DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
  • Strona 3 z 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

 #693123  autor: goral2099
 24 sty 2014, 16:00
No dziś się rozładował...tzn nie wyłączył się ale "bateria rozładowana" głosił komunikat. A więc 10 dni wytrzymał na jednym ładowaniu (te dwie pierwsze kreski jakoś dłużej trzymały) przy 20-30min rozmowy, kilku smsach, godzinie - półtorej słuchania mp3 dziennie i latareczce używanej od czasu do czasu. Także chyba zgadza się to z tym co deklaruje producent z grubsza. Przy okazji okazało się że nie mogłem dzwonić przy pustej baterii - przy próbie wybrania numeru wyskakiwał komunikat "bateria rozładowana". Wolałbym móc dzwonić dopóki świeci wyświetlacz, a tak telefon niby włączony, ale co najwyżej jako zegarek może służyć... :)

Po jakichś dwóch tygodniach używania mogę napisać że jestem z grubsza zadowolony, szczególnie że nie kosztował on majątku. Do jego budowy i właściwości fizycznych nie mam zastrzeżeń (poza słuchawkami bo nie nadają się absolutnie do niczego - na Sennheiserach jest o niebo lepiej :) ). Bateria również spełnia moje oczekiwania. Problemem jest natomiast oprogramowanie. Jest proste, żeby nie powiedzieć biedne. Brakuje kilku opcji(java, personalizacja, kalendarz/notatnik). Ten telefon może służyć tylko do dzwonienia, smsowania, słuchania radia/mp3 i jako budzik. I absolutnie do niczego więcej. Nie ma w nim nic ponad to co jest niezbędne do podstawowego działania.

Ogólnie doszedłem do wniosku, że gdyby na tym sprzęcie dało się zainstalować S40 powstałby telefon idealny jak dla mnie...pomarzyć dobra rzecz. :)

[ Dodano: 2014-01-25, 20:42 ]
Calm: Tak jak poradziłeś, tak zrobiłem. Po przywróceniu do ustawień fabrycznych można mmsy wysyłać bez problemu. Zauważyłem też, że gdy wpisuje nr telefonu wyświetlają się od razu propozycje z kontaktów - całkiem to wygodne i muszę powiedzieć, że się z tym nie spotkałem wcześniej. Nawigacja po menu za pomocą cyfr też całkiem wygodna. Do każdej opcji można dotrzeć trzema - czterema kliknięciami. Kwestia przyzwyczajenia. :)
A właśnie: ja z bluetoothem problemów nie mam, bez problemu wszystko działa.

 #693622  autor: Niezgodna7
 27 sty 2014, 00:04
Góral. Można też wyłączyć tą funkcję wyszukiwania, i same cyfry się pojawiają.
*
Te problemy z bl, mms, to podejrzewam, że to coś z zapisywaniem w pamięci. Jak nie miałem miejsca na fotki (a te, o dziwo są extra jak na taki złomik 0,3mpx - można cykać fotki tekstu! Są wyraźne w rozdziałce 176x220! Sic!) to zacząłem grzebać w plikach, aby fon zapisywał w drugiej pamięci, a mms też zaczął fixować - pojawiał się error, fail.
**
Uwaga! Nawigacja cyfrowa również działa w sms-ach. Jak mamy 50 sms, to klikamy np. 2 i 5, i wyskakuje nam sms nr 25.

 #693631  autor: goral2099
 27 sty 2014, 07:02
Też podejżewam że o pamięć chodzi, bo oprogramowanie ma opcje zapisu dóżnych rzeczy w pamięci felefonu - tyle że tej pamięci nie ma. A przynajmniej nie jest dostępna.

 #693636  autor: Niezgodna7
 27 sty 2014, 08:44
Jest dostępna, jako tako, rzecz jasna.
Musisz wsadzić kartę pamięci - wtedy część pamięci Hammera jest ujawniana.
Najważniejsze pliki to:
photos, received, audio.
Tak, tak, pamięć Hammera to ta widoczna na karcie mSD! Aaaaa! Co za pokręcony telefonik
:- D

 #693660  autor: goral2099
 27 sty 2014, 11:36
Skąd pomysł że katalogi z pamięci wewnętrznej są montowane na karcie pamięci? Raczej telefon po prostu tworzy swoje katalogi na karcie... :)

 #693695  autor: goral2099
 27 sty 2014, 13:53
No ale z pamięcią telefonu to nie ma nic wspólnego.

 #693712  autor: goral2099
 27 sty 2014, 14:38
Calm: Zapisuje na karcie pamięci...nie "w sobie" :)

[ Dodano: 2014-01-27, 14:49 ]
Zrób zdjęcie bez karty pamięci...i zobacz czy zapisał "w sobie". Albo zrób zdjęcie z kartą pamięci i ją wyjmij. Sprawdź w jakimś czytniku czy dalej będzie na tej karcie. :)

 #693726  autor: darek638
 27 sty 2014, 15:24
Czy któryś z posiadaczy tego Hammera mógłby porównać go do jakiegoś solida?

Nigdy więcej Play.

 #693730  autor: goral2099
 27 sty 2014, 15:48
Niestety nie miałem Solida na dłużej w swoich łapkach... ale jeżeli chodzi o oprogramowanie to z pewnością w Solidzie bogatsze. :)

 #693767  autor: darek638
 27 sty 2014, 18:00
Chodziło mi bardziej o wygodę trzymania, pisania itd. Ale soft też ważny :P

Nigdy więcej Play.

