DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #289972  autor: kowcio
 25 wrz 2008, 18:57
Mam problem z bluetooth'em. Mam słuchawkę BT SAMSUNG WEP-185, ale mój telefon (D900i) nie odnajduje jej...
Słuchawka raczej sprawna- używałem ją z 6300, działała bardzo dobrze. Na początku dałem sobie spokój (po prostu nie miałem potrzeby korzystania z takiej słuchawki), teraz chciałbym ;)
Bluetooth w telefonie jest sprawny- da się wysłać/odebrać plik z innego telefonu (specjalnie sprawdzałem).
Nie wiem co się stało. W domu nie mam drugiego telefonu z BT, żebym mógł sprawdzić teraz słuchawkę. Ale wątpię, żeby słuchawka była uszkodzona :roll: kiedyś chyba będę musiał iść do kogoś, kto ma telefon z BT i sprawdzić słuchawkę.

Ma ktoś jakieś propozycje? Raczej jestem na 99% pewny, że wina leży po stronie telefonu.
Słuchawkę spakowałem do pudełka (w pełni naładowana, wyłączona) i leżała z 2 miesiące.

 #290044  autor: PingNoMore
 26 wrz 2008, 09:19
Jedyne co mi przychodzi do głowy to soft w telefonie lub słuchawka nie jest kompatybilna z telefonem. Wydaje się to śmieszne, ale kiedyś miałem Samsunga Z300 i kupiłem słuchawkę WEP-200. U mojego taty w Samie X700 wszystko działało a w moim Z300 nie. Wysłałem telefon do serwisu, odesłali z adnotacją, że tel i słuchawka nie są kampatybilne. Oczywiście nie można wykluczyć uszkodzenia słuchawki BT.

 #290116  autor: kowcio
 26 wrz 2008, 21:07
PingNoMore pisze:Wysłałem telefon do serwisu, odesłali z adnotacją, że tel i słuchawka nie są kampatybilne
W instrukcji obsługi słuchawki mam napisane, że jest kompatybilna z każdym telefone obsługującym BT V1.1 lub V2.0 (czy tak podobnie). Więc już sam nie wiem...
Dziwne, żeby słuchawka od Samsunga śmigała na Nokii, natomiast na Samsungu już nie :roll:

 #290123  autor: PingNoMore
 26 wrz 2008, 21:49
U mnie też było info, że współpraucje z każdym telefonem, a jednak nie współpracowała

 #292263  autor: kowcio
 12 paź 2008, 09:49
Wkurzyłem się trochę. Wczoraj poszedłem do cioci, która ma SE K800i oraz SE K510i i słuchawkę BT Samsung WEP 301, którą Orange dodało jako gratis do telefonu SE K800i.
Moja (WEP185) oraz jej (WEP301) współpracuje z SE K880i. Natomiast SE K510i W OGÓLE nie odnajduje żadnej z tych słuchawek, tak samo jak D900i. Więc słuchawki są sprawne, BT w telefonach także.
Dlaczego Samsung zablokował te słuchawki? W instrukcji od słuchawki mam wyraźnie napisane, że słuchawka współpracuje ze wszystkimi telefonami z BT (chyba od wersji 1.0 albo 1.1). Skąd ja mogłem wiedzieć, że ta słuchawka nie będzie współpracować z D900i? Skąd mam wiedzieć, jaka słuchawka będzie współpracować z D900i? Teraz Samsung niech mi kasę odda za słuchawkę, albo niech mi wymieni na kompatybilną. Co mi po takiej słuchawce, skoro i tak nie mogę sobie z nią nic zrobić...?

