DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #786992  autor: Morvius
 24 lut 2015, 15:22
Z racji niewielkiej wiedzy na temat aktualnych modeli nokii i WindowsPhone na pokładzie mam kilka pytań co do tego urządzenia, osób które posiadają bądź na nim się znają. Zatem, sprzęt o którym mowa ma działać jako dodatkowe urządzenie obok telefonu z androidem. Powinien radzić sobie z odtwarzaniem muzyki ( czystość dźwięku oraz w miarę głośny na słuchawkach/ głośniku), jakość pracy czyli prócz sms data i połączenia jak sprawuje się w momencie większego użytkowania ( w tle fb, gmail, jakaś gra w trakcie załóżmy wildblood albo rr3). Jaki jest czas pracy baterii? Jak sprawuje się w warunkach ogólnych i jak widzi w ocenie ogólnej podczas waszej exploatacji? Potrzebuję kilku odpowiedzi na poszczególne pytania ponieważ nie znalazłem zbyt wiele opinii o nim na tym forum.

Klasyczny obserwator wątku.
 #787050  autor: Xy
 24 lut 2015, 19:17
No to lecimy.
Morvius pisze:Powinien radzić sobie z odtwarzaniem muzyki ( czystość dźwięku oraz w miarę głośny na słuchawkach/ głośniku)
Lubisz dobry dźwięk? Lumia gra po prostu źle. Płasko, bez sceny i bez wyrazu. Ja audiofilem nie jestem ale moje wymagania pod względem muzyki są większe niż może mi zaoferować jakakolwiek Lumia. Czy jest głośny? Nie wiem jak 735 ale moja 820 jest głośna ale nie tak, jak Galaxy S4 czy Xperia S.

Morvius pisze:jakość pracy czyli prócz sms data i połączenia jak sprawuje się w momencie większego użytkowania ( w tle fb, gmail, jakaś gra w trakcie załóżmy wildblood albo rr3). Jaki jest czas pracy baterii?
To wszystko na raz? Trzy godziny i po baterii. Facebook na WP kuleje i nadal nie jest dopracowany. Zarówno aplikacja jak i przez stronę. Czasem ma problemy z oznaczaniem miejsc i niewygodnie dodaje się zdjęcia. Jest bo jest...
Gmail nie wiem czy jest apka ale przez www wygląda jak w trybie awaryjnym ;-)
Co do gier to nie wiem, mam tylko Asphalt 8 i wpiernicza mi baterię aż furczy. Mimo, że nie klatkuje i bardzo ładnie się gra.

Morvius pisze:Jak sprawuje się w warunkach ogólnych i jak widzi w ocenie ogólnej podczas waszej exploatacji?
Do podstaw będzie dobry. Ale nie oczekuj, że da Ci tyle, co telefon z Androidem. Napiszesz smsa, zadzwonisz, zrobisz zdjęcie, wejdziesz na neta... Jak dla mnie to minimalne minimum. Szczerze to niewiele więcej niż telefon bez systemu.
Nie wiem jak jest w innych Nokiach ale mi właśnie zdechła oryginalna ładowarka :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #787054  autor: Morvius
 24 lut 2015, 19:42
a jak poprzesyłać kontakty? mam wszystko w google a nie na karcie sim. jak z synchronizacją kont?

Klasyczny obserwator wątku.
 #787062  autor: greenrs
 24 lut 2015, 20:29
Xy pisze: To wszystko na raz? Trzy godziny i po baterii.
Tu bym się nie zgodził. Lumia 735 pod kątem gospodarowania energii jest jednym z najlepiej zoptymalizowanych smartfonów. Przy średnio intensywnym używaniu wytrzymuje nawet 4 dni. Nie słyszałem, żeby któryś Android tyle wytrzymał...
Xy pisze: Gmail nie wiem czy jest apka ale przez www wygląda jak w trybie awaryjnym ;-)
Normalna aplikacja pocztowa - w pełni funkcjonalna. Dla mnie OK.
 #787065  autor: Xy
 24 lut 2015, 20:39
Morvius pisze:a jak poprzesyłać kontakty? mam wszystko w google a nie na karcie sim. jak z synchronizacją kont?
Męczyłem się z tym bardzo długo. A robisz to tak: Wchodzisz na Gmaila, nad polem "Utwórz" masz "Gmail". Klikasz to i wybierasz "Kontakty". Z pola "Więcej" wybierasz "Eksportuj" i powinny się zapisać gdzieś na kompie w pliku CSV. Następnie jak masz konto live.com wchodzisz na people.live.com i importujesz z pliku.

