DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #766679  autor: czemu
 01 gru 2014, 16:29
Cześć,

Dostałem dzisiaj do skrzynki informację, że w moim bloku dostępna jest GigaKablówka z Netii.

Za 69,99zł otrzymuje 300MBit/s + Telewizję Osobistą (pakiet na start + możliwość wybrania pakietów wartych 20zł) w umowie na 12 miesięcy.

Mam umowę bezterminową w UPC, z miesięcznym okresem wypowiedzenia ze skutkiem na ostatni dzień miesiąca. Czyli jak wypowiem teraz, to mnie odłączą 31.01.

I teraz pojawia się moje pytanie - a w zasadzie prośba, czy ktoś już to przerabiał?

Bo:
a) przedstawiciel handlowy mówi, ze przyjdzie do mnie jak najszybciej (najchętniej to za 20min) i podpiszemy umowę, będzie 2 miesiące za 1zł, instalacje przepinają do dwóch dni roboczych od złożenia zamówienia, za mnie wypowiadają umowę w UPC

b) infolinia Netii mówi, że sam muszę wypowiedzieć umowę z UPC, oraz że mogą mnie podłączyć dopiero jak UPC opuści łącze (usługa jest świadczona na tym samym kablu - coś jak WLR dla klientów Orange)

I teraz pytanie - która opcja poprawna? Macie jakieś doświadczenia? Nie da się tutaj tak jak w przypadku telefonii komórkowej zerwać usługi z dnia na dzień przy zmianie operatora? Mógłbym oczywiście zapłacić za te dwa miesiące w UPC (skoro Netia mi i tak chce dać 2 miesiące za 1zł). Chciałbym przede wszystkim zweryfikować wersję przedstawiciela handlowego, bo wiem że wcisnąć w rozmowie można wszystko, ale gorzej z realizacją.

Dodam, że teraz płacę 84zł za sam internet 120MBit/s. Nie zależy mi na takich kosmicznych prędkościach, ale tutaj nie dość że dostanę większy internet, to mam jeszcze telewizje.

Więcej o ofercie: http://www.gigakablowka.pl/

Pozdrawiam.
 #767033  autor: Golarz Filip
 02 gru 2014, 19:01
Jeśli chodzi o podane przez Ciebie opcje,zdecydowanie B.
Przedstawiciel nagadał Ci bzdur, weźmie podpisane przez Ciebie papiery a potem męcz się człowieku na infolinii.
Musisz sam złożyć wypowiedzenie w UPC. Jeśli nie masz jakoś inaczej skonstruowanej umowy, będzie tak jak piszesz- 30 dni trwa okres wypowiedzenia.
W tym czasie możesz spodziewać się telefonów z DUK, czyli działu który może powalczyć o Ciebie jako Klienta i ma przede wszystkim lepsze oferty od zwykłego konsultanta.
Faktycznie oferta giga jest teraz solą w oku UPC i starają się jak mogą zatrzymać Klientów u siebie,dając oferty tzw. WRU.
Nie chciałbym specjalnie rozpisywać się na ten temat,bo istnieje miejsce w sieci,gdzie po wpisaniu w wyszukiwarce forum UPC, wyskoczy Ci odpowiednie do tego miejsce,gdzie jest multum informacji na ten temat,ale generalnie jeśli pani na infolinii Netii ( broń Boże przedstawiciel ) daje Ci te wspomniane 70 PLN,to UPC będzie miało ciężko by przy tych samych parametrach dać Ci taką samą cenę.
Chyba,że zdecydujesz się na telefon stacjonarny,którego nie będziesz musiał używać,wtedy może uda Ci się przebić lekko tą ofertę.
 #767539  autor: horas
 04 gru 2014, 13:45
Hej,
weź też po uwagę opinie innych użytkowników Netii, którzy delikatnie mówiąc nie są zadowoleni z jakości TV a w szczególności ich pseudo HD 8) .
Polecam poczytać forum (podał bym link ale nie można) Sat-Kurier przed podjęciem decyzji ;)
pozdr.
horas

ps. parę miesięcy temu też myślałem nad zmianą z Multimedii na Netię .... ale szybko oprzytomniałem ;)
 #767654  autor: Golarz Filip
 04 gru 2014, 19:12
Horas a znasz takie powiedzenie: "wszędzie dobrze,gdzie nas nie ma"?

