DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #916881  autor: krychunm
 20 mar 2017, 12:13
Witam
Mam taki nietypowy problem.
Ostatnio zdecydowałem się zmienić operatora sieci rezygnując z abonamentu w sieci PLAY i przechodząc na karte do T-Mobile z opcją przeniesienia numeru.
W dniu przeniesienia numeru wkładam kartę sim do slotu nr 1 w telefonie, tego obsługującego sieci 4G i ku mojemu zdziwieniu zauważam że telefon nie widzi tej karty SIM.
Przerzuciłem więc kartę do slotu nr 2, tego co obsługuje tylko 2G i telefon normalnie był w stanie odczytać tę kartę SIM. Tylko po co mi teraz telefon bez dostępu do internetu?
Postanowiłem więc trochę potestować i napożyczałem się kart SIM innych operatorów od kolegów i oczywiście wszystkie działały w slocie nr 1.
Pojechałem więc do salonu gdzie pan bez problemu wymienił mi kartę, która ku zdziwieniu mojemu i sprzedawcy również nie działała. Sprawdziliśmy trzecią - to samo. Z kolejną się udało i telefon ją "widział" ale jak powiedział mi pan z salonu jest to typ karty na którą nie da się przenieść numeru, tylko uzyskać nowy, co oczywiście mi trochę nie pasuje gdyż "przywiązałem się" do mojego numeru.
Zdecydowałem się więc przenieść numer do kolejnej sieci (bo przecież mogę) ale dalej to samo.
Czy ktoś zna rozwiązanie mojego problemu?

P.S. Oczywiście zmiana telefonu bądź karty SIM (z nowym numerem) to są rozwiązania które sam znam. A nie o takie mi tu chodzi.