greenrs pisze:Tu bym się nie zgodził. Lumia 735 pod kątem gospodarowania energii jest jednym z najlepiej zoptymalizowanych smartfonów. Przy średnio intensywnym używaniu wytrzymuje nawet 4 dni.
A to przepraszam :-) Bo w mojej Lumii gospodarowanie energią jest tragiczne. Przy niewielkim używaniu pod wieczór jest ledwo kilkanaście procent baterii.

greenrs pisze:Nie słyszałem, żeby któryś Android tyle wytrzymał...
Wytrzymują :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #787110  autor: motov3
 24 lut 2015, 22:37
No to lecimy :mrgreen:
Xy pisze:Do podstaw będzie dobry. Ale nie oczekuj, że da Ci tyle, co telefon z Androidem
Xy podchodz powaznie. A czego nie jest w stanie zrobic Windows Phone co potrafi Android ?
Hmm. Pomyslmy.
- Rozmowy, Sms, Mms, Internet - bez najmniejszego problemu
- GPS + darmowa NAVI na caly swiat (nota bene dosc dobra) bez problemu
- Pelny Pakiet Microsoft Office z opcja tworzenia dokumentow na smartfonie - zaden problem
- Kopia danych, zdjec, filmow, sms, mms-ow na OneDrive (blisko 125GB powierzchni)
- Natywny klient E-mail - dosc sprawny, z Push
- Rola przenosnego Routera / hotspota WIFI tez zaden problem

Cala reszta zalezy od aplikacji, ktorych nie brakuje. Napisz prosze co rozumiesz przez stwierdzenie, ze Android da mi wiecej ? Smialo. Chetnie sie odniose :-)
Xy pisze:Lubisz dobry dźwięk? Lumia gra po prostu źle. Płasko, bez sceny i bez wyrazu
Od tego jest opcja Korektora dzwieku. Bez problemu jestes w stanie dostroic na wlasne potrzeby. Do tego dobre sluchawki zewnetrzne typu Xbass i szafa gra :) A raczej LUMIA gra :)
Xy pisze:A to przepraszam Bo w mojej Lumii gospodarowanie energią jest tragiczne. Przy niewielkim używaniu pod wieczór jest ledwo kilkanaście procent baterii.
Lumia 735 przy standardowym uzytkowaniu wytrzymuje 3 dni. Czasem nawet 4. Jak kolega powyzej napisal - jest dosc dobrze zoptymalizowana.

Co do Lumii 820 - zaluje ze nie moge zrobic zdjecia (nie mam jak) ale przepisze ci co mam na ta chwile w statusie.

Pozostaly Czas Pracy Baterii 59%
Szacowany pozostaly czas pracy 19godz. 26min
Czas od ostatniego ładowania 1 dzień 8godz.


Szczerze mowiac naprawde nie mam pojecia co ty robisz, ze ja ladujesz 2 razy na dzien. Albo grasz jak opętany :mrgreen: , albo masz chlopie baterie zuzyta jak czarnoskora dziewczyna do towarzystwa podczas karnawalu w Nowym Orleanie :P

