DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii E oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii E oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #286501  autor: Piotruś Pan
 03 wrz 2008, 11:09
Witam.

Posiadam samsunga e250. Z moich informacji został zalany. Po rozłożeniu telefonu taśma wygląda na nie uszkodzoną. Połączenie taśma- płyta główna na złączach jest osad (mniemam, że po zalaniu) Wygląda jak by styki wzięła korozja i ona je połączyła (a może takie wrażenie tylko i są ok) Po włączeniu telefonu połowa wyświetlacza wygląda jak by pracowała w bardzo dużej rozdzielczości i obraz jest kieski. Druga połowa wygląda jak tv bez podłączenia nadajnika (pruszenie, lecz nic się nie rusza) Dodaję zdjęcia tylko takie ponieważ ma simlocka a ja przy sobie nie mam takiej karty. Po odpaleniu całkowitym jest to samo. Zdarzyło się, że obraz kiepskawej jakości zaskoczył na całości LCD. Co wy na to? Co z tym radzić?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam.

 #286521  autor: kowcio
 03 wrz 2008, 14:17
Ehh... Może i zalany był (tylko czy to była zwykła czysta woda?). Jak wyświetlacz się nie zniszczył, to może płyta główna została uszkodzenia :| (oczywiście pomijając taśmę).
Na Twoim miejscu zostawiłbym sobie ten telefon w spokoju i kupił nowy z allegro (tanie są E250, naprawdę).
Wątpię, żeby naprawa była opłacalna.. Jak na płycie głównej są osady, przydałoby się je usunąć.. Tylko to tak jak walka z wiatrakami, wyświetlacz będzie działać a zaraz coś innego padnie :|
Więc chyba nie ma sensu inwestować w ten telefon...

 #286534  autor: Piotruś Pan
 03 wrz 2008, 15:15
Wiem tylko, że był zalany. Więcej już się nie dowiem.

Po włożeniu karty i dopaleniu da się zadzwonić, odebrać, włączyć mp3. Był też moment kiedy był prawie w 100% ok ekran. Zauważyłem, że po długim podpięciu do sieci ekran jest biały i można dopiero wyłączyć telefon po wyjęciu baterii. Może to wina softu. Były właściciel nie sprecyzował mi dokładnie co i jak więc może istnieć możliwość iż coś tam się troszeczkę zalał a tak naprawde co innego padło.

P.

 #286541  autor: Tomeczeq
 03 wrz 2008, 15:28
Uszkodzna jest taśma, pozostaje tylko jej wymiana.

 #286543  autor: kowcio
 03 wrz 2008, 15:39
Tak, taśmę radzę na sam początek wymienić. Co do osadu na płycie głównej- musisz to usunąć. Dokładnie nie powiem Ci hak masz to zrobić, ale wiem, że spirytusem można. Tylko ja się boję, że tam wszystkie komponenty płyty głównej będą pożarte przez rdzę albo coś innego ;/

 #286562  autor: Piotruś Pan
 03 wrz 2008, 16:30
Na obecną chwilkę.

Wyświetlacz działa. Tel włączałem i wszystko ok. Coś się stało i telefon się włącza, pojawia się SGH-E250 na takim tle samsunga i więcej nic. Z tego poziomu na nic nie reaguje, nie daje się wyłączyć. Po wyjęciu bat. i załozeniu jej spowrotem sytuacja taka sama. Może zmiana softu by pomogła ?
jak zresetować tel. w takim stanie?

P.