DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #787288  autor: Micho
 25 lut 2015, 20:49
Morvius pisze:nie ma się co zastanawiać biorę 735
I ja chyba się skuszę na Lumie :) Od poszukiwań czegoś z Androidem już mnie głowa i oczy bolą :) Jak nie patelnie które mi się w kieszeni nie zmieszczą, to jak dobry rozmiar (Z3C) to ryzyko że się rozsypie :) No i inny system więc będzie się czym przez chwilę pobawić.
 #787299  autor: motov3
 25 lut 2015, 21:36
Morvius pisze:Bez porównania tzn w sensie że jedna nie umywa się do drugiej, po prostu 735 wymiata
Noz staram ci sie to juz od dwoch stron przekazac hehe :mrgreen: Bardzo dobry wybor :-)

Obrazek
 #787362  autor: Xy
 26 lut 2015, 09:34
motov3 pisze:Zmien OP-a. U mnie na Play24 masz pelen podzial na co tylko chcesz. Minuty, smsy, mmsy, odebrane, wykonane itd.
Szkoda, że nie ma tak samo w Timobajlu. Ale dla tej funkcji nie będę zmieniał sieci. Chociaż kto wie, co będzie we wrześniu...

motov3 pisze:A co ma Windows do bycia smartfonem ? Nic. To system. No wlasnie a smartfon to smartfon, a nie "baśn tysiaca i jednej nocy w jednym". Tym torem to za niedlugo bedziesz marudzil ze kosiarki nie posiada. Zastanow sie
Nie chodzi mi o posiadanie kosiarki i ekspresu do kawy w telefonie ale o to, by system pozwalał użytkownikowi na własne modyfikacje tak, jak ma to miejsce w Andku. Oczywiście na własne ryzyko, nie ma przymusu. Ale gdyby taka możliwość była...
Anyway narzekanie jest chyba nie na miejscu :oops: bo do rozbudowanych zabaw jest Andrzej, a do szybkiej podstawy Łindołs Phone.

motov3 pisze:A co nazwy - dobrze napisalem. Zwroc uwage ze nie stosuje pl znakow. (http://en.wikipedia.org/wiki/Kalashnikov)
Polska transkrypcja wygląda tak: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ka%C5%82asznikow Ja po prostu jestem uczulony na angielską transkrypcję rosyjskich słów w języku polskim i denerwuje mnie gdy ktoś pisze niepoprawnie na przykład Tchaikovsky zamiast Czajkowski, Khrushchev zamiast Chruszczow czy Yeltsin zamiast Jelcyn.

motov3 pisze:XY ustalmy jedno. Jesli o czyms pisze, a nie pytam - to znaczy ze jest to rzecz potwierdzona, sprawdzona i nie wyssana z palca (za stary jestem na gimbazowe bajdurzenie). Zadne "sole czy inne bzdury".
Ok, być może. Do czynienia z tego typu akumulatorkami miałem bardzo dawno. Ale to, co piszesz o usprawnianiu ogniwa czyli wyładować do zera i naładować do pełna kilka razy nie działało. Może rzecz czipa, może jakieś miernej jakości baterie, nie wiem... W każdym razie po około roku każda bateria starego typu kończyła swój żywot.

motov3 pisze:Nie powinno sie nic stac. Za proces ladowania odpowiedzialna jest elektronika, ktora miarkuje napiecie. Natomiast slyszalem - ale nie wiem jak jest z tym do konca - ze uzywanie impulsowej ladowarki samochodowej moze prowadzic do szybszego zuzycia baterii.
Sprawdzę jakimi prądami ładują te dwie ładowarki. Ale jeśli jedna ma wyższy amperaż to i tak telefon chyba sam sobie reguluje to wszystko nie dopuszczając do uszkodzenia baterii?
Impulsowa samochodowa to jakaś specjalna czy po prostu każda ładowarka samochodowa? Bo mam jakąś od Nokii, z kręconym sznurkiem ;-) I dopóki nie rozpizgałem samochodu to korzystałem z niej dość często.

motov3 pisze:Lumie masz zapewne dobra. Po prostu zuzyles baterie i musisz kupic nowa - najlepiej oryginalna
Tak myślę, że może faktycznie już dobijam do maksymalnej ilości cykli ładowania? O ile poprzednią Nokię ładowałem co 5 - 7 dni, o tyle tą codziennie, a rzadko kiedy co dwa dni.
Ale Xperię też ładowałem bardzo często i była ona używana przez ponad trzy lata i bateria dalej dość długo trzyma.
Szkoda, że nikt w moim otoczeniu nie ma takiej Lumii jak moja. Zamieniłbym się bateriami na kilka dni celem sprawdzenia czy na innej jest tak samo.

Morvius pisze:Skoczyłem do sklepu i pobawilem się obiema lumiami, faktycznie bez porównania nie ma się co zastanawiać biorę 735
Morvius pisze:Bez porównania tzn w sensie że jedna nie umywa się do drugiej, po prostu 735 wymiata
Pamiętam jak ja się bawiłem L520. Dramat, na ekranie nic nie widać, telefon jak bułeczka i wszystko źle. A później wziąłem do ręki L820 i tak mi się spodobała, że meczę się z nią do dziś :-D




I lubię Androida bardziej od Windowsa ale jakoś mocno kusi mnie W10...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #787364  autor: Morvius
 26 lut 2015, 09:40
stąd obok telefonu z androidem potrzeba na windows :) i tak, od mam nadzieję od przyszłego tygodnia, lumia 735 zagości obok sgs5 :) pozdrawiam i dzięki za pomoc ;) nie zamykam tematu alby inni mieli już gotowy założony :P

Klasyczny obserwator wątku.
 #787411  autor: greenrs
 26 lut 2015, 12:48
Abstrahując od kwestii technicznych...