Obrazek
 #787163  autor: Xy
 25 lut 2015, 10:37
No to jedziemy...
motov3 pisze:- Rozmowy, Sms, Mms, Internet - bez najmniejszego problemu
To potrafiły telefony kilka lat temu. Moja też potrafi o ile się nie wyloguje z sieci ;-)

motov3 pisze:- GPS + darmowa NAVI na caly swiat (nota bene dosc dobra) bez problemu
Korzystasz z tej nawigacji? Bo ja już dziesiątki razy pisałem, że Here Drive+ jest kulawa i źle prowadzi. Dookoła albo według sobie znanego algorytmu. I wiem, co to są trasy krótkie, szybkie, optymalne + opcje jak unikanie autostrad lub też nie unikanie ich...
motov3 pisze:- Pelny Pakiet Microsoft Office z opcja tworzenia dokumentow na smartfonie - zaden problem
Który jest szybciej rozwijany przez Microsoft na Androidzie. Jest bo jest ale do dobrego to mu trochę brakuje. Chociaż dokumenty to wygodniej tworzyć na kompie. Anyway do przeglądania jest całkiem ok.

motov3 pisze:- Kopia danych, zdjec, filmow, sms, mms-ow na OneDrive (blisko 125GB powierzchni)
Nie wiem, nie korzystam z OneDrive, mam Dropboxa.

motov3 pisze:- Natywny klient E-mail - dosc sprawny, z Push
A mogę sobie zainstalować innego klienta poczty?

motov3 pisze:- Rola przenosnego Routera / hotspota WIFI tez zaden problem
Dostępny od Androida 2.3.x. Działa poprawnie w jednym i drugim systemie.

motov3 pisze:Cala reszta zalezy od aplikacji, ktorych nie brakuje. Napisz prosze co rozumiesz przez stwierdzenie, ze Android da mi wiecej ? Smialo. Chetnie sie odniose
No jednak brakuje... Dalej nie ma licznika połączeń tylko Czujnik Danych. A mi potrzebny z podziałem na przychodzące i wychodzące (dane, wifi, sms, rozmowy). Mimo abonamentu bez limitu chcę mieć taką apkę. Nie zauważyłem analizatora sieci Wi-Fi. Brak zbędnego bajeru jak wykrywacz metali. Bo niby bajer ale pod ścianą wskazał mi kabelki od prądu jako, że nie miałem dedykowanego detektora kabli (bo Bosch raczył rzucić działanie).
Ale ogromnym plusem Lumii i Windowsa jest to, że mogę w kosmos wywalić Facebooka i telefon nie integruje się z tym śmieciem tak jak Androidy.

motov3 pisze:Od tego jest opcja Korektora dzwieku. Bez problemu jestes w stanie dostroic na wlasne potrzeby. Do tego dobre sluchawki zewnetrzne typu Xbass i szafa gra A raczej LUMIA gra
Wiem, że jest i wiem, że ma zainstalowane różne ustawienia do wyboru i to całkiem dużo. Do grania na słuchawkach w autobusie czy w miejskim zgiełku wystarcza ale inne telefony grają po prostu lepiej. Próbowałem na wielu słuchawkach. Od nokiowych dodawanych do zestawu przez poprzednie z Xperii, jakieś nauszne, duże Philipsy, Sennheisery czy nawet AKG Q701. I niestety ale mnie jakość dźwięku po prostu nie zadowala. Empeczy w bitrate co najmniej 160.

motov3 pisze:Lumia 735 przy standardowym uzytkowaniu wytrzymuje 3 dni. Czasem nawet 4. Jak kolega powyzej napisal - jest dosc dobrze zoptymalizowana.
Być może. To nowsza konstrukcja niż moja 820 stąd nieporozumienie w kategorii "czas pracy na jednym ładowaniu" ;-)

motov3 pisze:Co do Lumii 820 - zaluje ze nie moge zrobic zdjecia (nie mam jak) ale przepisze ci co mam na ta chwile w statusie.
A u mnie pokazuje tyle. Stan w chwili pisania tego postu: http://images66.fotosik.pl/647/77926ebd28a1e7d6.png Przy czym telefon od momentu wypięcia go z ładowarki wykonał 20 minut rozmów i 10 minut latania po Internetach. Wi-Fi włączone, jak widać, od około 7:30 do teraz.
Nie wiem, może bateria jakaś uwalona? Ale nigdy nie wytrzymał dłużej niż 30 godzin co praktycznie zmusza do codziennego ładowania. Bateria od nowości ta sama i ma półtora roku. Zajechać to można starą, NiCd, ale nie litową jak w Lumiach. Hm, a ładowarka ma wpływ na żywotność baterii? Bo fabryczna od Nokii strasznie długo mi ładuje. Ostatnio z poziomu 35% do 50% ponad dwie godziny (telefon włączony ale bez 3G,WiFi, BT i innych) i Nokię karmię ładowarką z Samsunga.
Tak, czasami z rzadka odpalę sobie Asphalt 8 na kilka, kilkanaście minut. Jednak nie katuję do całkowitego zjedzenia baterii. No i szkoda oczu ;-)


