DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #775782  autor: matir1
 06 sty 2015, 10:29
Witam
Od 2005 roku mam neostrade + telefon stacjonarny przez ostatnie lata płaciłem około 100zł miesiecznie za 10mb + stacjonarny.
Teraz zastanawiam się czy nie zmienić internetu na LTE ?
Dodam, że jestem w dobrym zasiegu Plusa i Playa, Czy są jakies opłacalne oferty?
Chce całkowicie zrezygnować z telefonu stacjonarnego i ogolnie z usługi orange.
Proszę o porady. Szczerze mówiac martwia mnie troche limity w LTE a dużo ogladam filmów na portalach typu cda.

Dodam, że nie chce płacic wiecej niz 60zł za internet miesiecznie.
 #775801  autor: opti`
 06 sty 2015, 11:11
Ja mam netie (BSA) do końca stycznia i rezygnuje. Mam neta do 10 a osiągam maksymalnie 5 + do tego bezużyteczny stacjonarny. Byłem skłonny przedłużyć ale jak konsultant mówił mi że mogę iść do orange i nie ma zamiaru mnie przekonywać do pozostania to powiedziałem PA. Oferta za 84,99 to za dużo za kiepskiego neta i stacjonarkę.

1. Sprawdź gdzie dokładnie masz nadajniki i czy działają na LTE (www.btsearch).
- widzisz potencjalne nadajniki ? mieszkasz w domku/blok ? masz możliwość instalacji anteny na dachu/elewacji/parapecie?

2. Trzeba zainwestować w sprzęt, jeśli nie chcesz się bawić to polecam router huawei b593s-22, ja kupiłem nówkę z plusa za 500 zł. Trzeba szukać na allegro i olx.
- jeśli będzie kiepski sygnał lub router chcesz postawić gdzieś w kącie to dobrze byłoby zakupić antenę. Ja kupiłem cybertecha 10dbi mimo z kablem 15m. 170 zł

3. Jeśli chodzi o oferty to od razu odradzam plusa bo lejek gwarantowany masz i nie wiadomo jaki limit. Jak dostaniesz lejek to musisz czekać na nowy okres rozliczeniowy.
- Play chyba jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o oferty i o regulamin kiedy lejek ci mogą/ nie muszą załączyć. 100 gb limit.
Jeśli masz możliwość to warto wziąć taryfę głosową na firmę na 6mc za 12,30 brutto i w tym masz 6 mc no limit LTE. Jeśli nie to bierzesz za 29 zł pakiet internetu lub wyższy według potrzeby.

4. I to by było na tyle, ja czekam na antenę i zobaczę ile wyciągnę Obrazek .

Opisz coś więcej gdzie mieszkasz i jakie możliwości techniczne masz. Mam nadzieje że trochę pomogłem :)
 #775816  autor: kamil1221
 06 sty 2015, 11:58
Masz jakąś usługę mobilną w Orange (abonament/mix). W abonamencie Freenet za 69,90 masz 40GB w 3G oraz bez limitu w LTE z prędkością do 10Mb/s. Posiadając abonament w Orange dostaniesz 10zł rabatu.
Router ZTE MF283+ masz za 1zł.
 #775828  autor: pakierhakierxd
 06 sty 2015, 12:44
w Playu po 100 gb mogą ograniczyć ale nie muszą do 2 mb (w Plusie 32 kb/s -nawet często poniżej 100 gb).
A -w Playu no limit jest też na 3g ;)

Pozdrawiam :)
 #775841  autor: matir1
 06 sty 2015, 13:14
Można z Playa wziac najpierw ten internet do testów? bo nie chce miec badziewnego internetu z umowa na 24 miesiace
 #775844  autor: qcom
 06 sty 2015, 13:26
Po co brać w play umowę na 24 miesiące jak tańszy jest internet na kartę, Za 45/miesiac masz bez limitu w 3G i LTE (po 100Gb mogą predkość ograniczyć do 2mb/s). Możesz zamówić darmowy starter do testów z ich strony.
Jakbys chciał jednak zostać przy łaczą ADSL to za 60zł/mies masz dropss, prędkość do 20mb/s i umowa na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem.
 #775853  autor: opti`
 06 sty 2015, 14:06
matir1 pisze:Dom jednorodzinny, na telefonie u siebie w pokoju LTE z Play wyciaga 15 Mb/s
Czyli musiałbym kupic coś takiego:
http://allegro.pl/najnowszy-router-lte- ... 25121.html
Do tego podłączyć po LAN ap wifi?
I biorę oferte bez urzadzenia za 49,99 (bez limitu) ?? I tam nie ma lejka?
Dobrze że domek jednorodzinny bo można z anteną szaleć w razie czego.
Tak to jest ten router tylko polecam kupić z gwarancją (faktura/paragon vat 23%!!!), najlepiej kupić od osób co go w plusie wzięły.
W Huawei masz już wifi i mi starcza na 350 m2, prędkości spadają trochę ale po wifi tylko przeglądanie neta także spokojnie wystarcza.
Lejek masz u każdego operatora.
Możesz brać ofertę za 49,99 i po 16 mc wypowiedzenie i abo spadnie o jakieś 10-13 zł, zresztą dużo się może zmienić w takim czasie.
Opcja na kartę też jest dobra, tylko masz niższy priorytet na BTSie ale różnie z tym bywa.
Musisz sobie przeliczyć wszystko, mi koszta routera i anteny zwracają sie po 8 miesiącach ale ja mam ofertę głosową za 12.30 brutto.
 #775858  autor: pakierhakierxd
 06 sty 2015, 14:15
Lejek ma wszędzie ale różnica jest w szybkości
Plus,T-Mobile,Orange -32 kb/s albo nawet i 16 :)
Play-2mb

Widać po tym gdzie się da przeglądać a gdzie nie ;)

Pozdrawiam :)
 #775859  autor: pakierhakierxd
 06 sty 2015, 14:16
Można na 7 dni test wziąc,w ofercie na kartę też ok -5zł taniej i bez umowy :-) ,ja to chyba jednak jak będzie się kończyć umowa to wziąłbym z umową bo jakoś nie przepadam się bawić w doładowania,wolę fakturkę co miesiąc :D

Pozdrawiam :)
 #775870  autor: Ruben
 06 sty 2015, 14:53
matir1 pisze:Proszę o porady. Szczerze mówiac martwia mnie troche limity w LTE a dużo ogladam filmów na portalach typu cda.
Dodam, że nie chce płacic wiecej niz 60zł za internet miesiecznie.
Jeżeli wiesz, że potrzebujesz dużo GB to byłbym ostrożny z internetem mobilnym, szczególnie na abonament. Zbyt bardzo zależy od obciążenia danej stacji na co wpływu miał nie będziesz wraz ze wzrostem popularności tej oferty.
Jeżeli rzeczywiście możesz mieć DROPsa za 60pln to różnica wynosi tylko 10pln/mc. Na twoim miejscu zostałbym przy kablu. Oczywiście protestować LTE możesz ale należy zainwestować w sprzęt.
 #775878  autor: pakierhakierxd
 06 sty 2015, 15:15
Widziałem że dropss po bsa 60zl mies ale nie wiadomo jak z tym.
Ja obecnie mam w Netii na bsa internet + telefon (nie potrzebny) -90zl mies -wlasnie z tego powodu bym wolal przejsc!

Pozdrawiam :)