DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #716963  autor: paawlo
 13 maja 2014, 16:42
Witam,
przejrzałem Internet oraz forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Otóż kupiłem starter Play Online na Kartę 4G LTE 9 zł, gdyż potrzebuje doraźnie skorzystać z sieci poza miejscem zamieszkania. Niestety w miejscu, w którym przebywam zasięg Playa jest tylko GSM i niestety karta nie znajduje sieci i nie mogę się połączyć. Dodam, że karta abonamentowa, w której mam pakiet internetowy łączy się bezproblemowo. Wybieranie ręczne sieci kończy się niepowodzeniem. Korzystam z modemu Alcatel X221S.
Czy ktoś wie o co chodzi, dlaczego nie mogę skorzystać z zasięgu GSM. Czy ja robię coś źle czy to jest jakiś błąd sieci??

 #716976  autor: patrix-83
 13 maja 2014, 16:58
Karta sim oferty dedykowanej tylko do internetu czyli PLAY ONLINE zarówno na ABONAMENT jak i NA KARTĘ działa tylko w zasięgu sieci macierzystej PLAY w technologii 3G 2100mhz/3G 900mhz/LTE 1800mhz, nie działa natomiast w technologii 2G (GSM). W technologii 2G (GSM) działają tylko oferty głosowe w Play które mają również dostęp do roamingu krajowego (Plus/T-mobile/Orange).

[ Dodano: 2014-05-13, 17:03 ]
paawlo pisze: Dodam, że karta abonamentowa, w której mam pakiet internetowy łączy się bezproblemowo. Wybieranie ręczne sieci kończy się niepowodzeniem. Korzystam z modemu Alcatel X221S.
Czy ktoś wie o co chodzi, dlaczego nie mogę skorzystać z zasięgu GSM. Czy ja robię coś źle czy to jest jakiś błąd sieci??
Nie myl oferty głosowej na której posiadasz pakiet internetowy z ofertą dedykowaną tylko do internetu (Play Online) bo to 2 różne oferty i działają inaczej. Przeczytaj powyżej co Ci napisałem i jakie są różnice.

 #716984  autor: paawlo
 13 maja 2014, 17:07
Czyli żeby skorzystać z Internetu muszę zmienić taryfę na zwykłą Play na kartę i wtedy będę mógł skorzystać z zasięgu GSM Playa bądź roamingu pozostałych operatorów.
Strasznie to zagmatwane, ale dzięki za info.

Play online tylko na zasięgu Playa? Brak możliwości skorzystania z roamingu. A wydawało mi się, że dzięki możliwościom roamingowym Play Online będzie najlepszą ofertą.

Nie myl oferty głosowej na której posiadasz pakiet internetowy z ofertą dedykowaną tylko do internetu (Play Online) bo to 2 różne oferty i działają inaczej. Przeczytaj powyżej co Ci napisałem i jakie są różnice.
Już teraz rozumiem. To 2 różne opcje. Myślałem poprostu, że jeśli Internet z oferty głosowej działa na wszystkich zakresach i u wszystkich operatorów to tak samo będzie z Play Online. No niestety zawiodłem się.
Dzięki za uświadomienie.

 #716989  autor: patrix-83
 13 maja 2014, 17:17
Nie można zmienić taryfy PLAY ONLINE na PLAY NA KARTĘ, nie ma takiej mozliwości gdyż Play nie oferuję migracji z ofert dedykowanych tylko do internetu do ofert głosowych z pakietami internetowymi. Musisz zakupić starter PLAY NA KARTĘ.

PLAY ONLINE (oferta dedykowana do internetu) nigdy nie działała w technologii 2G (GSM) i nigdy nie miała dostępnego roamingu krajowego (Plus, T-mobile, Orange) i do tej pory nie ma.

W technologii 2G jak i z zasięgu partnerów roamingowych (Play, T-mobile, Orange) można korzystać w ofertach głosowych typu FORMUŁA PLAY, FORMUŁA 4.0, FORMUŁA RODZINNA, PLAY NA KARTĘ, PLAY LUBIĘ TO, PLAY NA KARTĘ ROK WAŻNOŚCI KONTA (DAWNY PLAY FRESH itd.) i w tych wymienionych ofertach jak wykupisz pakiet internetowy możesz korzystać z technologii 2G (GSM) jak i z zasięgu partnerów roamingowych Play-a.

 #717013  autor: paawlo
 13 maja 2014, 18:24
Aha. Czyli wszystko jasne. Pierwszy raz korzystałem z Internetu na kartę i myślałem, że będzie się łączyła tak samo jak oferta głosowa. No nic trzeba poszukać innego rozwiązania dzięki za wszystkie informację.
Pozdrawiam

 #717098  autor: saleen
 13 maja 2014, 22:01
Swoją drogą bez sensu, że nie można korzystać z EDGE na zasięgu macierzystym Playa.

