DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #718462  autor: fevrite
 18 maja 2014, 22:28
Witam,
na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż trochę już poczytałem o ofertach mobilnego internetu LTE, ale nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi. Mój telefon to Samsung Galaxy S4 GT-I9505 (zakupiony w Niemczech, bez simlocka). Telefon jest na kartę (żaden abonament czy mix) w sieci Orange i chociaż będąc w Warszawie czy okolicach nie znajduje zasięgu sieci LTE (sprawdzałem dla nowo zakupionej karty sim). Dodam, że Advanced Signal Status w signal info o LTE nie pokazuje żadnych informacji. a w ustawieniach tryb pracy sieci ustawiony mam na LTE/WCDMA/GSM. Zatem kieruję kilka swoich pytań do Was.
1. Wyczytałem, że LTE nie działa dla Orange na karte (co u mnie się potwierdziło). Zatem czy będzie działać dla np Plusa, jeśli w sklepie kupię normalny starter? Jeżeli tak, zapytam jaki dokładnie (jest ich kilka z opcją LTE)? Dodam, że mój telefon jest przystosowany do micro sim.
2. Dzięki jakiej sieci (Plus/Play/T-mobile) osiągnę najszybszą prędkość internetu w Centrum?
Pozdrawiam i liczę na pomoc ;-)

 #718466  autor: mn9
 18 maja 2014, 22:41
1.Tak będzie działać np. starter więcej internetu i sms-ów z logiem lte( www.nakarte.plus.pl/prepaid_new/lte_na_karte.html)
lub taryfy typowo internetowe (szukaj starterów z logiem LTE)
2. W chwili obecnej pewnie w plusie mają najszerszy kanał w paśmie 1800MHz które przeznaczone jest pod lte teoretycznie max 150Mb/s a w praktyce ok .45-60Mb/s , niedługo z lte startuje także tm będziesz mógł później wziąć pod uwagę ;)

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #718469  autor: fevrite
 18 maja 2014, 22:46
Dziękuję za odpowiedź.
Czyli plus jest obecnie najlepszą siecią do internetu LTE?

 #718472  autor: cyanoone
 18 maja 2014, 22:56
fevrite, Spróbuj zmienić w Orange taryfę na Free. Następnie w Orange Online włącz LTE jeśli nie będzie włączone. Sprawdź jak możesz i napisz czy działa.
Pozdrawiam ;-)

[ Dodano: 2014-05-18, 22:57 ]
PS Plus jest najlepszy jeśli chodzi o LTE.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #718477  autor: fevrite
 18 maja 2014, 23:19
cyanoone, sprawdziłem - nie działa :roll:

Dzięki za odpowiedź :)

 #718479  autor: mn9
 18 maja 2014, 23:47
fevrite, jeżeli chciałbyś w Orange(na kartę) skorzystać z lte to również szukaj starterów z logiem LTE .

[ Dodano: 2014-05-18, 23:50 ]
Jeżeli dużo prędkość w lte była by nie potrzebna to polecił bym RBM , 200GB po lte ,na smartfona trochę przy dużo ale przynajmniej o limit się nie martwisz ;)

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #718614  autor: fevrite
 19 maja 2014, 15:07
Zależy mi tylko na szybkości internetu, wiec plus jest idealny.
Zakupiłem starter za 9zl z LTE-sprawdzilem i działa (na politechnice powyżej 90mb).
Chciałbym na koniec zapytać się czy aby korzystać z lte mogę wykupić standardowe pakiety internetowe plusa tj. http://internet.plus.pl/firmy/nowe-pakiety-internetowe czy są może jakieś inne specjalnie przygotowane pod lte? Na samym starterze nie było zbyt dużo napisane.. Dodam, że interesuje mnie tylko i wyłącznie -oferta na kartę.

 #723095  autor: WilkJac
 06 cze 2014, 08:51
Potwierdzam. Korzystałem z plusa z LTE i naprawdę ma dobry zasięg.