DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
 #336976  autor: xpascal
 23 maja 2009, 23:21
Po reformatowaniu Nokii 9300 (bez "i") wbudowana przeglądarka WWW nie działa - pokazuje informację na temat Kompresora Mini, w której trzeba zaznaczyć pole Start i kliknąć przycisk Dalej.
Nie da się tego ustawić, pomimo zaznaczenia pola, nadal wyświetla tę stronę.
Co z tym można zrobić? Z tego co wiem, kiedyś ta przeglądarka podobno działała.

 #337040  autor: vinc
 24 maja 2009, 13:27
Masz wszystkie ustawienia internetowe poprawnie skonfigurowane?

Obrazek

 #337062  autor: xpascal
 24 maja 2009, 15:53
Tak, ale odkryłem coś bardzo dziwnego w historii instalacji. Telefon był sprzedawany w Plusie, miał uwalonego simlocka i działał z Erą. W tym telefonie była załozona a następnie odinstalowana Opera.
Ku mojemu zdziwieniu, po włożeniu karty Plusa i przestawieniu dostępu dla Plusa wszystko działa OK. Po przełożeniu karty Ery, przekonfigurowaniu dostępu pod kątem Ery, jest źle.
Pozostałe aplikacje internetowe (np. poczta, MobiDesk) działają ok, czyli połączenie internetowe w konfiguracji jest dobre.
Chyba, że jeszcze o czymś zapomniałem.
Strona, która się wyświetla przy próbie połączenia z kartą Ery zawiera informacje, że opłaty za Compressor Mini są wliczone w stawki transmisji danych Plusa. Jak się pozbyć tego problemu, by przeglądarka działała poprawnie?

 #337064  autor: vinc
 24 maja 2009, 16:01
Już wiem w czym problem. Zainstalowany jest Compressor Mini, czyli Opera Mini przygotowana dla Ery. By móc korzystać z tego w Erze trzeba mieć wykupiony pakiet internetowy :? Wobec tego wywal to i zainstaluj normalną Opere Mini dla 9300 :)

Obrazek

 #337066  autor: xpascal
 24 maja 2009, 16:04
Telefon jest po reformacie (Ctrl+Shift+F podczas startu) i nie ma w tej chwili żadnego oprogramowania zainstalowanego... Nie mam sposobu wywalenia tego.
Ja mam pakiet internetowy w Erze przypisany do numeru, ale to nadal nie działa. Chociaż na dole pokazuje się link do pocketblueconnect z Ery.

edit: - Opera dla tej Nokii nie chce się zainstalować, instalator się wiesza.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2009, 17:16 przez xpascal, łącznie zmieniany 1 raz.

 #337082  autor: vinc
 24 maja 2009, 17:12
Wywal Operę i zainstaluj "czystą". Powinno pomóc, a jeśli nie, to pozostaje kontakt z Erą.

Obrazek

 #337092  autor: xpascal
 24 maja 2009, 17:36
Nie mogę wywalić jej, bo jej nie ma w liście zainstalowanych aplikacji, telefon jest po formacie, zachowuje się jakby był całkiem czysty, wyrzuciłem wszystko z karty pamięci - nic nie pomogło. Odwinąłem tylko z backupu kontakty.
Prawdopodobieństwo pomocy w salonie firmowym oceniam na bardzo niskie, bo to nie ich telefon, tyle, że eksploatowany w ich sieci.
Mam jeszcze ostatnią deskę ratunku, backup telefonu wykonany sprzed instalacji feralnej opery, tyle, że z cudzymi kontaktami.

