DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #818026  autor: zoltan666
 19 sie 2015, 11:13
Aktualnie posiadam internet stacjonarny w Netii LLU na łączach Orange i telefon stacjonarny zawieszony w Orange. Internet Netii wypowiedziałem, planowane wyłączenie usługi 7.10.2015. Teraz chciałbym także rozstać się z Orange przenosząc numer stacjonarny do Voipa, prawdopodobnie Halonet. Umowa na stacjonarny w Orange jest na czas nieokreślony. Czy przy takim przenoszeniu obowiązuje jakiś okres wypowiedzenie np. 30 dni ? Na stronie Halonet w wniosku o przeniesienie numeru są dostępne 3 opcje:
Tryb przeniesienia numeru:
1. z zachowaniem okresu wypowiedzenia przewidzianego umową z dotychczasowym dostawcą
Informacja:
W przypadku umów objętych okresem promocji, dotychczasowy dostawca może żądać zwrotu udzielonej ulgi. W celu uniknięcia tego należy wybrać poniższą opcją "na koniec umowy lojalnościowej".


2. na koniec umowy lojalnościowej (umowy objęte okresem promocji)

3. bez zachowania terminu wypowiedzenia, w ciągu dni roboczych (min. 7 dni) od dnia zawarcia umowy
Informacja:
W tym przypadku jestem świadomy/a zobowiązania do uiszczenia opłaty dotychczasowemu dostawcy w wysokości nieprzekraczającej opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia oraz - w przypadku umów objętych okresem promocji - zwrotu udzielonej ulgi.

Którą opcje wybrać: 1, czy 3?
Druga sprawa jest taka, że telefon jest aktualnie zawieszony do końca roku z opłatami co miesiąc. Domyślam się, ze żeby nie odrzucili wniosku o przeniesienie to trzeba będzie go odwiesić przed wysłaniem wniosku do Halonet? Chciałbym, aby do przeniesienie trwało jak najkrócej, bo po odwieszeniu beda mi liczyc abo w kwocie 40 zł./mc.
 #818034  autor: Maniek99
 19 sie 2015, 11:42
Ja bym próbował bez odwieszania w trybie najszybszym jak się da.
Jednak podejrzewam że operator Voip będzie chciał telefonicznie zweryfikować czy da się dodzwonić do przyszłego klienta (trzeba by ich zapytać, bo pewnie przerabiali kwestię zawieszenia linii).
Teoretycznie powinno dać się tym najszybszym trybem, choć znając Tepsę, to narzuca te 30dni wypowiedzenia (pełny okres rozliczeniowy).
 #818038  autor: kaciuxox
 19 sie 2015, 12:12
zawieszenie telefonu w TEPSIE jest usługą dodatkową, niezobowiązane żadną umową. Także zawieszenie łacza na pewno Cie zablokuje Ci przenosin. Ważniejsze jest to, czy masz jakąś umowę pod zawieszeniem. Jeżeli jest to czas nieokreślony, to wybierasz opcję przenosin na koniec okresu wypowiedzenia, jeżeli masz umowę, to na koniec promocji.
 #818040  autor: zoltan666
 19 sie 2015, 12:36
To w takim razie jeśli zawieszenie nie zablokuje przenosin, to po przeniesieniu numeru linia dalej będzie zawieszona i będę musiał za nią płacić, czy tak?
 #818090  autor: Maniek99
 19 sie 2015, 16:17
To nie linia jest zawieszona tylko usługa na linii.
Skoro nie będzie już żadnej usługi na linii, to czemu masz za nią płacić?

