DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #760514  autor: darkangel
 04 lis 2014, 17:41
Umowe na telefon w Netii była podpisywana gdzieś w 2009-2010roku na 2lata.
Po dwóch latach umowa się skończyła i przeszła na tych samych warunkach na czas nieokreślony.

Dzisiaj konsultant z Netii dzwoni i mówi że umowa się kończy w następnym roku w marcu, natomiast mu mówie że od 2-3lat mam umowe na czas nieokreślony.
Konsultant uparcie twierdzi że po pewnym czasie czy od jakiegoś czasu, umowa nie przedłużona zostaje automatycznie przedłużona na pewien okres.
Spławiłem go, bo wydaje mi się to absurdem.

Chyba że coś się zmieniło o czym nie wiem.

 #760535  autor: zoltan666
 04 lis 2014, 18:16
Od listopada powinienem mieć numer stacjonarny w Netii przeniesiony z Orange. Wszystkie terminy do przeniesienia były zachowane, a dziś kiedy numer powinien byc już w Netii zadzwonili z Netii i powiedzieli, że wysłali papiery o przeniesienie do innego operatora. Teraz musze kombinować jak sie wykręcic z umowy z Orange, która przedłuzyła siuę automatycznie na kolejny okres. Tak właśnie działa Netia. Chyba trzeba bedzie się z nimi pozegnac takze w kwestii internetu.

 #760580  autor: darkangel
 04 lis 2014, 19:23
Z tym że ja nr przeniesiony z Orange do Netii mam dobre 4lata i przez ten czas nic nie było zmieniane.

 #760830  autor: kacu123
 05 lis 2014, 17:26
Ja miałem to samo tylko z internetem. Jak mi się umowa skończyła to dzwonili żebym ją przedłużył ale powiedziałem że chce zostać na zasadzie czasu nieokreślonego. Konsultanta potwierdził to że umowa nie będzie przedłużana. Po 2 miesiącach abonament cenowo wzrósł. I ostatnio po 2 latach zadzwonili znowu, że umowa się kończy i żeby ją przedłużyć więc teraz już wysłałem wypowiedzenie. W Netii to normalne. Jak się pytałem jaka to umowa to nikt mi nie odpowiedział.

 #761399  autor: jutek
 08 lis 2014, 04:08
Samoczynne przedłużanie umów na czas określony zostało w Netii zniesione (w maju) za pomocą tej promocji: http://www.netia.pl/files/pomoc/Zalaczn ... wencji.pdf A był taki zapis w umowach promocyjnych zawieranych przez około ostatnie dwa lata. Stało się to po karze, którą UOKiK wymierzył NOM za podobną praktykę. Tak więc de facto umowy po zakończeniu okresu lojalnościowego przechodzą na czas nieokreślony i można je w każdej chwili wypowiedzieć bez konsekwencji finansowych. Dodatkowo aktualnie cena po zakończeniu okresu lojalki pozostaje bez zmian. Nie ma co słuchać konsultantów, być może są niedouczeni, a być może celowo wciskają kit, żeby wymóc na kliencie przedłużenie umowy na kolejne dwa lata.

 #761400  autor: darkangel
 08 lis 2014, 04:45
Tak też myślałem, ale wolałem się spytać kogoś jeszcze.
Nie mam zamiaru wiązać się na 2 lata z umową na tel, z którego i tak korzysta tylko babcia.

Z roku na rok liczba sieci stacjonarnych spada, a oni zamiast zaoferować abo za 30-40zł z nielimitowanymi rozmowami do każdej sieci póki mają klientów to czekają aż całkiem za jakiś czas nie będzie już kogo namawiać na tel ;).

 #761403  autor: pakierhakierxd
 08 lis 2014, 07:09
Niestety Netia/Orange mają ten głupi zapis o automatycznym przedłużaniu,nie podoba mi się to zbytnio ... ,dobrze że ostatnie 1 i pół roku jestem w Netii bo potem przechodzę na Play/Koba i wezmę sam net do 50zł,w końcu się uwolnię od tel.

Pozdrawiam :)

 #761457  autor: jutek
 08 lis 2014, 11:38
Jest tak jak napisałem wyżej, czyli w Netii ten zapis został wyłączony z użycia w starych umowach, a w umowach zawieranych od maja nie ma go w ogóle. W Orange o ile wiem cały czas go stosują, dziwię się, że jeszcze UOKiK się za nich nie wziął. Z tym, że w Netii było samoprzedłużanie na rok, a w Orange jest na pół roku.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2014, 11:39 przez jutek, łącznie zmieniany 1 raz.

 #761459  autor: pakierhakierxd
 08 lis 2014, 11:39
No dziwne z tym Orange,to już funkcjonuje u nich dłużej niż w Netii.
To fajnie :)

Pozdrawiam :)

 #761472  autor: tyre23
 08 lis 2014, 12:07
W Orange jest możliwość wyboru przydłużenia umowy:
- na czas określony (6 miesięcy) - ta sama opłata miesięczna
- na czas nieokreślony - opłata wzrasta do tej z podstawowego cennika

 #761499  autor: ukefake
 08 lis 2014, 14:39
tyre23, w orange inne warunki są dla internetu a inne dla telefonu stacjonarnego. to co napisałeś dotyczy neostrady. natomiast stacjonarka ma inne zasady. W umowie jest info że umowa przechodzi na kolejny okres minimalny. Dla mnie jest to trochę dziwne bo swego czasu cyfra+ stosowała taki zapis, ale musiała go wycofać ze względu na UOKIK. w poniższym watku jest treść umów z neo i stacjonarnym.
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=77780
par 3, pkt 6

jak jest z telefonem stacjonarnym w netii? trzeba przeczytać na umowie.

 #761506  autor: jutek
 08 lis 2014, 15:53
Z telefonem stacjonarnym w Netii jest tak samo jak z internetem w Netii - samoprzedłużanie zostało zlikwidowane niezależnie od istnienia stosownego zapisu w umowie. To: http://www.netia.pl/files/pomoc/Zalaczn ... wencji.pdf dotyczy wszystkich usług telekomunikacyjnych świadczonych przez tego operatora. Dodatkowo cena po zakończeniu lojalki pozostaje bez zmian (co wynika z konstrukcji umowy).