 #337093  autor: vinc
 24 maja 2009, 17:40
W aplikacjach nie masz Opery?
xpascal pisze:Prawdopodobieństwo pomocy w salonie firmowym oceniam na bardzo niskie, bo to nie ich telefon, tyle, że eksploatowany w ich sieci.
To zadzwoń do BOK technicznego.
xpascal pisze:Mam jeszcze ostatnią deskę ratunku, backup telefonu wykonany sprzed instalacji feralnej opery, tyle, że z cudzymi kontaktami.
Zrób synchronizację kontaktów i kalendarza z PCSuite lub Outlookiem i zrób HR. Wtedy przywrócisz swoje kontakty. Jeśli HR nie pomoże wgraj nowy soft ;)

Obrazek

 #337097  autor: xpascal
 24 maja 2009, 17:45
W aplikacjach nie mam opery, jest "Web" (w dziale Multimedia) w panelu sterowania -> menedżer aplikacji -> zainstalowane oprogramowanie-> nie ma zainstalowanej żadnej aplikacji.
Skąd wziąć nowy firmware w razie czego?
Z BOKiem technicznym pomyślę, jaki tam jest numer, by nie odbić się od zwykłego?

 #337102  autor: vinc
 24 maja 2009, 18:01
xpascal pisze:Z BOKiem technicznym pomyślę, jaki tam jest numer, by nie odbić się od zwykłego?
600600600
xpascal pisze:W aplikacjach nie mam opery, jest "Web" (w dziale Multimedia) w panelu sterowania -> menedżer aplikacji -> zainstalowane oprogramowanie-> nie ma zainstalowanej żadnej aplikacji.
xpascal pisze:Opera dla tej Nokii nie chce się zainstalować, instalator się wiesza.
To ściągnij ponownie Operę lub Operę Mini i zainstaluj.

Co do softu to sam nie wgrasz chyba, że masz BOX. Jeśli dalej będzie z tym problem to pozostaje komis...

Obrazek

 #337141  autor: yagi
 24 maja 2009, 21:13
vinc, Compressor Mini wpieprza sie w normalna przegladarke, nie musi byc nic zainstalowane. Wystarczy miec uruchomiony pakiet danych w Erze i ma sie to ustrojstwo. Ja mam ten badziew korzystajac z Net Fronta w SE K800i oraz IE na MDA.

CM to taka aplikacja Erowska pomiedzy telefonem a Internetem. Nie jest instalowana w telefonie...

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #337147  autor: vinc
 24 maja 2009, 21:34
Wobec tego wszystko jasne i winna jest tu Era, a nie sprzęt. Kontakt z Erą zalecany ;)

Obrazek

 #337148  autor: szwozniak
 24 maja 2009, 21:35
Podstawowa przeglądarka Nokii 9300 to właśnie Opera i nie da się jej odinstalować, ani nie figuruje ona jako oddzielna aplikacja o nazwie Opera, tylko właśnie Web. Czy Compressor Mini pojawia się na starcie przeglądarki, czy po wpisaniu dowolnego adresu? Ustaw na stronę startową google.pl, nadal będzie informacja o Compressorze? Szkoda, że nie mam w tej chwili już 9300, bo mógłbym sprawdzić namacalnie w czym problem...

 #337168  autor: xpascal
 24 maja 2009, 22:22
Już odpowiadam:
strona startowa to localhost/z:/Documents/WWW/Home.html i jest tam stroniczka z reklamą Plusa.
Właśnie zmieniłem na google.pl i nadal pojawia się to badziewie CM.
Jedyne strony, które na pewno wyświetlają się poprawnie, to te, które są szyfrowane SSLem. Na razie mam obejście tego problemu - łączę się z bramką SSL VPN i surfuję w ramce tego połączenia (koncentrator SSL VPN Junipera robi za proxy, połączenie do niego jest szyfrowane SSLem i CM nic do tego). Skoro wtedy nie wyświetla się ten problem, oznacza to, że winna rzeczywiście jest Era.
Dla świętego spokoju jeszcze odpalę windozę i odwinę backup z pcsuite.

Edit: Odwinąłem, jest tak samo, chociaż nie z moimi kontaktami. W takim razie wracam do mojego backupu, póki co znalazłem workaround a jutro czeka mnie walka ze zBOKami. Jako ciekawostkę powiem, że zbiegło się to w czasie z uruchomieniem usługi BlackBerry na tym samym numerze (mam mieć klienta BB w Nokii, by mi się prawidłowo synchronizowały PIMy z firmowym serwerem).