Co najwyżej jakby oddali numer natychmiastowo, mogliby cię skasować za abo do końca okresu rozliczeniowego.
 #818352  autor: zoltan666
 20 sie 2015, 22:19
A jakbym teraz złożył wniosek o przeniesienie numeru z zachowaniem okresu wypowiedzenia to koniec umowy wypadałby 30 września. Tylko czy by się na coś takiego zgodzili biorąc pod uwagę, że umowa z Netią kończyłaby się 7 października?
 #818576  autor: zoltan666
 21 sie 2015, 23:10
No właśnie. Jeśli złoże wniosek we wrześniu to będę musiał zapłacić Orange jeszcze za cały październik. Najlepiej jakby i Orange i Netia wyłączyły wszystko z końcem września. Te 7 dni mogę Netii odpuścić. Nawet jakby Netia policzyła za te 7 dni utrzymanie łącza to i tak wyjdzie mniej niż płacić Orange za cały miesiąc, pod warunkiem, że stawka za utrzymanie to coś około 30 zł. No chyba, że Netia policzyłaby za cały miesiąc to wtedy jestem do tyłu.
 #818733  autor: zoltan666
 22 sie 2015, 21:21
Nie kombinuje tylko rozważam różne możliwości, zwłaszcza, ze miałem z nimi już różne przygody. ;) W każdym razie jutro wysyłam wniosek do Halonet o przeniesienie numeru i zachowaniem terminu wypowiedzenia w Orange.
 #819087  autor: zoltan666
 25 sie 2015, 00:12
Maniek99 pisze:A kto ma się nie zgodzić?
Co najwyżej zabulisz Netii za utrzymanie łącza - tylko ciekawe jak to rozliczą.
Wysłałem do Netii zapytanie, czy jeśli przeniosę numer z Orange do innego operatora i umowa z Orange zostanie rozwiązana, czy wtedy Netia naliczy mi koszt utrzymania łącza skoro u nich mam internet. Otrzymałem taką odpowiedź:
"Odpowiadając na zgłoszenie informuję, że opłata za utrzymanie łącza naliczana jest w przypadku braku aktywnej linii telefonicznej.
Wyjaśniam, że jeżeli numer telefonu zostanie przeniesiony do innego operatora to linia będzie aktywna, w związku z tym opłata nie zostanie naliczona. "
Sam już nie wiem jak to teraz będzie. Czy umowa z Orange po przeniesieniu numeru się rozwiąże, czy bede musiał ja sam wypowiedzieć?
 #819538  autor: zoltan666
 27 sie 2015, 11:41
Przy okazji taka mała ciekawostka dotycząca internetu z Netii. Kilka dni po złożeniu rezygnacji z usług Netii synchronizacja łącza spadła z 8500 do 6500 Kbps i tak zostało. Czy to kara za rezygnację? ;)
 #823241  autor: zoltan666
 14 wrz 2015, 21:09
Maniek99 pisze:Według mnie to bzdura.
Ale zawsze masz podkładkę i jak cię skasują, to możesz zażądać zwrotu kasy, bo ten pracownik wprowadził cię w błąd.
Tak teraz myślę, że nie zostałem jednak wprowadzony w błąd, bo skąd pracownik Netii miał wiedzieć, że przenoszę numer do Voipa, bo tego mu przecież nie napisałem. Pewnie pomyślał, ze przenoszę numer do innego operatora stacjonarnego.
Dostałem już z Netii pismo potwierdzające rozwiązanie umowy. Ostatni (mam nadzieję) rachunek w Orange już zapłacony. Został jeszcze do opłacenia jeden rachunek w Netii za cały miesiąc (a ci potrafią się spóźniać z wystawieniem rachunku nawet o 10 dni), no i pewnie przyślą mi jeszcze rachunek za 7 dni utrzymania łącza w październiku.
A potem juz całkowicie przejdę na LTE. Mam nadzieję, że będę zadowolony z tej zmiany.
 #826119  autor: zoltan666
 01 paź 2015, 10:49
I od rana numer działa już w Halonet, a dzięki temu rocznie prawie 260 zł. zostaje w kieszeni. :) Teraz jeszcze tylko za tydzień wyłączenie neta w Netii i żegnajcie Orąnge i Netio. A czy to była dobra decyzja, by się z nimi pożegnać czas pokaże.
 #834042  autor: zoltan666
 08 lis 2015, 23:25
Maniek99 pisze:A kto ma się nie zgodzić?
Co najwyżej zabulisz Netii za utrzymanie łącza - tylko ciekawe jak to rozliczą.
Ani Netia, ani Orange za 7 dni utrzymania łącza (od przeniesienia stacjonarki do voipa 1.10 do wyłaczenia netu w Netii 7.10) do dziś żadnej opłaty nie naliczyli, więc już chyba nie naliczą. ;)