DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #712990  autor: Gosia
 25 kwie 2014, 15:03
Witam

Mój problem dotyczy umowy z Netią o świdczenie usług internetu i telefonu.
Chodzi o podpisanie trzeciej już umowy z Netią (pierwszą wypowiedziałam po okresie na jak została zawarta, czyli po dwóch latach, potem podpisałam kolejną, która została wypowiedziana przed czasem - po ok. 1,5 roku - i teraz staram się o podpisanie kolejnej umowy).
Te informacje wydają mi się istotne z uwagi na to, że dzisiaj w mailu dostałam od Netii informację, iż "w Pani lokalizacji konieczna jest rozbudowa instalacji. Wstępna wycena kosztów wynosi 5000zł o czym poinformujemy odrębnym pismem".
Być może znaczenie ma też to, że jak był u mne technik, stwierdził, że Netia jeszcze nie uwolniła łącza po poprzedniej umowie. Kontaktowałam się wówczas z Netią, ale otrzymałam odpowiedź, że planowany dzień aktywacji to 23.04, więc nie drążyłam tematu.

Dzisiaj już dzowniłam w tej sprawie na Infolinię i dowiedziałam się, że być może nie ma już miejsca na kolejne łącze (lub coś podobnego, przepraszam, nie znam się na tej terminologii), ale ma się ze mną skontaktować technik i wyjaśnić to.

Dodam, że sąsiadka ma również internet z Netii, bez żadnych problemów.

Mnie sytuacja wydaje się baaardzo dziwna i nie wiem, co robić. W końcu zdecydowałam się na usługi Netii i wolałabym nie iść do Orange:( (znam ich cennik)

 #713044  autor: buba1234
 25 kwie 2014, 18:28
I co ktoś ci zajmie łącze, a ty musisz im zaplacić te 5000zł za modernizację?

Jestem ciekawy ile zuzywasz GB miesiecznie. Może zainteresuj się netem mobilnym Orange ma 35GB i nolimit nocny za 45zł, lub T-mobile 40GB za 50zł. U mnie by coś takiego wystarczyło, może u ciebie też. Zasięg 3G orange i t-mobile masz w Wieluniu - najlepiej przetestować.

Orange obecnie daje po złożeniu wypowiedzenia na przedluzenie 49GB za 17,98zł, czyli mozna po dwóch latach uzyskać niezły efekt.

________________________________

 #713072  autor: Gosia
 25 kwie 2014, 19:40
W tej chwili korzystam z internetu mobilnego i nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę. Niby mieszkam b. blisko nadajnika (kiedyś to sprawdzałam), ale czasem net mi się rozłącza, czasem działa b. wolno (zdarzają się też duże prędkości).

Wcześniej internet rodzielałam na 2-3 komputery, więc mobilny się tu nie sprawdzi (teraz tak nie robię, bo akurat 2 komputery się popsuły).

Korzystałam z Play na kartę, z Orange (doładowuję Lionami) i z Aero2. Play i Orange miały porównywalną jakość (opisałam powyżej), a znowu z Aero czasem mam problem, żeby się połączyć, musze próbować po kilka razy. Moich rodziców pewnie zniechęciłoby to całkiem do korzystania z neta:/
Zacinanie obrazu albo rozłączanie na YT, tvnplayer i podobnych serwisach to jest duża wada (korzystają też moi rodzice;) ).

 #713093  autor: buba1234
 25 kwie 2014, 21:00
Ale ja napisałem o abonamencie na net mobilny, prepaid działa słabo i to jest specjalnie tak robione.

Na bank można testować net mobilny w abo np. przez 7 dni i jak nie bedzie dobrze dzialac to zrezygnować. Warto to sprawdzić, jakość w prepaid a jakość w abonamencie to mogą być 2 zupełnie różne rzeczywistości.

________________________________

 #713098  autor: cyanoone
 25 kwie 2014, 21:24
Gosia, Sprawdź jeszcze Plusa. Teraz można za 9 zł to zrobić. Jakość internetu w pre-paid jest zazwyczaj gorsza od abonamentu, choć w Plusie nie mam problemów, czego nie mogę powiedziec o Orange.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #713103  autor: Gosia
 25 kwie 2014, 21:35
2 lata temu miałam na próbę net z Playa i działał mi dokładnie tak samo jak ten na kartę.
Poza tym wolałabym nie wiązać się abonamentem z żadną siecią komórkową.
Pomyślę jeszcze o testowaniu Plusa.

Chociaz teraz przynajmniej nie muszę się ograniczać w transferze (przykładowo dzisiaj zużyłam 3 GB), ale chciałabym móc np. obejrzeć film online. W abonamencie pewnie nie starczy mi na to transferu, a z kolei obecnie nie mogę tego robić przez przerywanie połączeń. Stąd internet stacjonarny to byłoby najlepsze wyjście.

