DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #732122  autor: asd22
 12 lip 2014, 15:53
Witam

Potrzebuję rady. Obecnie posiadam funpack w orange. Opłata wynosi 105 zeta + jakieś opłaty za komórki. Umowa kończy się dokładnie 14 sierpnia, wtedy ją podpisałem.
Ostatnio często do mnie dzwonią z przedłużeniem umowy, nowe warunki to 98 zeta, umowa 24 miesiące i funpack tak jak wcześniej, z tym, że chyba neofon ma więcej minut na stacjonarne. Chciałbym obniżyć nieco tę opłatę.

Sytuacja wygląda tak: telefon stacjonarny raczej zostanie na pewno.
Szukam jakiejś alternatywy do orange i nie wiem czy taka jest. Przeglądam ostatnimi czasy wiele ofert netia i sieci komórkowe.

Opcja 1:
Akurat w t-mobile na stronie internetowej są oferty telefonu domowego - fajna opcja 150 minut na stacjonarne i t-mobile za 19,90 bez urządzenia. Tę opcję można dostać w salonie, na stronie widnieje "aktualnie brak". Zastanawiam się czy taka sama oferta będzie w salonie jak na stronie internetowej? Może ktoś ma doświadczenia z nimi w tym zakresie? Prosiłbym o opinię.

W takim przypadku wymyśliłem, że internet będzie w orange 49 zł + t-mobile domowy za 19,90 i raczej nie powinienem płacić za utrzymanie linii, jeśli się nie mylę.

Opcja 2:
Netia - narazie przeglądam ich ofertę. Tylko mam mieszane uczucia. Kolega ma teraz netię i przechodzi przy najbliższej okazji do orange.

Telefon stacjonarny wygląda dosyć korzystnie - 45 złotych - 200 minut na połączenia komórkowe i stacjonarne i zagranica, z której nikt by nie korzystał.

 #732129  autor: zoltan666
 12 lip 2014, 16:21
T-mobile domowy jest usługą świadczoną na sieci GSM, tak jak telefon komórkowy. Nie ma nic wspólnego z siecią stacjonarną, czyli musiałbyś płacić Orange za utrzymanie łącza. Kiedyś T-mobile świadczyło usługę telefonu stacjonarnego na linii TP, ale czy obecnie tez jest cos takiego to nie wiem.

 #732136  autor: asd22
 12 lip 2014, 17:58
zoltan666 pisze:T-mobile domowy jest usługą świadczoną na sieci GSM, tak jak telefon komórkowy. Nie ma nic wspólnego z siecią stacjonarną, czyli musiałbyś płacić Orange za utrzymanie łącza. Kiedyś T-mobile świadczyło usługę telefonu stacjonarnego na linii TP, ale czy obecnie tez jest cos takiego to nie wiem.
ok, dzięki za pomoc. W takim razie trochę się wyjaśniło. Nie chce na te chwilę podpisywać fanpacka na 24 miesiące ale chyba nie będzie innej opcji.

Jeśli jednak chciałbym zakończyć współpracę z orange, to z tego co się orientuję, trzeba wysłać pismo 30 dni przed zakończeniem umowy( taką informację otrzymałem w rozmowie z konsultantką). Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

 #732140  autor: zoltan666
 12 lip 2014, 18:17
Zerknij w warunki promocji z której aktualnie korzystasz lub w treść aktualnej umowy, tam powinno być wszystko napisane. Zapewne jest te conajmniej 30 dni na ewentualną rezygnację z dalszego korzystania z usługi. Trochę późno zacząłeś sie rozglądać ze ewentualnym tańszym dostawcą usług. Sprawdź w umowie co będzie po zakończeniu umowy jesli sie nie zdecydujesz na jakąś nowa promocję? Czy przejdzie wtedy umowa na czas nieokreslony? A jesli tak to ile wtedy będa wynosić opłaty za usługę, bo pewnie beda droższe? Moze zamiast funpacka wziąc tylko sam internet i telefon, jesli ma być taniej.

 #732176  autor: asd22
 12 lip 2014, 20:45
Mam normalną umowę na świadczenie usługi fanpacka.
Czytam tę umowę i nie mogę znaleźć tego terminu 30 dniowego ale najprawdopodobniej tak jest. Niestety to prawda, że zacząłem późno o tym myśleć, później chyba się nie dało.

