DAJ CYNK
  • Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
Chińskie telefony i inne mniej lub bardziej egzotyczne marki, a także dyskusja ogólna, ponad podziałami według producentów.
 #1156035  autor: andi103
 17 sie 2023, 15:07
Witam.
Jestem aktualnie w USA, chcę zakupić telefon Asus Zenfone 9, bez blokady SIM oczywiście (jest o wiele tańszy niż w Polsce), jednak nie jestem do końca pewien czy będzie wszystko działało ?
Wiadomo , że ładowarka ma inną wtyczkę, to oczywiste w tym przypadku ale to nie problem.
Napisałem do Asus pl. i odpowiedzieli " Funkcje sieciowe powinny działać, jednakże nie gwarantujemy pełnej funkcjonalności urządzeń pochodzących z innych rynków niż europejski. "
Dletego pytam na forum, czy może ktoś miał taki przypadek i wie na 100% , że będzie ok ! Tel ma działać w sieci T-Mobile PL.
Pozdrawiam.
 #1156065  autor: babciagienia1p
 18 sie 2023, 06:12
@andi103
Porównaj sobie linię "Network Standard" z modelem oferowanym przez europejski - np. polski - sklep Asusa i zobacz, czy pasma z wersji europejskiej, w całości zawierają się w amerykańskiej.
 #1156081  autor: koszalineo941268
 18 sie 2023, 11:33
Kupujesz w oficjalnym amerykańskim sklepie producenta. Jaką inną niż amerykańska wersję miałby sprzedawać?

Zresztą jak @babciagienia1p słusznie napisała, do identyfikacji wersji wystarczy porównanie pasm z linka, który przywołałem
Obrazek
z pasmami w oferowanym sprzęcie, by nie mieć wątpliwości, jaka to wersja
Obrazek
 #1156098  autor: andi103
 18 sie 2023, 19:05
Z tego co widać ze specyfikacji to telefon który chcę zakupić ze strony Asus USA ma najwięcej pasm, czyli zgadza się wersja Amerykańska C, czyli rozumiem, że nie powinno być problemów z siecią T-Mobile Polska.
Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
 #1156187  autor: mp107
 21 sie 2023, 07:38
Jeśli na telefonie nie zadziała VoLTE w polskim T-Mobile to na czas rozmów telefonicznych telefon będzie się przełączał do sieci 2G/EDGE, z racji wyłączenia sieci 3G na większości powierzchni Polski, czyli - w praktyce - w tym czasie będziesz miał przerwę w transmisji danych (z racji bardzo niskich prędkości transmisji danych po 2G/EDGE komunikatory pewnie będą dalej nieprzerwanie działać, ale wszelkie strumieniowanie, przesyłanie lub pobieranie plików - jeśli "nałoży się" na czas rozmowy telefonicznej - to proces zostanie przerwany i ewentualnie wznowiony po zakończeniu rozmowy).
 #1156268  autor: mp107
 22 sie 2023, 07:19
mp107 pisze:
21 sie 2023, 07:38
z racji wyłączenia sieci 3G na większości powierzchni Polski
W sumie doprecyzuję, bo mi to umknęło wcześniej: "z racji wyłączenia sieci 3G na większości powierzchni Polski u operatora T-Mobile".