DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #790251  autor: lukasz51195
 13 mar 2015, 00:11
Witam, Panowie mam do was wielką prośbe... A mianowicie chce kupić telefon (Nokie) do 200zł może troszkę więcej... Podobają mi się strasznie Nokie N82.. Czytałem opinie o nich i mają dobre... Tylko teraz takie pytanko czy te nowe Nokie są Chińskie czy może nie..? Proszę o Pomoc i Wasze Opinie... Dziękuje :-)
 #790317  autor: bazin1
 13 mar 2015, 12:02
Zapomni, że to nowe! Stare telefony zakładane w nowych obudowach i sprzedawane jako nowe. Jak masz szczęście to pochodzi Ci taki telefon długi czas, a jak pecha, to po kilku dniach/tygodniach padnie. Nie licz tez na gwarancje kupując taki telefon.
 #790399  autor: lukasz51195
 13 mar 2015, 19:25
To mnie pan pocieszył, to jaki telefon pan poleca.? Musi mieć wi-fi i nie może być dotykowy a i musi mieć wejście 3.5m i darmową nawigacje..? A nokie E52.?
 #790481  autor: bazin111
 14 mar 2015, 10:30
Nie, to nie jest tak, że nie polecam tych telefonów, wręcz przeciwnie, zarówno N82 jak i E52 to są/były świetne słuchawki (no, może mały minusik w E52 za brak auto focusa w aparacie), chodzi tylko o to, że obu tych modeli NIE KUPISZ już nowych! Obu produkcja została zakończona parę lat temu.Wszystkie oferowane jako nowe, są to refabrykowane telefony (czyli odnawiane), takie telefony to loteria, i wiem to na przykładzie mojego szwagra. Kupił sobie i żonie Nokie E7 z Chin/Singapuru , jego chodzi bez problemu już ponad rok, jej "padła" po 2 m-cach, a gwarancja to zwykły "pic na wodę". Padła płyta główna. W serwisie Noki, gdzie szwagier ma kolegę stwierdzili (chyba po nr. płyty głównej, ale tego do końca nie jestem pewien), że telefon który miał być niby nowy, został wyprodukowany, tu uwaga 5 lat temu!!! Obudowa tylko została założona nowa i to niestety tez nie oryginalna!
Powiem Ci tak, to już lepiej poszukać telefon używany, bez gwarancji (bo na pewno termin jej minął), ale z polskiej dystrybucji/operatora. Tez oczywiście nie masz pewności czy telefon nie padnie, ale zapłacisz o wiele mniej niż za "nowy" z Chin. Z n82 to może być ciężko, ale E52 jeszcze taki na Allegro trafisz w miarę dobrym stanie.
I jeszcze jedno, wystrzegaj się gwarancji serwisowej, bo w 9/10 takich przypadków zostaniesz w razie awarii "olany" przez sprzedającego (to akurat wiem ze swojego doświadczenia), nigdy więcej takiego sprzętu już nie kupię!!! Dwa lata temu 600zł byłem "do tyłu" po miesiącu używania SE xperii Pro
Co do innych propozycji, poszukaj Nokie 6700, u mnie zona taki ma, prezent ode mnie :) Używa już ponad 2,5 roku i innego telefonu nie chce! Ja kupiłem wtedy nowy, z polskiego salonu Plus-a i zapłaciłem "kosmiczną" wtedy cenę 750zł, ale obecnie używkę w dobrym stanie kupisz do 200zł, tylko celuj w egzemplarz od polskiego dystrybutora (Orange, Plus, T-Mobile). Sama słuchawka świetna, aparat 5mpx z autu focusem, mapy/nawigacja, metalowa obudowa, po prostu niezniszczalny telefon! Z minusów, niestety brak wi fi (pewnie przez to ją odrzucisz).
Coś innego...ciężko coś polecić, z nowych klasycznych Noki (206,301,515 itp) żadna nie ma nawigacji... a wspomniana prze zemnie wcześniej Nokia E7 nie pasowała by Ci? Fakt, dotykowy ekran, ale świetna wysuwana fizyczna klawiatura qwerty. Używkę z polskie dystrybucji znajdziesz do 200-250zł
Jeśli jednak odpada, to szukaj wspomnianą przez Ciebie używkę E52, prędzej znajdziesz w dobrym stanie , niż N82.
Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 14 mar 2015, 10:34 przez bazin111, łącznie zmieniany 1 raz.
 #790579  autor: lukasz51195
 14 mar 2015, 16:34
Panie Bazin111 fajna ta Nokia 6700 ale bez wi-fi :/ a z Polskej dystrybucji tzn żeby na obudowie miał logo Orange, Plusa itp.?
 #790848  autor: bazin1
 16 mar 2015, 08:24
Witaj. Nie koniecznie z logiem (logo na telefonach "naklejał" tylko Orange, i mówiąc w skrócie w/g mnie szpeciło to telefon, ale to kwestia gustu, inni operatorzy nie nakładali na telefony swoich "wizerunków"), grunt by sprzedawca posiadał paragon zakupu w polskim sklepie/salonie, lub nieważną pewnie już gwarancje, ale wydaną /podbitą przez polski sklep RTV/polskiego operatora.
 #790976  autor: lukasz51195
 16 mar 2015, 21:25
A co Pan Sądzi o Nokiach E72...? Wytrzymałe są itp..? Można na tym pisać jedną ręką..? Duże mają klawisze...? A ta klapka z tyłu jest plastikowa czy tak jak w E52.?
 #791030  autor: bazin1
 17 mar 2015, 08:54
Witaj. Nie jestem żaden "Pan",żeby nim być, trzeba mieć wygląd i pieniądze...a ja nie posiadam ani jednego, ani drugiego ;) , "wal" mi po prostu na "Ty" :)
Co do E72, to uważam, że z podanych wcześniej przez Ciebie modeli, ten jest najlepszy, oczywiście jeśli lubisz klawiaturę "qwerty". Nie miałem wprawdzie tego modelu na swoim "stanie", (kilka razy przymierzałem się do jego kupna, ale zawsze jakoś kupowałem inną Nokie), ale posiadałem "bliźniacze" modele z qwerty jak E5 i E6 i oba były świetne. Przy czym oba nie posiadał niestety auto focusa w aparacie (zaś E72 posiada tę funkcję!!!), a E6 miał dodatkowo ekran dotykowy (wiec pewnie model nie dla Ciebie, choć wszystkie funkcje telefonu dało się obsłużyć również klawiszami fizycznymi, nie korzystając w ogóle z "dotyku" który był tylko dodatkiem). Mi,w obu powyższych modelach nie sprawiało problemu pisanie jedną ręką, a nawet powiem, że było łatwiejsze i bardziej intuicyjne/szybsze niż na zwykłej klawiaturze, spokojnie obsłużysz ten sprzęt jedną dłonią! Wielkość klawiszy (jak dla mnie) była bezproblemowa do komfortowego pisania. Jeden dzień "przystosowania" się do takiej klawiatury, i już nigdy nie będziesz chciał innej :). Szkoda, że obecnie oprócz BB nikt nie robi już takich modeli :( sam bym zaraz kupił! BB niestety odrzucam za ich oprogramowanie, bo sam wygląd i komfort obsługi klawiatury jest świetny. E72, jak się nie mylę posiada metalową klapkę baterii (E5 i E6 miały metalową), więc myślę, że jeżeli wykonanie było na poziomie E5 i E6 to jest to bardzo wytrzymały model (no, o ile nie kupisz podróbki z założoną nową, wątpliwej jakości obudową). Tylko znów wracamy, do punktu wyjścia, czyli musisz uważać przy zakupie na "chińczyki" i i modele po wymianie obudowy. Tak "przepatrzyłem" na szybko Allegro i widzę , że idzie spokojnie dostać używane, ale zadbane sztuki z polskiej dystrybucji do 200zł. Ja bym ten model kupił...ale jak zrobisz to już Twoja sprawa, musisz to przemyśleć. Coś co mi się podobało i dobrze używało (klawiatura qwerty), niekoniecznie Tobie może przypaść do gustu :)
Pozdrawiam :)
 #791074  autor: bazin1
 17 mar 2015, 11:33
Hymmm. wygląda nieźle, choć kilka rys widać u góry z tyłu na obudowie i z przodu na srebrnej ramce po lewej stronie na dole jest rysa (no ale w końcu to używka), telefon jak widzę z polskiej dystrybucji bo znak Orange na obudowie, ogólnie telefon chyba ok, tylko jedna wada... sprzęt od handlarza/komisu (jak popatrzysz jakie sprzedaje inne przedmioty, to Ci wyjdzie, że same telefony). Negatywy, niby ostatni wystawiony prawie 2 lata temu, więc morze nie jest tak źle.