 #693821  autor: BUCKS
 27 sty 2014, 21:05
Hmm ten Hammer to dla mnie porażka.

Jak telefon zasygnalizuje, że bateria się rozładowała to nie można z niego dzwonić, można co najwyżej przyjmować połączenia przychodzące i wysyłać SMSy oraz kody USSD lub słuchać MP3.
Co ciekawe nawet po podłączeniu ładowarki telefon nie pozwala zadzwonić i "krzyczy", że słaba bateria. Pomaga wyłączenie i włączenie telefonu podczas ładowania.

Ogólnie jestem rozczarowany i jest to mój pierwszy i ostatni produkt z napisem MyPhone na obudowie. W tym przedziale cenowym wolę zdecydowanie Samsunga C3350 za ok. 260zł, choć brak tam obsługi 2 kart SIM, a byłaby to dla mnie dość przydatna funkcja.

W sumie MyPhone aktualnie to dla mnie synonim tandety, nie sądziłem, że polska firma jest w stanie wypuścić na rynek takie g..., nie polecam nikomu i uważam kasę (179zł z Biedronki) za wyrzuconą w błoto. Sugerowanej ceny detalicznej 249zł w życiu bym nie dał, będąc oczywiście w pełni władz umysłowych :)

 #693838  autor: Niezgodna7
 27 sty 2014, 21:59
Ja kupiłem go z ciekawości - co proponuje firma myPhone.. Powoli, jako takie pojęcie zaczyna się "pojawiać"
:- )
A jak się prezentują Jej dotykowce - za dużo wyższą cenę..? Kto wie, kto wie..

 #693846  autor: goral2099
 27 sty 2014, 22:36
Chyba wszyscy kupili go z ciekawości, skuszeni bardzo niską ceną. :) Kwestia tylko czego kto oczekiwał od Hammera.

 #693848  autor: Niezgodna7
 27 sty 2014, 22:43
Z tych kilku dni testów, to najbardziej mi wadzi:
wspomniane braki w oprogramowaniu i jego ubogość, i.. chyba bateria - wydaje mi się, że nie należy do wydajnych.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #693856  autor: BUCKS
 27 sty 2014, 23:02
Skoro za 260zł można mieć telefon C3350 to za 179zł w promocji z Biedronki oczekiwałem również telefonu, nieco gorszego ale coś co mógłbym nazwać "polskim" telefonem, a nie gadżetem telefono podobnym ;)

Miałem również do czynienie przez kilka dni z MyPhone S-Line za 900zł, ale S-Line mogłem zwrócić, natomiast HAMMER to już zakup bez takiej możliwości, więc to mój pierwszy na stałe telefon tej marki.
Ogólnie poznałem co to jakość MyPhone z tej "najwyższej" półki i co to jakość z tej najniższej i póki co skreślam MyPhone z listy firm oferującej telefony. Żartując sobie to bałbym się u nich kupić nawóz, bo pewnie i tak by g.... z tego wyszło ;)

Choć mam zamiar jeszcze w przyszłości, przy okazji sprawdzić inne polsko-chińskie zabawki smartfonowe, być może coś wzbudzi moje zainteresowanie i stwierdzę, że produkt był przyzwoity jak na swoją cenę.
Na razie jednak daję sobie z tym spokój.

P.S. Na szczęście mamy firmę Wilk Elektronik i jej markę Goodram, której nie musimy się wstydzić, bo oferują produkty na światowym poziomie ale to już inna branża :)

 #693863  autor: goral2099
 27 sty 2014, 23:19
Tyle że Hammer to nie polski produkt, a chiński. :) Poszukaj sobie np Nomu LM128...

 #693866  autor: Niezgodna7
 27 sty 2014, 23:27
Chyba tego Hammera możesz sprzedać w komisie, za np. 100zł? Skoro aż taaak Cię mdli na jego "istnienie"..

 #693869  autor: goral2099
 27 sty 2014, 23:31
Eeee... myślę, że teraz jeszcze by poszedł na Alledrogo za 150-180. :)

 #693870  autor: BUCKS
 27 sty 2014, 23:31
Dlatego dałem polski w cudzysłów. Kupując chińską zabawkę to dajesz zarobić komuś innemu, natomiast kupując MyPhone wspierasz polską firmę ale dla mnie to za mało aby tracić kasę na "złom". Produkt musi być odpowiedniej jakości, abym chciał wspierać polską firmę i wybierał jej produkty, a nie produkty firm zagranicznych.

Pozostaje mieć nadzieję, że wypuszczą nowy soft, który zniweluje część wad albo faktycznie sprzedać ze stratą i postawić krzyżyk na tym produkcie.

 #693872  autor: Niezgodna7
 27 sty 2014, 23:35
Ja tam nad nim jeszcze trochę popracuję, zima jest, to jeszcze dodatkowo na mróz go wystawię.
PS. Miałem do wyboru Compas dual sim za 50zł, albo hammera za 3x więcej.. Wybrałem co wybrałem, nie jest tragedią, a foty cyka extra (jak na takie 0,3mpx)

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
  • Strona 3 z 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9