Czy ktoś wie dlaczego 99% Lumii 735 dostępnych w serwisach aukcyjnych pochodzi z sieci Orange, mimo, że jest ona dostępna u wszystkich operatorów?
 #787421  autor: Morvius
 26 lut 2015, 13:26
a mają brandy pozakładane i locka?

Klasyczny obserwator wątku.
 #787422  autor: Morvius
 26 lut 2015, 13:27
może była dostępna u nich na wyłączność jak teraz 830 i orange zapełnia nimi teraz rynek a później jak wejdzie do innych opów to od nich będzie dostępna również

Klasyczny obserwator wątku.
 #787425  autor: greenrs
 26 lut 2015, 13:37
Morvius pisze:a mają brandy pozakładane i locka?
Sprawa jest niejasna. Podobno żadnych logo powitalnych ani apek od operatora nie ma. Simlocka oczywiście również. Jednak czytałem już wiele razy, że te od Orange bardzo często się restartują.

Jeżeli chodzi o dostępność, to L735 od momentu wejścia na rynek jest dostępna u wszystkich czterech głównych operatorów. Natomiast nie można jej chyba nigdzie kupić w wolnej sprzedaży (Media, Saturn, RTVEuroAGD...). Tam zastępuje ją L730 na dwie karty SIM.
 #787427  autor: Morvius
 26 lut 2015, 13:42
w sumie zauważyłem

Klasyczny obserwator wątku.
 #787428  autor: Morvius
 26 lut 2015, 13:44
a w punkcie nokii nie dostaniesz tego modelu?

Klasyczny obserwator wątku.
 #787435  autor: motov3
 26 lut 2015, 13:56
Panowie, nie ma juz problemu z restartami L735. 2 aktualizacje zalatwily sprawe. :-) Wystarczy sie zapoznac z najnowszymi topicami na WindowsManii.

Co do dostepnosci tych telefonow. Dlaczego jest najwiecej dostepnych z ORANGE ? Ano dlatego, ze Orange dosc czesto robil akcje wyprzedazowe na Lumie. I oferowali kiedys np Lumie 925 za 70zl przy ABO 89.99, a normalna cena tego telefonu wtedy przy ABO to byla kilkaset zlotych (chyba cos ok 800 a na wolnym rynku ok 1300).

Podobnie robili z Lumia 735. Dlatego ludzie tanio skupywali, a ze nie kazdy za Lumia przepada ale liczyc pieniazki umie, to wystawiali na Allegro a kase ze sprzedzazy inwestowali w zakup jakiegos innego telefonu na Androidzie.
Ci z kolei, ktorzy Lumie lubia - zachowywali je dla siebie - co tez tlumaczy niska dostepnosc.

Obrazek
 #787437  autor: Morvius
 26 lut 2015, 14:00
czyli nie trzeba się ich bać :) chyba :P

Klasyczny obserwator wątku.
 #787439  autor: greenrs
 26 lut 2015, 14:11
motov3 pisze:Panowie, nie ma juz problemu z restartami L735. 2 aktualizacje zalatwily sprawe. :-) Wystarczy sie zapoznac z najnowszymi topicami na WindowsManii.
Dzięki za to info :)
Czyli nie ma żadnej różnicy pomiędzy Lumiami od różnych operatorów?
 #787528  autor: motov3
 26 lut 2015, 20:43
Niczym sie nie roznia :-) i pamietajcie na przyszlosc, ze jesli OPsy zakladaja Simlocki na smartfony, to nie dotyczy to Lumii z Windows Phone. Simlockuja tylko Androidy. :mrgreen:

Obrazek
 #787544  autor: Xy
 26 lut 2015, 22:45
@MotoV3: Simlockuje tylko Orange. Inne sieci od dawien dawna już nie zakładają kagańców ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #787551  autor: motov3
 26 lut 2015, 23:53
A to nie wiedzialem :) Myslalem ze wszyscy :)

Obrazek
 #787586  autor: Morvius
 27 lut 2015, 09:54
dziś idę po tą lumie tylko kolor jest problematyczny :D nie wiem który wybrać :P

Klasyczny obserwator wątku.
 #787601  autor: Micho
 27 lut 2015, 10:45
Bierz czarno-szary. Jest matowy plastik więc nie będzie się tak palcował. I chyba jeszcze zielona też jest matowa. A gdzie kupujesz? Bo w sklepach jest tylko 730 (dual bez lte).
I koniecznie opisz swoje wrażenia :) Sam się biję z myślami, czy spróbować czegoś nowego (WP) i nie przepłacać czy zaszaleć i brać Z3C lub ewentualnie Z1C :)
 #787612  autor: motov3
 27 lut 2015, 11:14
Ja potrzebujesz biznesowego looku to bierz Czarna :mrgreen:
Jak chcesz luzniejszego nerdy wizerunku - bierz jaskrawy Pomarancz :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=N9qYF9DZPdw :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek
 #787616  autor: Morvius
 27 lut 2015, 11:30
a czy przypadkiem 730 jest matowa a 735 śliska? zakupuję od lokalnego sprzedawcy i już zacząłem poszukiwania :) biję się z myślami nad zieloną lub czarną ale czarny jest nudny i już s5 mam w ciemnym kolorze :P

Klasyczny obserwator wątku.