DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #288345  autor: Reader
 14 wrz 2008, 20:31
D9000i można ładować zarówno przez USB jak i za pomocą ładowarki. Jaka jest różnica? Czym lepiej ładować ten model, aby nie zniszczyć baterii oraz aby wytrzymała dłużej?

Na razie ładuję telefon, podłączając go do USB. Nie wiem, czy nie skracam w ten sposób długości życia baterii. Jeżeli nie, nie ma sensu podłączać ładowarki. :D
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2008, 21:00 przez Reader, łącznie zmieniany 2 razy.

 #288346  autor: kowcio
 14 wrz 2008, 20:36
Reader, z moich obserwacji wynika, że lepiej jest ładować ładowarką.
1. Szybciej
2. Bateria dłużej wytrzymuje.

Ja mam takie pytanie:
Czy bezpiecznie można ładować właśnie ten telefon za pomocą kabla USB, ale podłączając go do ładowarki od np. MP3?

 #288355  autor: elrond
 14 wrz 2008, 21:26
D9000i można ładować zarówno przez USB jak i za pomocą ładowarki. Jaka jest różnica?
Ładowarka daje pewnie z 2x więcej mocy niż USB. Dlatego ładowanie jest szybsze z gniazdka w ścianie aniżeli z gniazdka w komputerze.
Reader pisze:Na razie ładuję telefon, podłączając go do USB. Nie wiem, czy nie skracam w ten sposób długości życia baterii. Jeżeli nie, nie ma sensu podłączać ładowarki.
Po to jest ładowarka aby jej używać do ładowania. W przypadku starych baterii ładowanie wolniejsze z tego co wiem było lepsze, bezpieczniejsze. Ale dla tych obecnych nie robi to różnicy. Ładuj ładowarką - jedyną zmianą będzie szybsze ładowanie.
kowcio pisze:Czy bezpiecznie można ładować właśnie ten telefon za pomocą kabla USB, ale podłączając go do ładowarki od np. MP3?
Po co chcesz tak kombinować? Nie wiem czy by ci nawet to działało. Po pierwsze - są ładowarki pulsacyjne i zwykłe, o różnych parametrach i prędzej coś zepsujesz niż ulepszysz. Po drugie - kiedyś ze względu na brak ładowarki, znajoma dokładnie w taki sposób chciała ładować V3. I... niedziało to wogóle. Telefon nie reagował na obcą ładowrkę.

 #288358  autor: kowcio
 14 wrz 2008, 21:39
elrond pisze:Po co chcesz tak kombinować?
Tylko z ciekawości pytam.
elrond pisze:Nie wiem czy by ci nawet to działało. Po pierwsze - są ładowarki pulsacyjne i zwykłe, o różnych parametrach i prędzej coś zepsujesz niż ulepszysz.
Działa. Ale nie zamierzam kombinować.
elrond pisze:Po drugie - kiedyś ze względu na brak ładowarki, znajoma dokładnie w taki sposób chciała ładować V3. I... niedziało to wogóle. Telefon nie reagował na obcą ładowrkę.
Motorolki miały zawsze problemy z ładowaniem się za pomocą innej ładowarki, niż ta z pudełka...
Ja lubię mieć dwie ładowarki, zawsze jedną zabieram ze sobą jak gdzieś jadę na dłużej, więc stąd moje pytanie ;)

 #288650  autor: Reader
 16 wrz 2008, 18:37
Jeżeli nie skracam czasu życia baterii, ładując telefon przez USB, to pewnie nie ma sensu podłączać ładowarki i prowadzić dodatkowego kabla. :) Może wypowiedzą się na ten temat eksperci?

 #288659  autor: marcino94
 16 wrz 2008, 19:31
ale po co utrudniać sobie życie i dłużej czekać???? dla mnie takie myślenie jest bez sensu nigdy nawet nie myślałem zeby ładowac przez USB bo "to jeden kabel mniej". po to dostałeś ładowarke do zestawu żeby jej uzywa a nie żeby leżała w pudełku.