DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #849362  autor: molibden
 04 lut 2016, 21:04
Zastanawiam sie nad wzieciem pakietu nielimitowanego transferu danych na 30dni i czytajac regulaminy nie znalazłem info w jakiej technologii odbywa się ta usługa? Trzeba mieć modem LTE czy wystarczy zwykły modem (np e3131) i wtedy transmisja będzie odbywała sie z max prędkością dla technologii (chyba HSPA) i obciażenia bts?
Tak sie pytam bo w Plusie 'nielimitowany' transfer masz tyko w LTE a jak nie jestes w zasięgu to chyba po wykorzystaniu transferu abonamentowego zakładają ci lejek na przepustowość a transfer danych masz dalej 'nielimitowany' tyle że z prędkością 32kbs. A jak jest w PLAY? piszą że jest 100gb a potem mogą założyć lejek do max 2mb co generalnie by mi starczało, ale nie wiem w jakiej technologii to działa i czy rzeczywiscie dają te 2mb czy tez mam sie spodziewać coś w okolicach 32kbs i czy musze kupować modem lte.
Jest jakaś podobna oferta tańsza na rynku? Mogę wziąć taniej Plus/Polsat ale tam umowa na 24mc a ja nie podpisuję tak długich umów. Poza tym duzo informacji o nieciekawym podejsciu Polsatu do kwestii FUP i zwiazanego z tym lejka. Polsat życzy sobie jeszcze dychacza /mc za modem co jest trochę chore.
 #849376  autor: pipawolowa
 04 lut 2016, 22:38
w redbullmobile taryfa 1 (tzw 7 mnp) lub 2 (tzw5) nielimitowany transfer (100gb) masz tylko w Lte. druga opcja to w play internet na karte masz za 45 zł dostep tez do nielimitowanego transferu Działa takze na hspa wiec e3131 jak najbardziej jest zgodny. na popularnym serwisie na A jest wysyp modemów Lte np taki jak e3372.

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein
 #849431  autor: molibden
 05 lut 2016, 09:04
Ja już mam e173s. On ma słabszy download niż e3131 ale spokojnie by mi starczył w takim razie.
Nie bardzo rozumiem te szyfry redbulla "taryfa 1 (tzw 7 mnp)". TO znaczy ze jest taniej niż play ;-) ?
45zł to jednak jest tak czy siak trochę grosza. W plus miałbym taniej bo mam telewizję CP, ale te umowy na 2 lata to za długo i jeszcze to obcinanie transferu. Podejrzewam też że ten program 'smart dom' to w sytuacji gdy wziąłbym Internet LTE znacznie ograniczyłby moją pozycję negocjacyjną wzgl telewizji bo na dziś to mi dają umowę na 15mc i w tym 5mc bezpłatne a jakbym wziął LTE to pewnie takiej opcji by mi już nie dali bo wiedzieliby że jak nie przedłuzę tv to mi abonament na LTE wzrośnie do 100%