 #319729  autor: sondejm
 26 lut 2009, 00:42
kowcio pisze:[ CIACH]Teraz Samsung niech mi kasę odda za słuchawkę, albo niech mi wymieni na kompatybilną. Co mi po takiej słuchawce, skoro i tak nie mogę sobie z nią nic zrobić...?
Witam. To było dość dawno a wątek wydaje się nie mieć finału.
Miałem podobny problem, najpierw Samsung E250 nie chciał potem się udało, po wizycie w serwisie znowu nie... Pewność miałem że działa, bo z żony E250 działał bez problemu (używaliśmy na przemian do auta), teraz nabyłem Samsunga S7330, a wep185 i micro i trzyma długo, po 3 dniach prób i przeszukiwania netu rozłożyłem ręce i postanowiłem zajrzeć do instrukcji... A tam na 9 stronie...

Z ang. tak to można zacytować:

Podczas gdy słuchawka wyłączona wciśnij i trzymaj aż zaświeci niebieska dioda (nie miga - ma być ciągłe światełko) około 8sek. wtedy włącz wyszukiwanie w telefonie.


Zadziałało!

PS: "Jeśli wszystkie metody uruchomienia/ naprawy zawiodą - zajrzyj do instrukcji"

To jedno z praw Murphy'ego

Przy okazji jak długo trzyma Twoja WEP185 jeśli ją jeszcze posiadasz?
Moja po 2 latach ciągle 10-14 dni bez wyłączania, rozmowy okazjonalne 5-10 min między cyklami ładowania, raz została na noc -10°C tylko się nie wyłączyła. Takie maleństwo a tyle energii.

Pozdrawiam: Marek

Wszystko co robię, robię najlepiej...!!!
JAK POTRAFIĘ!!!

 #319755  autor: kowcio
 26 lut 2009, 10:44
sondejm pisze:Przy okazji jak długo trzyma Twoja WEP185 jeśli ją jeszcze posiadasz?
Moja po 2 latach ciągle 10-14 dni bez wyłączania, rozmowy okazjonalne 5-10 min między cyklami ładowania, raz została na noc -10°C tylko się nie wyłączyła. Takie maleństwo a tyle energii.
Mniej więcej tyle samo, ale ja tam jej za dużo nie używałem.

Tylko bateria w telefonie schodzi w ekspresowym tempie :P
Podczas gdy słuchawka wyłączona wciśnij i trzymaj aż zaświeci niebieska dioda (nie miga - ma być ciągłe światełko) około 8sek. wtedy włącz wyszukiwanie w telefonie.
Faktycznie, działa. Włączyłem i trzymałem ten klawisz na słuchawce i dopiero mi wyszukało :-)
Ale jak miałem 6300 to bez tego szło ;/
sondejm pisze:PS: "Jeśli wszystkie metody uruchomienia/ naprawy zawiodą - zajrzyj do instrukcji"

To jedno z praw Murphy'ego
Tak, tylko ja nie mam instr. obsługi, a w Internecie jakieś esy floresy są ;)

Wielkie dzięki, widzę Twój debiut na tym Forum, a już masz ode mnie jeden pkt pomógł ;) Oby tak dalej :-)

No to teraz słuchaweczka będzie intensywnie użytkowana :-D


PS. Przyznam szczerze, że chciałem oddawać ją na gwarancję. Choć i tak nie uśmiechało mi się z nimi tłuc, bo za słuchawkę dałem 49 PLN w wielkiej promocji :-)

 #319760  autor: sondejm
 26 lut 2009, 11:03
kowcio pisze:PS. Przyznam szczerze, że chciałem oddawać ją na gwarancję
Też przyszło mi to na myśl lecz zestawy jak i ładowarki, kabelki, bateryjki podlegają IMO pod kategorię akcesoria i gwarancja tylko 6m-cy.

kowcio pisze:Wielkie dzięki, widzę Twój debiut na tym Forum, a już masz ode mnie jeden pkt pomógł ;) Oby tak dalej :-)
Dzięki i pozdrawiam.

Oooo... Widzę że że przy opisie telefonu pojawiła się WEP :-D

Wszystko co robię, robię najlepiej...!!!
JAK POTRAFIĘ!!!