Poczytaj na forum UPC ( google pokaże gdzie ) jakie opinie są na temat... pikselozy na kanałach HD,bałaganu na mediaboxach, jakość kanałów SD gorszej od grafiki kultowych gier na C64,braku ścieżek dźwiękowych w kanałach HD, kumatych inaczej konsultantów pierwszej linii, opłat za PPV, aktualnych cen za pakiet Horizon...mógłbym tak jeszcze wymieniać i wymieniać.
Pamiętaj,że nie ma firmy bez wad.W każdej coś zgrzyta,każda ma jakiś feler,nie dogodzisz każdemu.
Jeśli na danym terenie uruchamiają z jednej strony giga ( Netia ) a z drugiej dostępne są najwyższe prędkości internetu ( UPC ) to trzeba patrzeć wyłącznie na cenę.A jako,że mam rozeznanie- Netia kosi teraz mniej wymagających klientów od UPC ( patrzących głównie na cenę i długość umowy ) jak rolnik zboże w lecie.
 #769525  autor: sa
 11 gru 2014, 19:57
Miałam kiedyś kablówkę z UC prze 3 lata stałe podwyżki abonamentu mimo zapewnień w umowie że nie do tego problemy z odbiorem kanałów ,wieczne braki sygnału..męczyłam się 3 lata i teraz mam własny talerz i odbiornik i tj .Najbardziej optymalne rozwiązanie odbiornik z mpg 2 i mpg 4 plus wejście na moduł i kartę CI ,do tego 2 konwertery lub obrotnica i możesz podpisać umowę z dowolnym opem co ci daje same zalety bo masz własny sprzęt i same oszczędności w tym względzie..
Co do netii mam od nich teraz net i nie mogę powiedzieć by było to dobry net,regularnie co m-c jakieś problemy dostępem są, ale alternatywy są sporo droższe ,chyba że przerzucę się na ..mobilny net.
 #774639  autor: Pietro_EU
 02 sty 2015, 10:30
Czy w przypadku gdy x lat temu zrezygnowało się z linii TP w mieszkaniu (z uwagi na opłatę za utrzymanie łącza) to można do takiego mieszkania podłączyć Netię z ich ofertą Internetu? I czy w takim przypadku trzeba będzie znów płacić za utrzymanie łącza?
 #774662  autor: Maniek99
 02 sty 2015, 12:13
@Pietro_EU
Jak nie masz ich kablówki/kabla telefonicznego w okolicy, to ci nie podłączą i nie ten temat.
Na kablach Netii nie płaci się za utrzymanie łącza.
 #774857  autor: jedrek
 02 sty 2015, 22:55
Gigakablówka NIE działa na parze miedzianej jak zwykły analogowy telefon POTS. Gigakablówka to głównie tam gdzie przejęli po kimś infrastrukturę.
Przykładowo w Krakowie jest to dawne okablowanie po firmie Autocom.
Tam sygnał przesyłają linią koncentryczną tak jak typowa kablówka.
Jak masz parę miedzianą tp to możesz sobie odpalić usługę DO 20Mb - zakładając, że na tą parę w ogóle netia ma możliwość wejścia.
 #801571  autor: Mart87
 13 maja 2015, 20:40
Na kablach Netii nie płaci się za utrzymanie łącza.
Tylko na okablowaniu Netii, które jest dostępne mało gdzie. W przypadku chęci korzystania z usług Netii na kablach Orange już opłata będzie. Kolejną alternatywą jest dropss, ale to oferta dla aktywnych już linii.