 #717099  autor: Karlos20
 13 maja 2014, 22:04
saleen, można, jeśli masz kartę z dowolną taryfą głosową.
PLAY ONLINE NA KARTĘ od początku działa tylko na UMTS/LTE PLAY. Taryfa działa w specjalnie skonfigurowanych kartach USIM.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #717100  autor: saleen
 13 maja 2014, 22:07
No tak, to wiem.
Natomiast dziwne, że w taryfach Play Online nie można korzystać z 2G choćby na zasięgu macierzystym - transmisji w roamingu krajowym już bym nie wymagał.

 #717101  autor: Karlos20
 13 maja 2014, 22:08
saleen, od zawsze tak było, co w tym dziwnego?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #717103  autor: saleen
 13 maja 2014, 22:12
Gdyby dopuścili 2G choćby na zasięgu macierzystym (roaming wiadomo - koszty dla Playa), efektywny zasięg sporo by się zwiększył, zawsze lepsze EDGE niż zupełny brak zasięgu. No ale nigdy się nie zagłębiałem w powody takiej decyzji Playa co do Play Online, czy chodzi tutaj o ryzyko zapchania zasięgu GSM przez "internetowców", czy jak - skoro przecież w taryfach głosowych transmisja danych po 2G jest wpuszczana - tak sobie tylko głośno myślę ;)

 #717113  autor: cyanoone
 13 maja 2014, 22:48
paawlo, Jak z zasięgiem innych sieci u Ciebie? Jeśli doraźnie to może tak Orange Free z Rwk lub Lyca i pakiety internetowe (zasięg Plusa i Aero2).
Pozdrawiam ;-)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #717195  autor: paawlo
 14 maja 2014, 12:05
Plus i Play zasięg 2G, Tmobile i Orange 2G, 3G.
Chyba wybiorę Orange Free, widziałem na allegro są zestawy w dobrej cenie.
Wybór padł na Playa ze względu na jego roaming. Nie byłem świadomy, że tylko w macierzystej sieci i tylko w 3G działa. Myślałem, że jest podobnie jak z Internetem z oferty głosowej. Jednak przekonałem się, że tak nie jest i koledzy powyżej to potwierdzili.

 #717199  autor: Karlos20
 14 maja 2014, 12:14
paawlo, po prostu nie pomyślałeś i nie spojrzałeś właściwości produktu.
Tutaj Play informuje o tym wyraźnie.
PRZYPOMINAM - nie będę powtarzał:
> PLAY ONLINE NA KARTĘ - nazwa ONLINE wskazuje, że to karta DATA - do korzystania z Internetu mobilnego. KARTA USIM umożliwia korzystanie wyłącznie z 3G/4G LTE PLAY.
> PLAY NA KARTĘ - nazwa bez "online" sugeruje, że to karta uniwersalna SIM/USIM, działająca na każdym zasięgu w dowolnej technologii, która umożliwia usługi głosowe, niegłosowe i transmisję danych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #717203  autor: Karlos20
 14 maja 2014, 12:21
I jeszcze coś.
Startery z obu segmentów umożliwiają "testowanie" 4G LTE w Play, lecz na innych warunkach - to też sugeruje różnice!

Proszę zobaczyć:
Obrazek
"Play Na Kartę" - nazwa sama za siebie mówi - karta uniwersalna.

Obrazek
"Play Online Na Kartę" - z darmowym transferem 300 MB na 3 dni + darmowe LTE na 3 dni.

Widać różnicę gołym okiem?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #717230  autor: myk6414
 14 maja 2014, 13:43
saleen pisze:No tak, to wiem.
Natomiast dziwne, że w taryfach Play Online nie można korzystać z 2G choćby na zasięgu macierzystym - transmisji w roamingu krajowym już bym nie wymagał.
chodzi o to, żeby ludków nie zrzucało na GSM którego jednak mają mało. Niestety w Blueconnect często mi się zdarza że mimo silnego 3G, modem jest zrzucany do GSM. ja wiem jak wymusić w modemie tylko 3G, ale np. mój ojciec miał z tym problem. I właśnie takich problemów chcieli sobie zaoszczędzić.

 #717318  autor: paawlo
 14 maja 2014, 18:31
Karlos20 pisze:paawlo, po prostu nie pomyślałeś i nie spojrzałeś właściwości produktu.
Tutaj Play informuje o tym wyraźnie.
PRZYPOMINAM - nie będę powtarzał:
> PLAY ONLINE NA KARTĘ - nazwa ONLINE wskazuje, że to karta DATA - do korzystania z Internetu mobilnego. KARTA USIM umożliwia korzystanie wyłącznie z 3G/4G LTE PLAY.
> PLAY NA KARTĘ - nazwa bez "online" sugeruje, że to karta uniwersalna SIM/USIM, działająca na każdym zasięgu w dowolnej technologii, która umożliwia usługi głosowe, niegłosowe i transmisję danych.
Masz rację. Nie sprawdziłem tego. Przyjąłem, że jeśli działa na ofercie głosowej to podobnie będzie z ofertą internetową. Przyznaję - moje niedopatrzenie. 9 zł w plecy, ale przynajmniej już wiem o co chodzi.
Kupiłem Orange Free i batona Lion i dzięki temu mam teraz 5GB na 2 dni.

Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych i dziękuję za objaśnienie tematu.