DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #9401  autor: Bartek
 26 lip 2005, 18:43
Witam
Mieszkam pod Warszawa i obecnie mam radiowke z ktorej jestem srednio zadowolony. Szukam internetu tak do 150 zl/mies (najlepiej troche tanszy)
ale z duzym transferem. Internetu uzywam glownie do przegladania stron, poczty ale niedobrze mi sie robi jak musze czekac ~ minut na pobranie piosenki. Acha no i fajnie by bylo zagrac w jakas gierke internetowa bez lagow :)

pozdrawiam,

 #9402  autor: Vinkler
 26 lip 2005, 18:49
Moja probozycja to jakis ADSL w ofercie Netii albo dialogu, ewentualnie jakas kablowka np. chello, TPsa odpada w przaedbiegach i nie warto nawet nia sie interesowac :-D

Nowy Dwór Gdański
blog

 #9403  autor: Bartek
 26 lip 2005, 19:08
hehe, chello ...
jak mieszkalem w warszawie to na nim smigalem. Teraz moge o tym pomarzyc :/ (tam gdzie mieszkam nie ma kablowki :( )

 #9421  autor: Vinkler
 26 lip 2005, 21:10
A Netia albo Dialog?

Nowy Dwór Gdański
blog

 #9437  autor: Bartek
 27 lip 2005, 10:09
No to w zasadzie z Netii odpowiadalby mi :
Net24 Premium (640/160) za 134,20 zl brutto

a w dialogu pewnie :
DIALNET DSL 1 umowa 12 m-cy za 120,78 zł brutto
(1 Mb/s /// 256 kb/s)

Teraz tak w dialogu jest lepszy transfer ale trzeba zaplacic kolo 120 zl za aktywacje. W netii jest promocja i aktywacja + modem sa po 1,22 a umowa jest (chyba) na czas nieokreslony.
Poza tym i w dialogu i w netii bede musial zalozyc nowa linie telefoniczna. Czyli trzeba bedzie placic jeszcze abonament za telefon ? I czy ten internet bedzie podlaczony do gniazda telefonicznego ? Bo niezabardzo sie w tym orientuje -.-

Co byscie radzili ?

 #9438  autor: Vinkler
 27 lip 2005, 11:31
Niestety kazdy operator telefoni stacjonarnej wymaga oplacania abonamentu telefonicznego. Powinno ci wyjsc,ze w netii za tego neta 134,20+ 23,18 za najtanszy abonament telefoniczny "taryfa spokojna" =157,38.
W dialogu za neta 120,78+23,18 za najtanszy abon. telef.=143,96
Tu i tu umowe podpisujesz na okres 12 m-cy

Dodatkowe oplaty, wg. informacji na stronach:

Netia:
-Opłata za uzyskanie dostępu do sieci telekomunikacyjnej- 122,00
-Aktywacja Net24 - 1,22
-modem - 1,22

Dialog:
-Opłata za uzyskanie dostępu do sieci telekomunikacyjnej-317,20 zł(w przypadku gdy zakladasz nowa lini, a nie przechodzisz od innego opa, bo jesli tak to 1.22)
-Opłata za uzyskanie usługi w dostępie asymetrycznym (ADSL)- 117,12 zł
-Nie wiem ile kosztuje modem

Czyli z czystej kalkulacji wychodzi mi, ze netia ma korzystniejsza oferte, ale przed ostatecznym wyborem radze jeszcze podzwonic na obydwie infolinie i spytac sie w jakim czsie podlacza cie do sieci i czy aby nie maja jakis promocji, ktorych niechcialo im sie umiescic na stronach :D

Mam nadzieje, ze choc troche pomoglem :-D

Nowy Dwór Gdański
blog

 #9451  autor: Bartek
 27 lip 2005, 14:13
Oczywiscie, ze pomoglec xD
Teraz tak, jezeli jedno i drugie jest na 12 m-cy to jesnak wolalbym Dialog. I tu mam tytania:
-mam przy kompie linie z faxem w TPsa - czy mozna to zmienic na dialog z zachowaniem numeru telefonu ? (a czy mozna tak przejsc na netie ? )
-czy przy polaczeniu z internetem jest mozliwosc wykonywania polaczen ?