 #713106  autor: buba1234
 25 kwie 2014, 21:49
No nie wiem, ja sporo sciagam, niedawno wlaczylem w Windowsie 8 taką opcje szacowania transferu i do tej pory naliczyło 21,03GB z 15 dni. Jakbym potrzebowal wiecej to zacząłbym sciagac z nolimitu nocnego, chyba dziala od 0-8.

A z netią podpisujesz abo, wiec co za róznica z kim, co najwyzej zamiast streamingu pociagniesz film/serial w nocy czy tam z rana. Lepsze to niz bulić te tysiace. Już nie mowiac ze po dwóch latach abo skladasz wypowiedzenie i daja ci net po o wiele nzszej cenie [aktualne przedluzeniówki 49GB za 17,98zł, za 2 lata pewnie bedzie wiecej GB bo lte wchodzi].
Teraz najlepsze oferty mają Orange i T-mobile, najlepiej iść do salonów i potestować ten z abo - pewnie mają opcje na parę dni testowania. Moim zdaniem warto w Twojej sytuacji.


Ile do tej pory placilas za ten stacjonarny, razem z wymaganym utrzymaniem linii?

________________________________

 #713128  autor: user_delete34
 25 kwie 2014, 23:20
Skąd: Wieluń
No nareszcie. :) Nie wiem, po której stronie mieszkasz i jak tam dokładnie chodzi net mobilny.
Gdyby PLAY miało już odpalone LTE, mogłabyś do końca roku mieć niemal nielimitowany net mobilny za grosze. Jakiś czas temu modernizował nasz region Plus - i jego łącze powinno być zadowalające jakością (inaczej z ofertą...). Aktualnie modernizują u nas sieć O&T i przynajmniej u siebie ujrzałem teraz 3G i działa ono OK. Może warto pomyśleć nad abonamentem T-Mobile? Bardzo korzystna oferta, brak kompresji (jak w Orange). Za kilka tygodni modernizacja się skończy i wszystko ustabilizuje. Po czasie (gdy odpalą UMTS 900) ponoć spadnie prędkość na UMTS 2100, ale zapewne i tak będzie całkiem dobrze.

Przede wszystkim - na łącze stacjonarne sprawdź MARGONET. Chłopaki naprawdę dbają o wszystko. Jestem u nich od kilku lat. Bardzo dobra jakość i... mimo wszystko bezkonkurencyjne ceny (na moją okolicę). Nie miałem nigdy stacjonarki, więc koszt utrzymania łącza zmienia cenę zupełnie.

 #713154  autor: Gosia
 26 kwie 2014, 08:32
buba1234 pisze:No nie wiem, ja sporo sciagam, niedawno wlaczylem w Windowsie 8 taką opcje szacowania transferu i do tej pory naliczyło 21,03GB z 15 dni. Jakbym potrzebowal wiecej to zacząłbym sciagac z nolimitu nocnego, chyba dziala od 0-8.
u mnie pokazuje 26,65 GB (Orange) w ciągu 20 dni, z tym, że korzystałam w tym czasie też z internetu Play i Aero, tylko w znacznie mniejszym zakresie
(bez ściągania czegokolwiek, bo to nie miał sensu)
A z netią podpisujesz abo, wiec co za róznica z kim, co najwyzej zamiast streamingu pociagniesz film/serial w nocy czy tam z rana.

Tylko, że z usług Netii byłam bardzo zadowlona (mam na myśli samą jakość internetu, szybkie reagowanie na ew. awarie, ale zdarzały się b. rzadko, a nie np. obsługę klienta).
Lepsze to niz bulić te tysiace.

To oczywiste. Jednak miałam nadzieję, że dostanę rady jak postąpić w sprawie Netii :wink: tzn. myślałam, że coś się tu da zrobić, bo trudno mi uwierzyć w sytuację, że nie mogę mieć netu, kiedy wcześniej miałam Neostradę, a potem przez prawie 4 lata internet od Netii.
Teraz najlepsze oferty mają Orange i T-mobile, najlepiej iść do salonów i potestować ten z abo - pewnie mają opcje na parę dni testowania. Moim zdaniem warto w Twojej sytuacji.
Prawdpodobnie to zrobię, ale jak będę wiedziała, że na 100% nie da się uniknąć opłaty 5000 zł w Netii.
Ile do tej pory placilas za ten stacjonarny, razem z wymaganym utrzymaniem linii?
100 zł, w tym telefon i darmowe wieczory i weekendy (telefon nie jest niezbędny, ale jak już jest, to w jakims stopniu się go wykorzystuje)
internet max 20, miałam ok. 12 (na początku było to ok. 17, ale zrywało mi połączenie i za moją zgodą ustawiono mniejszą prędkość, za to nie było już problemów z działaniem neta)