 #337205  autor: vinc
 25 maja 2009, 06:59
Tak sobie pomyślałem, że winna po części może być przeglądarka z Nokii, która do nowszych nie należy i może nie współpracuje Compressorem Mini. Wobec tego nie zaszkodzi jak spróbujesz wgrać nowszą Operę lub Operę Mini ;) może to by pomogło. Jednak mimo wszystko kontakt z Erą nieunikniony :?

Obrazek

 #337209  autor: Orfi
 25 maja 2009, 08:45
Od jakiegoś czasu mam podobny problem, na Samsungu z kartą Tak-Taka. Rozumiem, że nie da się tego wyłączyć ?

Orfi

 #337211  autor: szwozniak
 25 maja 2009, 09:17
vinc pisze:Wobec tego nie zaszkodzi jak spróbujesz wgrać nowszą Operę
Powtarzam, przeglądarka w Nokii 9300 to wbudowana Opera, nie jest osobną aplikacją i nie można jej odinstalować lub zaktualizować. Uaktualniona może zostać przez wgranie nowszego firmware.

Wydaje mi się, że błąd leży po stronie operatora, bo mnie ostatnio Compressor Mini włączył się w Operze Mini na SonyEricssonie, mam Blueconnect 50 MB.

 #337240  autor: vinc
 25 maja 2009, 13:59
szwozniak pisze:vinc napisał/a:
Wobec tego nie zaszkodzi jak spróbujesz wgrać nowszą Operę



Powtarzam, przeglądarka w Nokii 9300 to wbudowana Opera, nie jest osobną aplikacją i nie można jej odinstalować lub zaktualizować. Uaktualniona może zostać przez wgranie nowszego firmware.
Wiem pisałeś już o Tym, ale Opere Mini mozna spojnie ;)

Obrazek

 #337276  autor: szwozniak
 25 maja 2009, 17:53
Operę Mini oczywiście można, po prostu upierałeś się przy tej zwykłej :) Ale chyba nie będzie to konieczne. Oto informacje ze żródła:
era.pl pisze:Jeśli na górze strony widzisz niebieskie ikonki na szarym tle, oddzielone czarnym paskiem od reszty strony, Compressor Mini działa.
Przy pierwszym uruchomieniu Compressora Mini zanim otworzy się strona internetowa, zobaczysz krótką informację o serwisie wraz z guzikiem „Start”.
Jeśli masz telefon wysokiej klasy obsługujący strony html możesz wyłączyć adaptację stron www klikając na ikonkę z kołami zębatymi przekreślonymi czerwoną kreską. W takiej sytuacji strony internetowe nie są adaptowane, natomiast masz dostęp do swoich ulubionych linków oraz do konwersji internetowego audio i video.
Jeśli w zupełności chcesz wyłączyć Compressor Mini, zrezygnuj z posiadanej paczki danych i przejdź na płatność za ilość przesłanych danych. Możesz również skorzystać z karty SIM z taryfą blueconnect. W razie problemu skontaktuj się z biurem obsługi klienta.
Czyli takie trochę uszczęśliwianie na siłę... Nie wiem, czy Nokia 9300 to telefon "najwyższej klasy", cokolwiek to wg Ery znaczy...

 #337349  autor: xpascal
 25 maja 2009, 23:12
Nie instalowałem Opery Mini, wersja próbna zawieszała instalator, nowej nie ściągałem, wróciłem do mojego sprawnego backupu. Po interwencji adminów firmy w BOKu, wyłączyli to badziewie i wreszcie połączenie działa tak, jak powinno, czyli poprawnie.
Stuprocentowo potwierdzam, że wina leży po stronie Ery, oni dopiero niedawno zaczęli to włączać. Ani Plus, ani Play nie robi takich rzeczy.
Wykupienie usługi BlackBerry wiąże się z pakietem GPRS, a to z kolei u nich automatycznie włącza compressor Mini. Wyłączenie podobno jest skomplikowane, ale firmowi admini dali radę.
Dzięki za pomoc!