Bo sytuacja jest taka, że jeden i drugi system ma zalety jak i wady. Jeden jest skierowany do takiego odbiorcy, a drugi do innego. I stało się tak, że odbiorca o określonych wymaganiach nabył telefon z systemem skierowanym do całkiem innego klienta. Stąd wieczne i irytujące was narzekanie ;-) Bo to mniej więcej tak, jakbym kupił Golfa i jęczał, że jest ciasny, ma twarde zawieszenie i kosztuje niewspółmiernie do tego, co oferuje. W moim przypadku "widziały gały co brały" i pretensje tylko do siebie, że kupiłem Lumię i nie posłuchałem się rad bardziej doświadczonych.
Ale i tak najgorzej było z Xperią Tipo. Nieżywy ślimak jest szybszy od tego telefonu.
Kończąc napiszę, że czekam na następcę Lumii 930 (940?) i finalną wersję Windowsa 10. Lumia tak, bo mi się podoba wizualnie i pod tym względem nie ma sobie równych. A W10 z ciekawości. Zapowiada się interesujący systemik z pewnością wart przynajmniej przetestowania i głębszego zapoznania się z nim.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #787165  autor: Morvius
 25 lut 2015, 11:01
czy jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć o lumii windows itd? :D

Klasyczny obserwator wątku.
 #787179  autor: Xy
 25 lut 2015, 12:00
Morvius pisze:czy jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć o lumii windows itd?
Prosty, niezawodny i w miarę szybki system, na którym coś nawet zainstalujesz. Jako drugi telefon całkiem ok.
Aaaa i ta Lumia ma dobrą przednią kamerkę co ma znaczenie przy rozmawianiu poprzez Skype. Jak dla mnie bomba sprawa!

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #787186  autor: Morvius
 25 lut 2015, 12:24
jak on sobie radzi bez javy?

Klasyczny obserwator wątku.
 #787191  autor: Morvius
 25 lut 2015, 12:49
i jak się sprawuje 730 na 2 karty sim ale mikro a nie nano? czy nie bardziej opłaca się zakup 730?

