DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
 #341162  autor: adiq1033
 16 cze 2009, 00:29
Witam.

Wraz z przyjaciółmi wpadliśmy na pomysł, by utworzyć własną kapelę. Jeden z nas, gra od ponad roku na gitarze. Ja miałbym zająć stanowisko na perkusji. Choć wcześniej zakładałem temat, gdzie prosiłem Was o pomoc w wyborze gitary elektrycznej, teraz przymierzam się do zakupu zupełnie innego instrumentu. Poprzednio zabrakło środków pieniężnych, zaczęło się inwestowanie, różnorakie zachcianki... Bla, bla, bla. :) Miałem już przyjemność zapoznania się z perkusją i sądzę, iż jest to moje powołanie w stronę muzyki.

Aby nie przedstawiać wszystkiego na nowo, pozwolę sobie pozostawić odnośnik do forum muzycznego, gdzie założyłem nowy wątek: http://www.rockowisko.pl/viewtopic.php?p=10091#10091

Są tam podane przeze mnie trzy egzemplarze, które wzbudziły moje zainteresowanie. W dwóch przypadkach przesyłka kurierska jest darmowa. W dodatku z Olkusza (kawałem od Zielonek, mojej miejscowości).

Wiem, że to nie forum muzyczne, ale mimo wszystko postanowiłem ponownie zwrócić się do Was z mym dylematem. BTW, gdzie dostanę książki, bądź kursy na CD obrazujące naukę gry na perkusji? Na dniach zamierzam odwiedzić parę sklepów muzycznych. Allegro świeci pustkami.

Czekam na Wasz udział w dyskusji. Pozdrawiam, adiq1033. :)

 #341172  autor: babeo
 16 cze 2009, 08:11
adiq1033, jako muzyk bez dyplomu, któremu po 6 latach zabrakło sił by skończyć szkołę muzyczną :P pytam się Ciebie: czy Ty wiesz co robisz? czy to tylko kolejna młodzieńcza fanaberia?

Co stało się z gitarą? Próbowałeś w ogóle?
Grałeś na perkusji pod okiem jakiegoś profesjonalnego muzyka, który oceniłby czy masz w ogóle zdolności manualne (różne tempo gry rękoma i nogami) do gry?
Masz poczucie rytmu?

 #341196  autor: adiq1033
 16 cze 2009, 11:15
babeo pisze:Grałeś na perkusji pod okiem jakiegoś profesjonalnego muzyka, który oceniłby czy masz w ogóle zdolności manualne (różne tempo gry rękoma i nogami) do gry?
Obserwował mnie znajomy, to u niego próbowałem gry. Gra od ponad roku, ma odrobinę wiedzy. Tempo gry - trudno określić, ponieważ on gra muzykę bardziej weselną, imprezową. Jednak sam mogę stwierdzić, niż ze stópkami nie będzie problemu, ręce również dadzą radę, nie martwiąc się o zakwasy. :P Jego słowa brzmiały: "Całkiem dobrze Ci poszło na pierwszy raz, ale żeby pograć na poważnie w zespole musiałbyś ćwiczyć parę razy dziennie" - co chyba jest wiadome przy pierwszym kontakcie z instrumentem.
babeo pisze:Masz poczucie rytmu?
Tak, choć wymagało by odrobinę treningu i przyłożenia się. :wink:

 #341200  autor: DevilishChaos
 16 cze 2009, 11:45
adiq1033 pisze:Tempo gry - trudno określić, ponieważ on gra muzykę bardziej weselną, imprezową
OMG... nie tempo tylko pytanie dotyczylo twojego poczucia rytmu... a to moza/ trzeba stwierdzic na poczatku, bo to jest jedyna rzecz ktorej nie da sie wycwiczyc (albo sie to ma albo nie)... Ale patrzac na to ze przed chwila celowales w gitare teraz z perkusje, to lepiej daj sobie spokoj bo te zabawki nie sa tanie, a szkoda pakowac kase w cos co ci sie znudzi po kilku mies... Uwierz... pisze to muzyk z blisko 20-to letnim stazem