). Jeśli zaś nie posiada takowej, lub posiada czysta, nie podbitą, to bym się w taki telefon "nie pchał", bo to oznacza, że sprzęt nabył w komisie/lombardzie, albo jest to już wiekowa słuchawka. Owszem, są różne zdarzenia losowe i gwarancji może juz nie mieć, ale wtedy trzeba "wiercić" temat gdzie się podziała.
 #791260  autor: bazin111
 18 mar 2015, 08:48
No i troszkę nie podoba mi się ten wpis - "Telefon był używany dokładnie 1,5 roku", o co chodzi? Kupił go nowego 1,5 roku temu? Raczej nie, bo te słuchawki już od kilku lat nie są produkowane. Ten temat tez bym prosił w e-mailu z zapytaniem o rozwinięcie przez sprzedającego.
 #791261  autor: bazin111
 18 mar 2015, 08:58
http://allegro.pl/nokia-e72-gratis-i5161976276.html
Też chyba ciekawa propozycje, choć z tego co widzę osoba sprzedała dopiero jedną rzecz,a konto ma już kilka lat. Tu tez pytanie na e-maila, jak wiekowy jest telefon, i czy osoba posiada do niego choc juz nieważną, ale podbita kartę gwarancyjną i pudełko (na zdjęciu go nie widać)
 #791262  autor: bazin111
 18 mar 2015, 09:10
http://allegro.pl/nokia-e72-czarna-bdb- ... 34339.html
No, tu jest tez coś ciekawego/dobrego. Zapytać od kogo jest dowód zakupu ( pewnie z sieci Play) i z jaką datą telefon został zakupiony przez pierwszego właściciela (on nie jest pierwszym). Wygląda interesująco. Zapytał bym się tylko, czemu go sprzedaje po 2 m-cach użytkowania (jak popatrzysz w jego komentarzach, kupił go 21 stycznia tego roku za 260zł)
 #791277  autor: Ramirez
 18 mar 2015, 09:56
A moim zdaniem nie warto juz iśc w telefony na symbianie. Sam uważam go za najlepszy system na telefony jaki powstał ale nokia z microsoftem zrobiły wszystko aby pozbawić go cech smartfona i zrobić z niego prosty telefon do dzwonienia i smsowania. Nawigacja juz od 3 lat nie jest aktualizowana a w dodatku potrafi tragicznie prowadzić. Musieli coś zepsuć w ostatniej aktualizacji bo kiedyś to była nawigacja numer jeden. W dodatku coraz gorzej to działa. Zepsuli maila, w tym roku będzie wyłączony Ovi sklep. Nawet ciężko będzie coś zainstalować na telefonie bo nie będzie skąd. Jedynie zostaną piraty :P Co do e72 to jest ogólnie dobry telefon, dobrze wykonany, z niezłym aparatem i fajna klawiaturą do sms. Ale po co komu wifi jak tylko na tych telefonach w praktyce działa opera mini. Sam go mam ale przez to że pozbawiono go cech smartfona robi juz tylko za budzik.
 #791282  autor: lukasz51195
 18 mar 2015, 10:13
Ramirez mam w domu moduł wi-fi to i przydało się żeby telefon miał :) a ja telefonu potrzebuje do pisania smsów dzwonienia i sprawdzenie fb...:) A co do nawigacji to mało kiedy używam a jak by co to posiadam jeszcze E52...:)
 #791288  autor: bazin111
 18 mar 2015, 10:32
Co do Symbiana to "Ramirez" masz niestety rację. Sam posiadam w domu Nokie N9 na systemie MeeGo (notabene najlepszy system jaki kiedykolwiek używałem, na drugim miejscu był u mnie staruszek Symbian). Faktycznie do sklepu nie idzie się już zalogować, z e-mailem raz złapie raz nie (ale tylko ręczna synchronizacja, automatyczna w ogóle nie działa). Z drugiej strony jeśli telefon ma służyć tylko do dzwonienia i sms-owania, to czemu nie. A Opera Mini świetnie działała na Symbianie.
Idealnego stanu to wiadomo, już nie znajdzie, ale zadbanego i w oryginalnym korpusie jak najbardziej :)
A z tych propozycji co podałem, ta ostatnia wydaje się ok, tylko pytanie czemu po 2 m-cach facet sprzedaje telefon?
 #791295  autor: Ramirez
 18 mar 2015, 11:00
lukasz51195 pisze:Ramirez mam w domu moduł wi-fi to i przydało się żeby telefon miał :) a ja telefonu potrzebuje do pisania smsów dzwonienia i sprawdzenie fb...:) A co do nawigacji to mało kiedy używam a jak by co to posiadam jeszcze E52...:)
e72 to jest to samo co e52 tylko ze z klawiatura qwerty, znacznie lepszym aparatem, wieksza pamiecia wewnetrzna i lepszym wykonaniem. Z wad to ciche dzwonki.
 #791448  autor: bazin1
 19 mar 2015, 08:27
Jak na mój "nos" facet coś kombinuje, używany od nowości przez 1,5 roku... trochę dziwne, bo ten model nie jest już dostępny w sprzedażny od dobrych 3-4 lat (choć, oczywiście jakieś sztuki mogły być dostępne jako nowe te 1,5 roku temu, ale i tak mi nie pasuje). Nie dostał karty gwarancyjnej...tez dziwne. Napisz mu, że jak by miał kartę gwarancyjną to byś był zainteresowany, ciekawe co odpisze? Raczej jednak nie nastawiałbym się, że ją odnajdzie.
 #791451  autor: KA
 19 mar 2015, 08:33
Ważne, czy ma fakturę, gwarancja może być gdzieś ukryta w pudełku, jeśli nie wyrzucił.

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!
 #791465  autor: bazin1
 19 mar 2015, 09:43
Racja, pisząc o gwarancji miałem jednak na myśli jakikolwiek dokument świadczący/pokazujący jaki "stary" jest telefon i gdzie został zakupiony (paragon,gwarancja FV) , w tym wypadku jak najbardziej faktura (bo podobno telefon na firmę) była by ok, jeśli sprzedający ją posiada (w co niestety raczej wątpię)
 #791480  autor: lukasz51195
 19 mar 2015, 11:21
Zapytałem tego Pan czy obudowa jest orginalna i czy posiada do niej faktur Vat a odpisał mi takie coś ... Obudowa jest oryginalna, telefon nigdy nie był otwierany, plomby oryginalne, zresztą w opisie pisałem że nieserwisowany etc.
Faktury nie posiadam gdyż był to telefon kupiony przez firmę w której pracuję i mi przekazany, po półtorej roku wymieniono mi na kolejny.
Ten później przeleżał trochę czasu w szufladzie, na odpowiednio naładowanym poziomie baterii. Samego użytkowania było 1,5roku
 #791484  autor: bazin1
 19 mar 2015, 12:04
Ciężko mi coś Ci doradzić w kwestii tego telefonu... fakt, że facet raczej nie jest handlarzem, bo sprzedaje coś raz lub dwa razy na rok patrząc po komentarzach. Same pozytywy... można by było zaryzykować kupna... jednak nie chcę Ci coś sugerować, żebyś potem mnie nie wyklinał jak sprzęt okaże się trefny :)
Czekaj w takim razie na koniec licytacji, lub jeśli Ci bardzo na tym egzemplarzu zależy, to zbij cenę "kup teraz". Zaproponuj niższą kwotę niż te 220zł (np. 200zł wraz z przesyłką)