Klasyczny obserwator wątku.
 #787199  autor: motov3
 25 lut 2015, 13:59
Xy pisze:Korzystasz z tej nawigacji? Bo ja już dziesiątki razy pisałem
Tak korzystam. I tak samo dziesiatki razy pisalem, ze jest nie dosc ze dobra, to darmowa i nie ciagnie roamingu :-) Toczylismy o to boj jak pamietasz w innym watku.
Xy pisze:Moja też potrafi o ile się nie wyloguje z sieci
Widocznie masz problem z zasiegiem. Ustaw nadajnik na sztywno.
Xy pisze:Który jest szybciej rozwijany przez Microsoft na Androidzie......
Nie obraz sie :mrgreen: Ale tutaj to juz pusciles wodze fantazji. Jak cos co jest NATYWNE w Windowsie od lat, co za tym idzie udoskonalane takze na wersji mobilnej tegoz systemu - moze byc szybciej rozwijane na Androidzie ? No zastanow sie chwile. Jest rozwijany bo na Androidzie dopiero startuje. A na WP jest od dawna. Podobnie sie ma rzecz z HERE DRIVE Nokii.
Xy pisze:A mogę sobie zainstalować innego klienta poczty?
Oczywiscie ze tak. Chociazby kompleksowy MetroMail. Jest tez wiele appsow dedykowanych pod Gmail, Yahoo, Outlooka itd. Pytanie tylko jaki jest sens zmieniac natywnego klienta poczty, ktory jest idealnie skorelowany z innymi uslugami Windows. Wg mnie bez sensu. Przeciez w natywnym tez masz podglad katalogow itd. Szukanie problemu na sile.
Xy pisze:Dalej nie ma licznika połączeń tylko..........A mi potrzebny z podziałem na przychodzące i wychodzące (dane, wifi, sms, rozmowy). Mimo abonamentu bez limitu chcę mieć taką apkę
Aplikacja natywna Liczniki, kiedys obecna pod 7.5 - ma byc przygotowywana pod 8.1. Skoro masz ABO bez limitu - to nie problem jest sprawdzic tez na stronie operatora przeciez.
Xy pisze:Brak zbędnego bajeru jak wykrywacz metali. Bo niby bajer ale..........
:smt005 Nie no prosze cie. To moze jeszcze Kalashnikov by sie przydal ? Pamietaj ze to Smartfon. A nie 1000 rzeczy w jednym. Teraz to pojechales po bandzie.
Xy pisze:Nie wiem, może bateria jakaś uwalona? Ale nigdy nie wytrzymał dłużej niż 30 godzin co praktycznie zmusza do codziennego ładowania. Bateria od nowości ta sama i ma półtora roku. Zajechać to można starą, NiCd, ale nie litową jak w Lumiach
NA 100% masz juz zuzyta baterie. Nie mozna zajechac Li-Ion ? Nie zartuj nawet. Gdyby tak bylo, nikt nie produkowalby baterii na zmiane - logiczne chyba. Kazda bateria ma swoj cykl ladowania. W zaleznosci od pojemnosci, rodzaju itd. Wynosi on srednio ok kilkuset cykli ladowania. Twoja teorie obale wlasnym przykladem wykonczenia 2 baterii Li-Ion w LG. Pojemnosc baterii sie zmniejsza, co za tym idzie czas dzialania.
Co do porownania baterii NiCd do Li-Ion czy Li-Poly. Pomylilo ci sie troszeczke. NiCd posiadaly efekt pamieci, wiec nie mozna bylo ich doladowywac w dowolnym momencie bo chip zapamietywal, przez co pojemnosc szybko ulegala zmniejszeniu (myslal ze masz 0% skoro ladujesz, a miales np 15% i zmniejszal odpowiednio). Ale czy Li-Ion, czy Li-Poly czy NiCd zuzywaja sie tak samo? Oczywiscie przy czym pierwsze dwie nie maja efektu pamieci. Normalna rzecz.

Co do twojej baterii - Tak, jest juz zuzyta. Spojrz, podam aktualny status mojej przy wykorzystaniu od tamtej pory:
15 minut rozmow, ok 15minut internetu przez 4G, kilka sms-ow. No i oczywiscie cala noc synchronizacji min. poczty i pociagniecie 2 aktualizacji zainstalowanych Appsow w tle. (nieduze, ale jednak)

Status 33%
Szacowany czas pracy: 11 godz.10 minut
Czas od odlaczenia: 1 dzien 23 godz.


A na koniec. Zapomniales na co wszyscy czekaja juz od czystego Windows 8 ? CORTANA :mrgreen: I wszystko w temacie. Tylko juz mi nie opisuj porownania do GoogleNow czy SIRI, bo Cortana bedzie po polsku :mrgreen:

Morvius 730tka w DualSimie nie posiada LTE. Pamietaj o tym. :-)

Obrazek
 #787202  autor: Morvius
 25 lut 2015, 14:07
a jak wam się 735 widzi na tle microsoft 535? (zważywszy na wcześniejsze wymagania)

Klasyczny obserwator wątku.
 #787206  autor: motov3
 25 lut 2015, 14:26
Morvius pisze:a jak wam się 735 widzi na tle microsoft 535? (zważywszy na wcześniejsze wymagania)
Porownujesz telefon z najnizszej polki budzetowej (535) z telefonem klasy sredniej 735. No to jak ma sie nam widziec ? :-) Oczywiste ze 535 jest gorszy na kazdym kroku i to sporo. To tak jak bys zestawil nowego Poloneza z nowym BMW i spytal o opinie. No to i to jezdzi. Tylko teraz odpowiedz JAK Jezdzi :-)

535 ma mnostwo wad. Zacznijmy od niedzialajacego dotyku. Ciagle sa z nim problemy, jednym slowem masakra wg uzytkownikow. Do tego filmy w 480p (gdzie 720HD to standard). No i ten ekran.....kiepski w wygladzie, kiepski w dotyku.