Odnośnie umowy. Jeśli nie wyrażę, żadnego oświadczenia umowa zostanie przedłużona o 6 miesięcy, z tego co jest tutaj napisane. Będę ponosił opłaty abonamentowe w wysokości opłaty za ostatni miesiąc korzystania z usługi na warunkach umowy zawartej na czas określony. Czyli będę płacił nadal tyle samo.
Odnośnie telefonu i internetu. Internet do 10mb/s + neofon Plan dla każdego = 88,25. Już z tego wszystkiego nie dostrzegam pozostałych opcji, 10 zł mniej.

Teraz sobie myślę, może Internet w cyfrowym polsacie, opcja 25 GB za 59,90 bez limitu po przekroczeniu transferu, prawdę mówiąc nie wiem ile wykorzystuje + wtedy ten telefon z t-mobile, tylko nie mam pewności, czy te abonamenty są w takich cenach. Nawet licząc 20 zł wychodzi razem 80 zł. Chyba za dużo zachodu w tym wszystkim. 8 zł miesięcznie.

Jeszcze jedna ciekawa rzecz, prezenty dla przedłużających i dla nowych klientów, bez porównania, korzystniejsze oferta zdecydowanie dla nowych.

 #732195  autor: zoltan666
 12 lip 2014, 21:32
Podstawową sprawą jeśli chodzi o internet z polsatu jest to czy jestes w ich zasięgu lte. Jesli jesteś to biorąc od nich internet nie musiałbys brac telefonu z t-mobile, a poprostu przerzucic sie na voip i płacic tylko za wykonane połączenia. Ale żeby teraz zmienic dostawce internetu musiałbyś wypowiedziec umowę Orange najpóźniej w poniedziałek (chyba), ewentualnie napisać, ze chcesz aby przeszła na czas nieokreślony i rozgladac sie za nowym dostawcą. Ale abonament za czas nieokreslony zapewne bedzie wyższy niz obecnie. Ewentualnie nic nie zmieniać i pozegnać się z nimi za pól roku. Jakakolwiek zmiana oferty (obnizenie abonamentu) to zwiazanie sie z nimi na kolejne 2 lata (lub 1 rok).

Też myślę o zmianie dostawcy internetu i rozważam lte od plusa/cyfrowego polsatu, ale mam obawy co do zasięgu. Ja jednak jestem w o tyle dobrej sytuacji, że internet mam w umowie na czas nieokreślony w Netii (na łączach Orange), więc w każdej chwili mogę ich pożegnać. Stacjonarny mam natomiast w Orange, ale korzystam już tylko z voipa. A za 3 miesiące stacjonarny zawieszam, jak tylko skończy mi sie lojalka.

 #732276  autor: asd22
 13 lip 2014, 12:01
Nie chcę na tę chwilę wiązać się z nimi na kolejne 24 miesiące. Zacząłem za późno o tym wszystkim myśleć, niestety. W takim wypadku chyba nie będę nic robił, zostawię na kolejne 6 miesięcy.

Żałuje, że wcześniej nie zainteresowałem się domowym w t-mobile. Wtedy zostawiłbym tylko telefon a później głowił się co z internetem. Chodzi bardziej o stabliność, bo jak neta nie ma, to zaczynają się schody.

Właśnie z tym neofonem ( voip) to różnie ostatnio bywa, kilka ostatnich miesięcy, jakieś szumy itp, czasem zdarzało się, że neta nie ma( kilkanaście, dziesiąt minut), więc telefon był off.

Dzięki naprawdę za pomoc :)

 #732809  autor: kpnb
 15 lip 2014, 20:06
Witam. Podepnę się jeśli mogę co by nie śmiecić.

Ja również mam internet i telefon stac w orange. Obecnie place 59 za neostrade 1mb i kolo 60 za telefon stacjonarny. Razem nie cale 120zł. Mam umowę na czas nieokreślony (skonczyla sie juz grubo ponad rok temu - jakas promocja byla dlatego rachunki nie wzrosly po zakonczeniu)

Rozmawiałem z Netia - proponują:
Przeniesienie telefonu do nich - za darmo
Internet do 20mb i telefon z 30 minutami na stacj za 59zł
Aktywacja obu uslug po 9 zł.
Brak oplat za utrzymanie linii i podobno zadne problemy z Orange przy konczeniu umowy.
Ile w tym prawdy?

 #733488  autor: Orange Ekspert
 18 lip 2014, 16:00
@asd22, zapraszamy Cię do kontaktu przez formularz dostępny na stronie http://pomoc.orange.pl. Postaramy się dopasować ofertę do Twoich potrzeb i doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie.