DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #135976  autor: luz_man
 24 gru 2006, 22:50
Witam! Wlasnie mikolaj obdarowal mnie tym cudownym z400 ale od razu pare rzeczy zaczelo mnie w nim wnerwiac i postanowilem spytac Was specjalisci o pare rzeczy...

1. czy mozna wylaczyc to durne orange menu?
2. czemu po otrzymaniu wiadomosci nie wyswietla mi sie zdjecie odbiorcy tylko malutka ikonka na gornym pasku?? nie idze tego zmienic??
3. czy mozna ustawic swoja piosenke na budzik bo nie widze?
4. a czy swoj plik musyczny mozna jakkolwiek wstawic na sygnal sms? bo nie widzialem takie opcji:/

licze ze ktos kto juz ma obcykany ten telefonik mi pomorze bo jak narazie mam odnosnie niego mieszane uczucia :/ pozdrawiam

 #136024  autor: Neutrine Ray
 25 gru 2006, 00:19
1. Nie ma takiej mozliwosci. Jesynym wysjciem jest miana oprogramowania, ktora MUSISZ wykonac jesli chesz by Z400 rozwinal skrzydla.

2. Zmiana przyjdzie wraz ze zmodowanym softem.

4. W niebrandowanym sofcie na pewno mozna.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #136148  autor: luz_man
 25 gru 2006, 14:24
Neutrine Ray pisze:1. Nie ma takiej mozliwosci. Jesynym wysjciem jest miana oprogramowania, ktora MUSISZ wykonac jesli chesz by Z400 rozwinal skrzydla.

2. Zmiana przyjdzie wraz ze zmodowanym softem.

4. W niebrandowanym sofcie na pewno mozna.
a moglbys mi powiedziec gdzie i jak moge tej zmiany softu dokonac i czy wiaze sie to z jakims ryzykiem dla telefonu? a jaki moze byc tego szacunkowy koszt? i wtedy np przy ladowaniu telefonu nie bedzie loga orange tylko samsunga?

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

 #136165  autor: babeo
 25 gru 2006, 14:48
luz_man, zmiana softu możesz dokonać np w komisie. DLa telefonu nie ma niebespieczeństwa (o ile ktoś zrobi to poprawnie). Jednakże zmiana softu wiążę się chyba z utratą gwaracnji? --> tergo nie jestem na 100% pewien, proszę Neutrine Ray o potwierdzenie (lub zaprzeczenie) moich słów.

 #136173  autor: Neutrine Ray
 25 gru 2006, 15:27
Jest kilka mozliwosci zmiany softu:

1. Samemu w domu, wiaze sie to jednak z ryzykiem zablokowania telefonu "Phone Freze", przy odopwiednich warunkach np. nagle zabraknie pradu, mozesz skasowac jakis obszar pamici, uszkodzic eeprom itp. i sam na nogi wtedy telefonu nie postawisz. Naparwisz go ale bedziesz musial zrobic to w serwisie.

2. Mozesz zmienic soft w nieautoryzowanym serwsie, co bedzie wiazac sie z utrata gwarancji, i koniecznoscia zdjecia smlocka (tak jak w przypadku powyzej).
Jednakzy gdyby telefon pospul sie zawsze mozna zalozyc simlocka i wgrac oryginalne brandowane prze Orange oprogramowanie.
Dodatkowo mozna wgrac zmodyfikowane oprogramowanie, ktore wprowadza nowe funkcjonalnosci (szczegoly znajdziesz na www.samsung-mobile.pl)

3. Dostarczenie telefonu do autoryzowanego serwisu Samsunga: http://www.ccsonline.pl/2006/ i dokonac zmiany softu na najnowszy niebrendowany i nie stracici gwarancji.

Koszt takiej operacji zaleznie od jej typu i miejsca zamieszkania wynosic bedzie od 20 do 100zl.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #136303  autor: b@sho
 25 gru 2006, 22:36
nikomu nie zycze zeby wywalilo korki albo zabrkalo pradu przy flashowaniu koma... mozna to potem naprawic ale jest to ciezkie... sam przezylem na siemensie c35i... masakra...

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #136351  autor: Neutrine Ray
 25 gru 2006, 23:40
Tak jest w przypadku innych marek zwlaszcza Nokii, SE i Siemansa. Jesli idzie o samsunga to jakiekolwiek fizyczne, stale uszkodzenie jakiegokolwiek ukladu sterujacego poprzez perturbacje przy flashowaniu,, przez ingerencje w soft czy wpisanie kodu, nie jest wlasciwe mozliwe.
Zwlaszcza w przypadku paltformy SWIFT (m.in D600, X700). Tych fonow sie nie da zabic wten sposob. Jesli sformatujesz lub uszkodzisz eeprom zawsze daje sie postwaic koma na nogi. Najbardzie wrazliwa jest platforma QUALCOOM (seia "Z"), gdzie czesto przy zabawie wystepuje "Freze Phone", lub uszkodzenie IMEI'a.
Takze ryzyko nalezy do Nas, pamiectac jednak tzreba ze zawsze maszyke mozna posatwic na nogi, przy odpowiednim sofcie i kablowaniu nawet w domu.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #136354  autor: b@sho
 25 gru 2006, 23:43
Neutrine Ray zgodze sie z toba :wink: tylko wymaga juz to odpowiedniej wiedzy

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #138845  autor: Canga
 03 sty 2007, 22:19
Witam
Nie jest to jakis duzy problem, jezeli bedzie sie wszystko po kolei robilo i odpowiednim oprogramowaniem.
Jezeli ktos bedzie chcial pelen opis wgrywania nowego firmware moge opisac.
Witaj Neutrine Ray :)
Pozdrawiam

 #139848  autor: blipek
 07 sty 2007, 16:42
Ja także jestem szczęśliwym włascicielem tego telefonu i odpowiem Ci na twoje pytania, na tyle, na ile będę potrafił...:
1.Jedynym sposobem na wyłączenie OM jest wgranie nowego softu.. Ja osobiście byłem już w jednym serwisie, tam powiedzieli mi, że nie ma takiej możliwości, bo nawet po wgraniu nowego oprogramowania ciągle bedzie tam tkwiło OM... Udało mi się jednak pogadać z jednym człowiekiem, który wystawiał na allegro z400 z simlockiem na Orange, ale bez OM (było widać na zdjęciach). Powiedział mi, że załatwił to w normalnym serwisie Samsunga, do tego zapłacił dokładnie 0zł - powiedzieli mu że jest na gwarancji i nie musi nic płacic...
2.Powiem szczerze, że nie zastanawiałem się nad tym, ale myślę że pozbycie się OM załatwi sprawę, przynajmniej w pewnym stopniu.
3.,4.Można ustawić swoją piosenkę na budzik, jak i na sygnał sms. Jedyne co trzeba zrobić, to przekonwertować go na plik mmf(w obu przypadkach). Ustawiając budzik, trzeba po prostu wybrać odpowiedni sygnał, a w przypadku sms'a, należy w menu edytowania profilu, w oknie "Dźwięk nadejścia wiadomości", wybrać "Sygnał specjalny", kliknąć "Opcje", następnie "Zmień" i wybrać to co chcemy ustawić...
pozdrawiam

[scroll]Motorola D520 :arrow: Sony CMD-J5 :arrow: Panasonic GD93 :arrow: Sony Ericsson T68i :arrow: Samsung X-600 :arrow: Samsung Z400 :arrow: Nokia E51[/scroll]

 #139892  autor: Neutrine Ray
 07 sty 2007, 18:59
blipek pisze:Ja osobiście byłem już w jednym serwisie, tam powiedzieli mi, że nie ma takiej możliwości, bo nawet po wgraniu nowego oprogramowania ciągle bedzie tam tkwiło OM...
Z czystym sumieniem mozna stwierdzic ze serwisant, ktory Ci to powiedzial jest i diota i nie zna sie na Samsungach.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #139910  autor: blipek
 07 sty 2007, 20:21
no właśnie... tylko niestety od tego idioty właśnie zależało czy mi wgra nowy soft czy nie... a teraz muszę jechać do innego serwisu