Wystarczy ci taka rekomendacja ? :-)

Obrazek
 #787207  autor: Morvius
 25 lut 2015, 14:30
powiedzmy :D chodzi mi o telefon roboczy. a mówiąc o porównaniu mam na myśli czy nie lepiej po prostu zaoszczędzić a on i tak spełni swoje funkcje, podobno wszystkie nokie to to samo stąd pytam a przepłacać też mi się nie widzi :)

Klasyczny obserwator wątku.
 #787253  autor: motov3
 25 lut 2015, 18:31
Kolego, nie wszystkie Nokie to to samo :) Wszystkie sa na WP i to ich cecha wspolna. Ale golym okiem widac roznice w ekranach, kolorach, szybkosci. Mimo ze wszystkie sa szybkie na WP to jednak widac roznice miedzy powiedzmy 820 czy 925 a 620.
Lumia 535 to kastrat. Duzo rzeczy uproszczono niestety na niekorzysc. Ma przede wszystkim ogromna wade - ekran dotykowy.
https://www.youtube.com/watch?v=hrSAR-xl47Q

Jesli juz w ten sposob podchodzisz, bo nie widzisz roznicy miedzy 535 a 735, to szkoda twojego zapalu na 735, bo po prostu mozesz nie docenic jego zalet. Kup sobie 630 i bedziesz szczesliwy a bedzie znacznie lepszym wyborem niz 535.

Obrazek
 #787257  autor: Xy
 25 lut 2015, 18:49
motov3 pisze:Widocznie masz problem z zasiegiem. Ustaw nadajnik na sztywno.
Próbowałem wszystkiego. Problem dalej się pojawia. I jest to problem z telefonem bo na innych SIMkach jest tak samo.

motov3 pisze:Nie obraz sie Ale tutaj to juz pusciles wodze fantazji. Jak cos co jest NATYWNE w Windowsie od lat, co za tym idzie udoskonalane takze na wersji mobilnej tegoz systemu - moze byc szybciej rozwijane na Androidzie ? No zastanow sie chwile. Jest rozwijany bo na Androidzie dopiero startuje. A na WP jest od dawna.
Chodziło mi o to, że jest częściej aktualizowany na A niż na WP ;-)

motov3 pisze:Aplikacja natywna Liczniki, kiedys obecna pod 7.5 - ma byc przygotowywana pod 8.1. Skoro masz ABO bez limitu - to nie problem jest sprawdzic tez na stronie operatora przeciez.
Miałem tylko ilość wygadanych minut i zużytego pakietu. A mi potrzeba z podziałem na przychodzące i wychodzące. A tego na stronie Opa nie ma.

motov3 pisze: Nie no prosze cie. To moze jeszcze Kalashnikov by sie przydal ? Pamietaj ze to Smartfon. A nie 1000 rzeczy w jednym. Teraz to pojechales po bandzie.
Pamiętam, że to Smartfon i jak sama nazwa wskazuje ma być to sprytny, domyślny, błyskotliwy, mądry i inne bliższe tych słów znaczenia. Windows taki jest? Nie jest.
A nazwę AK-47 to chyba w Polsce jakoś inaczej piszemy ;-)

motov3 pisze:NA 100% masz juz zuzyta baterie. Nie mozna zajechac Li-Ion ? Nie zartuj nawet. Gdyby tak bylo, nikt nie produkowalby baterii na zmiane - logiczne chyba. Kazda bateria ma swoj cykl ladowania. W zaleznosci od pojemnosci, rodzaju itd. Wynosi on srednio ok kilkuset cykli ladowania. Twoja teorie obale wlasnym przykladem wykonczenia 2 baterii Li-Ion w LG. Pojemnosc baterii sie zmniejsza, co za tym idzie czas dzialania.
Ej no... W półtora roku nie da się zajechać litowo jonowej. Mam jeszcze na stanie Nokię 6650d i Xperię Neo. Obydwie mają litowo jonowe baterie i nie zauważyłem spadku ich jakości / czasu pracy.
Podejrzewam, że coś mi wpiernicza energię w tle. Tylko nie wiem co bo większość wyłączona.