O modem w dialogu to zadzwonie i sie dowiem


Aaa, i czy sa tu jacis uzytkownicy tych internetow ? I co o nich sadza ? Czy w ciagu dnia zdarzaja sie przerwy (u mnie to jest strasznie denerwujace)

 #9467  autor: Vinkler
 27 lip 2005, 15:10
Co do zachowania dotychczasowego numeru, to jeszcze im sie niechce wprowadzac przenosnosci numerow w stacjonarnych, tak jak to z wielkimi oporami i w bolach wprowadza sie w telefoni komorkowej. Na to trzeba poczekac sobie jeszcze pare ladnych lat, no chyba, ze unia cos wymysli aby zmusic nasz rzad do poczynienia odpowiednich krokow :?

Co do wykonywania polaczen razem z polaczeniem do internetu, to nie powinno byc problemu, ze wzgledu na to, ze obie sieci wykorzystuja jena z odmian technologii DSL, dokladnie chyba ADSL (napewno netia), a wtedy polaczenie internetowe korzysta z innego pasma aniezeli polaczenia glosowe i sobie nawzajem nie przeszkadzaja, dzieki czemu moga byc prowadzone rownolegle. Dokladnie mozna sie dopytac przy okazji romowy z infolinia, tak dla pewnosci i potwierdzenia(bo za co oni tam placa :wink: ) :D

Ja akurat nie moge sie wypowiedziec co do jakosci polaczen u tych operatorow, bo ze wzgledu na brak konkurencj jestem zmuszony placic TP haracz, ale nie wydaje mi sie aby sprawialy problemy ze wzgledu na zastosowana technologie xDSL.

Nowy Dwór Gdański
blog

 #9470  autor: WitekT
 27 lip 2005, 16:55
Vinkler pisze:Co do zachowania dotychczasowego numeru, to jeszcze im sie niechce wprowadzac przenosnosci numerow w stacjonarnych, tak jak to z wielkimi oporami i w bolach wprowadza sie w telefoni komorkowej. Na to trzeba poczekac sobie jeszcze pare ladnych lat, no chyba, ze unia cos wymysli aby zmusic nasz rzad do poczynienia odpowiednich krokow :?
Robią wspólną bazę z operatorami GSM. Czyli - od października...

 #9492  autor: Vinkler
 27 lip 2005, 21:24
Oops umknela mi ta informacja, sorki za pomylke :-D

Nowy Dwór Gdański
blog

 #9591  autor: Bartek
 28 lip 2005, 15:06
Wiesz, ze w dialogu nie mozna do internetu brac najtanszego abonamentu :P
Trzeba brac ten o 1 wyzszy

ps: netia nie bedzie raczej u mnie dzialala :/

 #9596  autor: Vinkler
 28 lip 2005, 17:37
O zesz to ci wymyslili, cos w stylu tpsy.
Hmm to podraza koszty comieseczne o ok 10zl:/
Teraz nasuwa sie pytanie czy jestes gotow tyle wydac co m-c i czy wybiersz dialog :?

Nowy Dwór Gdański
blog

 #9618  autor: Bartek
 28 lip 2005, 18:59
No to c***
dialog nie jest dostepny, telefon w netii ma kumpel mieszkajacy 200 metrow dalej i jak wpisalem jego numer to napisalo, ze nie ma mozliwosci zalozenia internetu.

no coz, pozostaje mi tylko tepsa :(
wezme pewnie 512

 #9627  autor: Vinkler
 28 lip 2005, 21:14
No to trudno skoro "nie maja mozliwosci technicznych", w sumie dziwi mnie ich takie zachowanie, w obliczu pozyskania nowego abonenta. Coz pozostaje placic elekompromitacji :?

Nowy Dwór Gdański
blog