DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #882224  autor: mateomateo
 10 sie 2016, 22:09
Witam,

Na wstępie witam wszystkich użytkowników forum, bo to mój pierwszy post.

Mam problem z telefonem Allview C6 Quad. A mianowicie ciągle się wyłącza oraz sporadycznie (no nawet częściej niż sporadycznie) traci zasięg. Pod ładowarką jednak nie wyłącza się. Winna może być zdecydowanie bateria, ale nie mam pewności czy zmiana samej baterii załatwi wszystkie problemy.
Cena oryginalnej baterii to 80 zł. Czy ktoś wie jaka bateria może być zamiennikiem do tego telefonu? Jakaś bateria od innego telefonu? Szkoda nieco kupować oryginał jeśli nie wiem czy to podziała czy lepsza opcja to nowy telefon (na który wolałbym w tej chwili pieniędzy nie wydawać). W mniejszej cenie chętnie kupiłbym baterię. Jeśli ktoś odpowie będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam!

Ps. Jeśli napisałem w złym dziale, to poproszę o przeniesienie.
 #882229  autor: cyanoone
 10 sie 2016, 23:47
mateomateo pisze:ciągle się wyłącza oraz sporadycznie (no nawet częściej niż sporadycznie) traci zasięg
Jak dla mnie to walnięta jest płyta główna. Telefon upadł niedawno?

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #882230  autor: Niezgodna7
 11 sie 2016, 00:05
wyjmij baterię, sprawdz miernikiem napięcie, sprawdz styki bateri, fonu, sprawdz czy bateria nie jest spuchnieta.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #882238  autor: mateomateo
 11 sie 2016, 09:15
Nie mam miernika niestety. Bateria nie jest spuchnięta, wygląda normalnie.
Fakt, telefon upadł, co prawda z niedużej wysokości i w etui, ale może i tak jest.
Ale czy w przypadku walniętej płyty głównej pod ładowarką nie wyłączałby się a bez ładowarki tak?
 #882360  autor: Niezgodna7
 11 sie 2016, 22:37
to dokladnie sprawdz styki bateria - fon.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #886117  autor: Szpady
 06 wrz 2016, 11:27
oddaj na diagnozę do Teletorium, tak chyba będzie najprościej

Valhalla!