[scroll]Motorola D520 :arrow: Sony CMD-J5 :arrow: Panasonic GD93 :arrow: Sony Ericsson T68i :arrow: Samsung X-600 :arrow: Samsung Z400 :arrow: Nokia E51[/scroll]

 #139930  autor: Neutrine Ray
 07 sty 2007, 21:23
To wybierz sie do jakiegos malego punktu, w wiekszych zawsze kreca nosem albo zawyzaja ceny, mieszkasz w Wawie wiec wybor masz olbrzymi. Przeflashuja Boxem wiec nie ma mozliwosci ze cos zepsuja.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #140076  autor: Canga
 08 sty 2007, 11:51
Witam
Nie ma zadnego problemu z fleszowaniem Z400. Bez obawy mozna wgrac inny firmware we wlasnym zakresie i bez obaw, jezeli bedzie wykonywac to wszystko po kolei.
Wgrac mozna za pomoca kabla, ktory otrzymalismy w zestawie z Z400.

Nalezy wgrac cztery pliki, pamietajac by podac przy rc2 wersje (low).
Najpierw nalezy ustawic telefon, wlaczyc go w tryp download (klawisz 9 i power wciskamy jednoczesnie). nastepnie FastMultiLoader_V3.22 zaznaczamy SMP 6275, wybieramy Boot Change i podajemy do niego sciezke.
Nastepnie laduje sie sam Boot.
Po skonczeniu ladowania, wyciagnij baterie, wloz ponownie i wlacz ponownie tryb Download.
Nastepnie podajemy podajemy sciezki dostepu do:
1. Modem - zazwyczaj to plik: amss
2. Rsrc1 - plik rc1
3. Rsrc2 - plik rc2 (low)
4. Factory Fs - plik ffs

Wgrywamy flash

Po wgranym fleszu proponuje wpisac * 2767*3855 #
Simlock pozostaje gdyz jest MSL Lock, a cieszymy sie nowym firmware.

Nie polecam boxow do wgrywania firmware, jezeli chodzi o modele z serii Z.
Oto lista firmware niebrandowanego do Z400:
Z400XXFK1
Z400XXFK2
Z400XXFF5
Oczywiscie z polskim pakietem jezykowym.

Pozdrawiam

 #141508  autor: pomelek
 14 sty 2007, 15:33
Neutrine Ray pisze:miana oprogramowania, ktora MUSISZ wykonac jesli chesz by Z400 rozwinal skrzydla
czy ten soft, ktory jest w telefonach z orange jest taki kiepski? Jakie możliwości daje mi wgranie nowego softu i czy rzeczywiscie w serwisie zrobia mi to za free skoro mam fona na gwarancji?

------------------------
Nie można traktować życia zbyt poważnie, bo i tak nie wyjdziemy z niego żywi...

 #141575  autor: Neutrine Ray
 14 sty 2007, 18:40
W kazdym modelu - zmiana wygladu menu, design ikon, zmiana kolorystyki na tandetne, brzydkie made by Orange. Ogranicznenia zmiany motywow, boczny pasek skrotow - zupelnie nieprzydatny zmniejszajacy przejrzystosc pulpitu, wylaczenie niektorych funkcji telefonu, mniejsza stablinosc pracy.
Nie, za darmo nikt Ci tego nie wykona.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #175137  autor: mol
 18 kwie 2007, 14:54
To jak jest wreszcie z tymi dzwonkami?? Trzema je konwertować na format mmf, aby móc je ustawić np: jak sygnał sms ??
 #185242  autor: lukasz m
 21 maja 2007, 13:25
Mam pytanie o ten soft - czy ktos wie, czy z nim telefon zacznie widziec podkatalogi jakie twoerze w katalogach tworzonych automatycznie przez telefon (chodzi mi glownie o katalogowanie mp3 na karcie pamieci - zeby telefon to widzial)

Pytam, bo moj telefon na sofcie Play nie widzi tych katalogow i zastanawiam sie nad zmiana softu, zeby to sie zmienilo.

Interesule mnie tez soft w ktorym (w przeciwienstwie do mojego obecnego) MOZNA np zmienic dzwiek alarmu przypomnien w kalendarzu.

Z gory dziekuje za pomoc i uwagi