DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
 #516839  autor: Artas
 20 lis 2011, 19:46
Witam,

Mam pytanie odnośnie synchronizacji danych i co za tym idzie samoczynne łączenie się z Internetem. W chwili obecnej mam SG Gio i wiadomo jak to z Androidem, że telefon się automatycznie synchronizuje. Mam wykupiony pakiet Internetowy więc ewentualne koszta schodzą na drugi plan. Problemem jest, że telefon muszę ładować praktycznie codziennie, co mnie trochę denerwuje. Wiem, że można wyłączyć synchronizacje i poprzez instalacje niektórych aplikacji całkowicie zablokować łączenie się z Internetem, ale wtedy korzystanie z telefonu na Androidzie mija się z celem.

I teraz czy też takie coś jest np. w Samsungu Wave na badzie, lub w Nokii N8 na Symbianie Anna- czy też występuje ta synchronizacja danych?

Z Internetu w telefonie chcę korzystać, tak jak niegdyś na mojej N5800, czyli wchodzę przeglądarkę przeglądam co mam przejrzeć, wychodzę i dalej nie martwię się, że telefon żyje własnym życiem, rozładowując doszczętnie baterię.

Pozdrawiam

 #516853  autor: wtd
 20 lis 2011, 20:18
W ustawieniach telefonu jest opcja "dane w tle", jak ją wyłączysz to telefon będzie się synchronizował tylko wtedy kiedy sam mu każesz. Poprawia to czas działania na baterii.

 #516872  autor: gaskabalbinka
 20 lis 2011, 20:48
ustawienia/konta i synchronizacja w androidzie

bada nie łączy się samoczynnie/nie synchronizuje z tego co pamiętam jak używałem przez 2-3 tygodnie (bo nie ma w sumie z czym, w andku podstawą jest konto gmailowe :))

 #516984  autor: Jaca
 21 lis 2011, 09:39
Do blokowania polaczen z netem tez mozna uzyc szeregu programow jak np. APNdroid
ktory blokuje polaczenia, aby znowy korzystac z polaczenia wystarczy "stuknac" widzet na pulpicie i znowu mozna korzystac z dostepu do neta.

 #516990  autor: rain86
 21 lis 2011, 10:28
Z Internetu w telefonie chcę korzystać, tak jak niegdyś na mojej N5800, czyli wchodzę przeglądarkę przeglądam co mam przejrzeć, wychodzę i dalej nie martwię się, że telefon żyje własnym życiem, rozładowując doszczętnie baterię.
przecież na Androidzie możesz dokładnie tak samo korzystać z neta i moim zdaniem wcale nie mija się to z celem, gdyż wszystkie funkcje działają bez problemu w trybie powiedzmy offline.

Było: Mitsubishi Trium, Alcatel OT 311,511,Sony CMD-J5, Siemens SL45i,Nokia N-Gage, SE T610, SE J200, Motorola E398, Samsung E900, Nokia N73, Samsung F480, Nokia N82, N86, 5800, Omnia HD, SE C901, Wave 8500, 6303, N8, SGS II, Lumia 800, HTC 1S
Jest:ip4s

 #517215  autor: Artas
 21 lis 2011, 23:09
Ok, dzięki za odpowiedzi. Temat do zamknięcia