DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #782988  autor: remi89
 07 lut 2015, 09:49
Witam, bardzo proszę o pomoc w doborze oferty. W maju tego roku kończy mi się obecna umowa na Neo w opcji 10 MB/s. Problemów z usługą nie miałem. Posiadam również telefon stacjonarny w najniższym abo ok. 32 zł by nie płacić opłaty za utrzymanie łącza. Moja miejscowość została objęta geopromocją, gdzie mogę mieć internet 80 MB/s w promocyjnej cenie, ale niestety musiał bym brać Funboxa bo mój modem nie obsługuje v-dsl. Modem jaki posiadam do Sagem Fast 2704. Internet służy mi do przeglądania stron, odbierania e-mail, płacenia rachunków. Nie ściągam filmów itp. Zastanawiam się nad Play i ich opcją internetu na kartę z modem, gdzie za 45 zł mam no limit internetu. Podczas testów Lte osiągałem prędkości w granicach 25 Mb download/16 Mb upload.

P@weŁ
 #782990  autor: Sig
 07 lut 2015, 10:01
Na pewno nie jest to prosta decyzja. Za jakiś rok moi rodzice będą w podobnej sytuacji.
Ja jestem jednak konserwatywny. Jeżeli jest opcja kabla i ten kabel nie jest wiele droższy, to ja wolę kabel z prawdziwym brakiem limitów pobierania danych - nie dlatego, że kopiuję internet, a po prostu dlatego, że nie chcę w ogóle się nad limitem zastanawiać. Ponadto dochodzi stałość parametrów. LTE... Działa dobrze, ale jak będzie działać za np. rok? Wszystko zależy od lokalizacji, od wyników aukcji częstotliwości, od popularyzacji urządzeń z LTE, od tego jak bardzo operator będzie nadążał z rozbudową dosyłu do danej stacji itd.
Dla mnie to za dużo niewiadomych. Są ludzie, którym LTE zastępuje stacjonarny i jakoś żyją. Może ja też się kiedyś przekonam, ale na razie, jeżeli mam opcję kabla - biorę kabel (chyba, że byłoby to naprawdę słabe łącze).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #782994  autor: Maniek99
 07 lut 2015, 10:12
Gdybyś nie miał geopromocji to poleciłbym LTE, dopóki sensownie działa w danej okolicy.
Ale skoro masz, to po zawieszeniu linii będziesz płacił 60zł za "do 80Mb" (na szybko sprawdzałem), więc dla 15 zeta niema co się zastanawiać.

Ewentualnie warto sprawdzić czy nie masz LLU netii na centrali (drops za 49zł), a jest to dość prawdopodobne. Szczególnie jak linia na więcej niż kilkanaście Mb nie pozwala.
 #783043  autor: remi89
 07 lut 2015, 13:26
Telefon stacjonarny zostaje z takim abonamentem jaki jest. Na 24 miesiace w ramach geopromocji, kazda opcja neostrady kosztuje 39 zl natomiast na 12 miechow to koszt 49 zl. Czy jest sens wybierac wieksze opcje internetu jezeli nic nie sciagam? Zalezalo by mi na szybszym ladowaniu gilmow z serwerow online. Dodam ze posiadam tego Sagema na stale a Funboxa bym musial co miesiac placic 1 zl w przypadku 80 mb, w nizszych wariantach to 10 zl z groszami za wypozyczenie. Kiedys ktos mi pidal ze moja linia uciagnie w granicach 40 mb.

Manie99 niestety u mnie nie ma mozliwosci swiadczenia uslug na laczscj Netii bo takowych u mnie w bloku nie ma. Jedynie nad czym moge sie jeszcze zastanowic to oferta Mutimedii Polska ale wtedy ponosze koszty instalacji bo nie mam kablowki.

P@weŁ
 #783070  autor: Maniek99
 07 lut 2015, 15:19
Wolisz płacić za telefon z którego nie korzystasz, a żałujesz 24zeta/rok za dzierżawę :roll:
Nie sądzę żebyś odczul jakąś różnicę w ładowaniu streamów video, bo z reguły to nie prędkość ostatniej mili jest ograniczeniem.

LLU to nie łącze Netii, tylko ich DSLAM, a kabel tepsy.
Nawet na BSA płaciłbyś 59zł bez konieczności posiadania telefonu.
 #784090  autor: remi89
 11 lut 2015, 11:28
Umowa przedłużona zostałem przy Neostradzie. Zwiększyłem opcję z 10 na 20.

P@weŁ
 #784263  autor: darkangel
 12 lut 2015, 05:19
A jakie masz parametry linii ;)?
Bo wiesz do 20Mbitów to unich już mając 10.5Mbita to masz wszystko wporządku :).
Jeśli masz duże tłumienie to będzie problem.
Najgorszy w ADSL jest Upload na poziomie 1Mbita.
 #784316  autor: Ricki1980
 12 lut 2015, 11:06
Spodziewaj się realizacji DLM. Linia mocno zaszumiona. Lepiej nie będzie. To już maksymalna prędkość.
 #784391  autor: robriot77
 12 lut 2015, 18:40
trzeba bylo brac vdsl w tej samej kwocie co 20tka. w sumie to nadal mozesz zmienic na vdsl-a