 #791077  autor: bazin1
 17 mar 2015, 11:43
Zapytaj się sprzedawcy, niech Ci odpisze na e-maila (byś w razie czego miał podkładkę), czy obudowa faktycznie jest od początku oryginalna na tym telefonie? Czasami handlarze robią z dwóch telefonów jeden, tak jak i mechanicy z samochodami :). Zapytaj również jak stary jest telefon, czy sprzedający posiada jeszcze oryginalną stara gwarancje z tego sprzętu (pewnie już nie, ale zapytać warto). Im więcej pytań zadasz i im więcej na nie Ci odpowie, zawsze masz jakiś argument "czarno na białym" że Ci tak powiedział i w razie sporu w Allegro masz na to dowód (inna sprawa, że w razie sporu Allegro najczęściej ma Cię w...)
 #791080  autor: bazin1
 17 mar 2015, 11:48
Zobacz na to: http://allegro.pl/nokia-e72-z-bateria-l ... 22290.html
Idealna propozycja, pierwszy i jedyny właściciel, sprzęt z polskiej dystrybucji, tylko...ekran w kiepskim stanie :( Folia może by przykryła te rysy na ekranie, ale pewności nie ma... jednak nie kieruj/sugeruj się moimi propozycjami, nie chcę byś później na mnie klną że wpuściłem Cię na minę :) W/we przykład dałem tylko poglądowo. Ta Twoje sztuka ładniejsza :)
 #791084  autor: bazin1
 17 mar 2015, 11:54
A jeszcze wypatrzyłem, że chyba lekko przygięta jest ramka u góry telefonu, widać to na zdjęciu 6,7,8 i 9 (lewa strona ekranu)
 #791101  autor: lukasz51195
 17 mar 2015, 12:39
Aha to czyli dobrze wiedzieć zeby nie kupywać od komisu, hmm wstyd się przyznać ale nie dawno założyłem sobie konto na allegro i jeszcze nie wiem co i jak za bardzo...:)
 #791148  autor: bazin1
 17 mar 2015, 15:58
No, każdy kiedyś zaczynał :)
Co do komisów, to lepiej jest kupować od osób prywatnych, choć oczywiście tam też można się "naciąć". Grunt to sprawdzać komentarze jakie ma sprzedający no i zwracać uwagę, czy u niego same pozytywy nie są wystawione przez jedna i tą samą osobę (znajomego). Zwróć też zawsze uwagę na sprzedawcę który sprzedaje daną rzecz za kilka stów, ma same pozytywne komentarze, ale dotyczą one wcześniejszej sprzedaży rzeczy za 1zł. Tak cwaniacy nabijają sobie pozytywy, a człowiek z rozpędu nie patrzy co wcześniej sprzedali. Kupuje, bo przecież same pozytywy ma sprzedawca, a później jest kilka stów w plecy :( Ja już kilka lat na Allegro, ale na początku raz dałem się "naciąć". Grunt to mieć "chłodną" głowę przy zakupie :)
Oczywiście, na Allegro jest masa uczciwych osób i nie można wszystkich wrzucać do jednego worka z oszustami.
Życzę powodzenia w upolowaniu dobrej sztuki E72 :)
W razie czego/zapytań "wal" śmiało. Nie zawsze jednak będę mógł odpowiedzieć, taka praca (a raczej jak to się u mnie w robocie mówi - szlachetna służba dla ojczyzny :)
 #791165  autor: lukasz51195
 17 mar 2015, 17:34
A mógł byś mi pomuc w upolowaniu jakegoś dobrego sprzętu..? :) Nie martw się nie będę miał pretensji do ciebie wrazie czego a wole aby osoba doświadczona (w tym przypadku ty):) mi pomógła...
 #791253  autor: bazin111
 18 mar 2015, 08:19
Tylko jedno (kiepskiej jakości) zdjęcie, więc raczej trudno ocenić wygląd telefonu. Z plusów to telefon z polskiej dystrybucji (znaczek Orange, który mówiąc w nawiasie szpeci trochę telefon).