motov3 pisze:Co do porownania baterii NiCd do Li-Ion czy Li-Poly. Pomylilo ci sie troszeczke. NiCd posiadaly efekt pamieci, wiec nie mozna bylo ich doladowywac w dowolnym momencie bo chip zapamietywal, przez co pojemnosc szybko ulegala zmniejszeniu (myslal ze masz 0% skoro ladujesz, a miales np 15% i zmniejszal odpowiednio).
Nie było żadnego czipa tylko ładując nie do końca rozładowane ogniwo (i nie do końca) wytrącały się "jakieś sole ograniczające pojemność baterii". W cudzysłowie bo gdzieś czytałem, nie umiem ponownie znaleźć i do końca nie zapamiętałem ;-)

motov3 pisze:A na koniec. Zapomniales na co wszyscy czekaja juz od czystego Windows 8 ? CORTANA I wszystko w temacie. Tylko juz mi nie opisuj porownania do GoogleNow czy SIRI, bo Cortana bedzie po polsku
Nie wiem, nie znam się ale mnie jakoś nie kręcą te wszystkie Cortany, Siri - Sriri i inne. Mam nadzieję, że będzie możliwość całkowitego wyłączenia tego. Po uprzedniej zabawie z tym ;-)

motov3 pisze:Co do twojej baterii - Tak, jest juz zuzyta. Spojrz, podam aktualny status mojej przy wykorzystaniu od tamtej pory:
15 minut rozmow, ok 15minut internetu przez 4G, kilka sms-ow. No i oczywiscie cala noc synchronizacji min. poczty i pociagniecie 2 aktualizacji zainstalowanych Appsow w tle. (nieduze, ale jednak)
No u mnie widziałeś na zrzucie ekranu jak jest. Nie zmyślam tylko wrzuciłem obrazek dla zilustrowania sytuacji.
Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że nowa bateria może się kończyć po półtora roku...
WP 8.1 + Cyan + wszelkie aktualizacje na bieżąco + brak jakiegokolwiek syfu + jasność ekranu na auto + zasięg na 4 kreski lub max.
A może jest jakiś programik w Sklepie do sprawdzenia i przetestowania sprawności akumulatorka?
Bo mimo, że za systemem nie przepadam to jednak byłoby mało śmiesznie gdy za jakiś czas bateria wytrzyma mi góra dwie godziny... Telefon działa, dzwoni i robi to, co do niego należy w tempie bardzo szybkim ale ta bateria mnie lekko niepokoi.
I powiedz mi, czy ładowanie inną (chyba szybszą, acz niewiele) ładowarką może zaszkodzić baterii?


