DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #299236  autor: K@mil
 23 lis 2008, 12:19
Witam,
Mam kilka nurtujących mnie pytań odnośnie telefonu Samsung D900i. Oto one:

1. Czy istnieje aplikacja podobna do "Nokia Updater", aby uaktualnienić oprogramowanie w telefonie?

2. Czy jest możliwość wyłączenia notorycznych pytań o "Wymienianie SMSów" lub "Utrzymywanie łacza" w aplikacji EraGG i innych plikacjach. Wiem, że jest to możliwe, ponieważ aplikacja "Blueconnect" działa bez żadnych ograniczeń.

3. Czy istnieje jakaś aplikacja do czytania plików z rozszerzeniami *txt, *pdf, *doc lub *xls? Może być płatna!

4. Czy ktoś słyszał o podmianie plików *swf w motywie? Ma ktoś może coś w tym temacie do zaoferowania?

5. Czy napewno nie da zmienić się dźwięku SMS bez wgrywania nowego software? Nie da sie podmienić jakiś plików z pozycji telefonu? Np. za pomocą jakiego 'commandera'?

Serdecznie dziękuje za wszelkie opinie i odpowiedzi :)

 #300116  autor: kowcio
 27 lis 2008, 18:57
1. Czy istnieje aplikacja podobna do "Nokia Updater", aby uaktualnienić oprogramowanie w telefonie?
Nie.
K@mil pisze:2. Czy jest możliwość wyłączenia notorycznych pytań o "Wymienianie SMSów" lub "Utrzymywanie łacza" w aplikacji EraGG i innych plikacjach. Wiem, że jest to możliwe, ponieważ aplikacja "Blueconnect" działa bez żadnych ograniczeń.
Menu, gry i aplikacje, JAVA, szukasz tego EraGG i dajesz opcje, zaawansowane, połączenia bądź zezwolenia, będzie coś w stylu połaczenie z internetem/GPRS lub w ogóle- transmisja danych i daj nie pytaj bądź pytaj raz (może być zezwalaj zawsze albo pytaj raz).
K@mil pisze:3. Czy istnieje jakaś aplikacja do czytania plików z rozszerzeniami *txt, *pdf, *doc lub *xls? Może być płatna!
Nie.
K@mil pisze:4. Czy ktoś słyszał o podmianie plików *swf w motywie? Ma ktoś może coś w tym temacie do zaoferowania?
Nic na ten temat nie wiem. Albowiem można sobie samemu wgrać soft do telefonu inny niż ten od producenta, i mieć inny wygląd pulpitu, menu itd., ale tracisz w ten czas gwarancję.
K@mil pisze:5. Czy napewno nie da zmienić się dźwięku SMS bez wgrywania nowego software? Nie da sie podmienić jakiś plików z pozycji telefonu? Np. za pomocą jakiego 'commandera'?
Nie ma.
K@mil pisze:Serdecznie dziękuje za wszelkie opinie i odpowiedzi :)
Proszę bardzo ;)

 #300479  autor: K@mil
 29 lis 2008, 13:18
No te wsyzstkie "Nie" bardzo mnie rozczarowały.
Menu, gry i aplikacje, JAVA, szukasz tego EraGG i dajesz opcje, zaawansowane, połączenia bądź zezwolenia, będzie coś w stylu połaczenie z internetem/GPRS lub w ogóle- transmisja danych i daj nie pytaj bądź pytaj raz (może być zezwalaj zawsze albo pytaj raz).
Nie ma takiej opcji przy EraGG, natomiast przy Blueconnect (Opera) pojawia sie taka możliwość. Od czego to zalezy?

 #300488  autor: kowcio
 29 lis 2008, 14:20
K@mil pisze:No te wsyzstkie "Nie" bardzo mnie rozczarowały.
Niestety, stare Samsungi były trochę ograniczone jeśli chodzi o soft, na szczęście w tych najnowszych nie ma już tego, producent wziął sobie to do serca.
K@mil pisze:Nie ma takiej opcji przy EraGG, natomiast przy Blueconnect (Opera) pojawia sie taka możliwość. Od czego to zalezy?
Czy ta aplikacja nie była przypadkiem od razu w telefonie, jak go kupiłeś? Masz możliwość ponownego pobrania jej przez telefon i zainstalowania? Jeśli nadal nie będzie, to widocznie jakoś sobie piękne zablokowali.
 #300500  autor: tarak
 29 lis 2008, 14:40
K@mil pisze: Czy istnieje jakaś aplikacja do czytania plików z rozszerzeniami *txt, *pdf, *doc lub *xls? Może być płatna!
hmm, nie wiem czemu ale majac kiedys d600 z orginalnym softem nie mialem problemu z plikami doc i pdf. zeby w d900 nie bylo takiej mozliwosci?




edit/ dzieki kowcio, juz wiem :)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2008, 15:07 przez tarak, łącznie zmieniany 1 raz.

 #300510  autor: kowcio
 29 lis 2008, 15:03
tarak pisze:K@mil napisał/a:
Czy istnieje jakaś aplikacja do czytania plików z rozszerzeniami *txt, *pdf, *doc lub *xls? Może być płatna!


hmm, nie wiem czemu ale majac kiedys d600 z orginalnym softem nie mialem problemu z plikami doc i pdf. zeby w d900 nie bylo takiej mozliwosci?
W D900 jest przeglądarka plików biurowych kosztem radia, natomiast w D900i jest radio kosztem przeglądarki office ;)

 #300601  autor: K@mil
 29 lis 2008, 19:02
Czy ta aplikacja nie była przypadkiem od razu w telefonie, jak go kupiłeś? Masz możliwość ponownego pobrania jej przez telefon i zainstalowania? Jeśli nadal nie będzie, to widocznie jakoś sobie piękne zablokowali.
Była oryginalnie wgrana przez Erę. Od pozostałych aplikacji różni sie tym, że w "szczególach" w okienku "zaawansowane" jest napisane "third_party", a w pozostałych aplikacjach "untrusted". No cóż szkoda, że ten telefon jest taki DZIWNY ;-)

 #300602  autor: kowcio
 29 lis 2008, 19:11
K@mil pisze:No cóż szkoda, że ten telefon jest taki DZIWNY ;-)
To Era jest dziwna. A nie możesz usunąć tej aplikacji i pobrać ja jeszcze raz? Oni już tak blokują te telefony, że aż ręce opadają... :|

 #300680  autor: K@mil
 29 lis 2008, 23:23
To Era jest dziwna. A nie możesz usunąć tej aplikacji i pobrać ja jeszcze raz? Oni już tak blokują te telefony, że aż ręce opadają...
Nie można jej usunąć, lecz istnieje opcja uaktualnienia. Z ciekawości sprawdzałem na czym to polega. Wszystko ładnie, uruchamia sie standardowa przegladarka Samsung (OpenWave), do momentu 99% sciaga się (całe 300kb), potem informuje mnie że aplikacje jest nieobsługiwana. Ten blueconnect to wersja Opery 2.0 i chyba ma podpis cyfrowy, jako jedyna aplikacja na moim telefonie... :P