 #319762  autor: kowcio
 26 lut 2009, 11:14
sondejm pisze:Oooo... Widzę że że przy opisie telefonu pojawiła się WEP :-D
Pojawiła się, bo teraz będę z niej korzystać (planując dłuższą rozmowę.... :-D ).
sondejm pisze:Też przyszło mi to na myśl lecz zestawy jak i ładowarki, kabelki, bateryjki podlegają IMO pod kategorię akcesoria i gwarancja tylko 6m-cy.
No tak, teraz już swojej nie oddam, bo kupiłem 5 maja ubiegłego roku ;)

 #320044  autor: Zahirianka
 27 lut 2009, 15:34
sondejm pisze:Podczas gdy słuchawka wyłączona wciśnij i trzymaj aż zaświeci niebieska dioda (nie miga - ma być ciągłe światełko) około 8sek. wtedy włącz wyszukiwanie w telefonie.
Dzięki wielkie. Właśnie zakupiłam N82 i nijak nie mogłam skomunikować słuchawki, która chodziła z moim SE, a że instrukcji do tego ustrojstwa w pudełeczku nie było, to już myślałam, że będę zmuszona kupić inny model. A tak na marginesie, jeśli mowa o BT. Moja nokia komunikuje się z komputerem, odbiera wysyłane pliki z SE, ale nie znajduje tego telefonu, kiedy chcę coś na niego posłać. Jak rozwiązać ten problem, wie ktoś?
Pozdrawiam

 #320181  autor: kowcio
 27 lut 2009, 22:50
Zahirianka pisze:A tak na marginesie, jeśli mowa o BT. Moja nokia komunikuje się z komputerem, odbiera wysyłane pliki z SE, ale nie znajduje tego telefonu, kiedy chcę coś na niego posłać. Jak rozwiązać ten problem, wie ktoś?
Nokia: Menu, ustawienia, łączność, Bluetooth, Identyfikowanie własnego telef., Publiczny. Powinno działać :-D A jeśli nie znajduje Nokia innego telefonu (choćby w/w SE), to w tamtym telefonie (np. w SE) musisz też odszukać widoczność telefonu (na pewno w menu Bluetooth będzie).

PS. No i mam nadzieję, że Bluetooth'y są powłączane w telefonach :P :P

 #320218  autor: Zahirianka
 27 lut 2009, 23:50
kowcio pisze:w tamtym telefonie (np. w SE) musisz też odszukać widoczność telefonu (na pewno w menu Bluetooth będzie).
Ha, wszystko było ustawione jak należy, ale dla pewności jeszcze raz dałam w SE "widoczny" i zadziałało. Dzięki kowcio, bo mówiąc szczerze czułam mały niesmak. Namówiliście mnie na ten telefon, sporo kosztował i kierowałam się bardziej funkcjonalnością niż wyglądem, a tu klapa z komunikacją. Składałam to bardziej na mojego pecha do telefonów, bo tego wymieniałam na drugi dzień po zakupie, bowiem w poprzednim nie poszedł internet i nie komunikował się z komputerem właśnie przez BT. W sklepie uznali, że jednak jest wadliwy i łaskawie wymienili. Teraz śmiga pięknie po wi-fi, a i dzięki wam łączy się już z innymi ustrojstwami na wszelkie możliwe sposoby. Aplikacje instalują się bez zająknięcia, jedynie budzik mogli dać lepszy. Zainstalowałam HandyAlarm, ale daleko mu do budzika w SE, gdzie na różne dni tygodnia ustawiłam sobie raz i przez rok do budzika nie muszę zaglądać. Drażni też niemożność przypisania dzwonka do poszczególnych osób, ale to w sumie drobiazgi, do których się przywiązałam. Poza tym spoko i dzięki za pomoc w wyborze. Już się polubiłyśmy z moją "czarnulką" a i klawiatura rzeczywiście staje się wygodna po krótkim czasie.
Jeszcze raz dzięki i pozdrowionka
:lol: :D