EDYCJA + DODANIE:
A może faktycznie trafiłem na jakiś lewy egzemplarz? Są w necie jakieś informacje, która partia 820 była jakaś gorsza? Czy nie ma takiego wykazu? Ale część wad pojawia się także na forach z WP.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #787271  autor: motov3
 25 lut 2015, 19:56
Xy pisze:Miałem tylko ilość wygadanych minut i zużytego pakietu. A mi potrzeba z podziałem na przychodzące i wychodzące. A tego na stronie Opa nie ma.
Zmien OP-a. U mnie na Play24 masz pelen podzial na co tylko chcesz. Minuty, smsy, mmsy, odebrane, wykonane itd. :-)
Xy pisze:Pamiętam, że to Smartfon i jak sama nazwa wskazuje ma być to sprytny, domyślny, błyskotliwy, mądry i inne bliższe tych słów znaczenia. Windows taki jest? Nie jest.
A nazwę AK-47 to chyba w Polsce jakoś inaczej piszemy
A co ma Windows do bycia smartfonem ? :D Nic. To system. No wlasnie a smartfon to smartfon, a nie "baśn tysiaca i jednej nocy w jednym". Tym torem to za niedlugo bedziesz marudzil ze kosiarki nie posiada. Zastanow sie :wink:
A co nazwy - dobrze napisalem. Zwroc uwage ze nie stosuje pl znakow. (http://en.wikipedia.org/wiki/Kalashnikov) :mrgreen:
Xy pisze:Ej no... W półtora roku nie da się zajechać litowo jonowej. Mam jeszcze na stanie Nokię 6650d i Xperię Neo. Obydwie mają litowo jonowe baterie i nie zauważyłem spadku ich jakości / czasu pracy.
Oczywiscie ze sie da. Nota bene optimum dla baterii to wlasnie ok 2 lat. Po prostu zapewne nie korzystasz z tych dwoch pozostalych az tak intensywnie jak z Lumii i dlatego maja sie lepiej. Po drugie wytrzymuja dluzej, wiec ilosc cykli ladowania jest wydluzony w czasie.
Xy pisze:Nie było żadnego czipa tylko ładując nie do końca rozładowane ogniwo (i nie do końca) wytrącały się "jakieś sole ograniczające pojemność baterii". W cudzysłowie bo gdzieś czytałem, nie umiem ponownie znaleźć i do końca nie zapamiętałem
XY ustalmy jedno. Jesli o czyms pisze, a nie pytam - to znaczy ze jest to rzecz potwierdzona, sprawdzona i nie wyssana z palca (za stary jestem na gimbazowe bajdurzenie). Zadne "sole czy inne bzdury". Bledne wskazania elektroniki, a dokladniej chipa odpowiedzialnego za ladowanie. Prosze poczytaj sobie --- http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_pami%C4%99ci
To zmniejszenie pojemności było pozorne - w rzeczywistości w trakcie rozładowania występował szybki spadek napięcia (charakterystyka miała "schodek"), po którym można było rozładowywać akumulator dalej - ale elektronika monitorująca rozładowanie traktowała to jako sygnał całkowitego rozładowania.
Innymi slowy, mozna bylo przywrocic baterie do stanu poprzedniego, ale trzeba bylo ja formowac - czyli kilkukrotnie rozladowac do 0 i naladowac do pelna. Po jakims czasie wracalo to do normy. Ale ze czlowiek uzytkownik rzadko kiedy o tym wiedzial to mozna powiedziec ze baterie w tamtym okresie dosc szybko siadaly.
Xy pisze:Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że nowa bateria może się kończyć po półtora roku... WP 8.1 + Cyan + wszelkie aktualizacje na bieżąco + brak jakiegokolwiek syfu + jasność ekranu na auto + zasięg na 4 kreski lub max.
Ciezko mi powiedziec. Lumie mam od poczatku na WP 8.1 Denim. Wszystko pozostale jak u ciebie. :P
Xy pisze:I powiedz mi, czy ładowanie inną (chyba szybszą, acz niewiele) ładowarką może zaszkodzić baterii?
Nie powinno sie nic stac. Za proces ladowania odpowiedzialna jest elektronika, ktora miarkuje napiecie. Natomiast slyszalem - ale nie wiem jak jest z tym do konca - ze uzywanie impulsowej ladowarki samochodowej moze prowadzic do szybszego zuzycia baterii.
Xy pisze:A może faktycznie trafiłem na jakiś lewy egzemplarz? Są w necie jakieś informacje, która partia 820 była jakaś gorsza? Czy nie ma takiego wykazu? Ale część wad pojawia się także na forach z WP.
Lumie masz zapewne dobra. Po prostu zuzyles baterie i musisz kupic nowa - najlepiej oryginalna :-)

Obrazek
 #787279  autor: Morvius
 25 lut 2015, 20:30
Skoczyłem do sklepu i pobawilem się obiema lumiami, faktycznie bez porównania :-) nie ma się co zastanawiać biorę 735 :-)

Klasyczny obserwator wątku.
 #787281  autor: Morvius
 25 lut 2015, 20:31
Bez porównania tzn w sensie że jedna nie umywa się do drugiej, po prostu 735 wymiata ;-)

Klasyczny obserwator wątku.