[ Dodano: 2014-04-26, 08:42 ]
Markadiusz pisze:
Skąd: Wieluń
No nareszcie. :) Nie wiem, po której stronie mieszkasz i jak tam dokładnie chodzi net mobilny.
Mieszkam bardzo blisko szpitala, a tam sa podobno nadajniki Play i może jeszcze czegoś.
Gdyby PLAY miało już odpalone LTE, mogłabyś do końca roku mieć niemal nielimitowany net mobilny za grosze.

Ale do tego nie mam odpowiedzniego modemu;)
Jakiś czas temu modernizował nasz region Plus - i jego łącze powinno być zadowalające jakością (inaczej z ofertą...).
Aero jest jakby stabilniejsze od Orange, ale też zrywa, tylko rzadziej... wiem wiem, na abo może być zupełnie inaczej;)
Aktualnie modernizują u nas sieć O&T i przynajmniej u siebie ujrzałem teraz 3G i działa ono OK.
To jest chyba oznaczenie UMTS i wydaje mi się, że też widziałam to na swoim modemi, ale sieci się zmieniają, a najczęściej jest HSPA
Przede wszystkim - na łącze stacjonarne sprawdź MARGONET. Chłopaki naprawdę dbają o wszystko. Jestem u nich od kilku lat. Bardzo dobra jakość i... mimo wszystko bezkonkurencyjne ceny (na moją okolicę). Nie miałem nigdy stacjonarki, więc koszt utrzymania łącza zmienia cenę zupełnie.
Sprawdziłam ceny i za takie abo w Netii mam internet i telefon (mówię o największej prędkości 12)
To już chyba korzystniej wypada Orange stacjonarny... (dokładne ceny musiałabym sprawdzić)

 #713162  autor: user_delete34
 26 kwie 2014, 09:19
Jeżeli chcesz aż 20 Mbps to się nie dziwię, że wybierzesz Netię/Orange. W mobilnych osiągnęłabyś raczej podobną prędkość, ale nie stale - tam parametry połączenia zależą od bardzo wielu czynników i szybko się zmieniają.

Ocenianie na chwilę obecną Orange nie ma sensu, bo właśnie trwa modernizacja sieci i wszystko może się odwrócić. Z oceną poczekaj przynajmniej kilka tygodni, może nawet kwartał (nie wiem, ile czasu im to zajmie).

Zaraz koło siebie masz nadajniki z 3G Plusa, T-Mobile i PLAYa: mapa.

 #713184  autor: Gosia
 26 kwie 2014, 10:30
To nie jest tak, że muszę mieć bardzo szybki internet, wystarczy taki, żeby był sens rodzielać go na dwa komputery. Po drugie, porównuję koszty do prędkości i jeżeli za 80 zł mogę mieć internet max 20 i telefon, to za trochę mniejsza kwotę nie wezmę internetu z niestabilną prędkością i ograniczeniami w transferze (chyba że nie będzie innego wyjścia).

Potrzebuję inernetu na teraz;) nie chcę czekać kilka m-cy

 #713219  autor: Gosia
 26 kwie 2014, 12:08
Cennik faktycznie aktrakcyjny. Jednak nic nie wiem, o tym, żebym była w zasięgu (nie mieszkam na żadnym osiedlu).

 #713228  autor: Sig
 26 kwie 2014, 12:36
5000 zł nie jest żadną opcją. Masz obeznanego w temacie współmieszkańca, który ma jakieś rozeznanie - wnioskuję, że radiówek u was nie ma.
Dla mnie sprawa jest prosta, internet mobilny od Plusa/Cyfrowego Polsatu, lub ze wskazaniem na T-Mobile i ich nową ofertę. Oczywiście najpierw jakiś test jak to działa. Nowa oferta T-Mobile jest bardzo atrakcyjna:
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/t-mo ... 30360.html
np. 50GB dla nowych klientów za 59,99 zł na dwa lata, lub np. 40GB na rok za 69,99 zł (skoro w 20 dni zużyto 20-kilka GB).

Ponadto za 9,08 zł można wykupić nilimitowane nocne pobieranie od północy do 9 rano bodajże. Stawki nawet na 12 miesięcy nie są tragiczne, choć na 24 lepsze.
Co do bliskości nadajnika, to ma ona znaczenie, ale decydujące ma to, jakie ten nadajnik ma wyjście w świat - czy na światłowodzie, czy na radiolinii, a jak na radiolinii to na jakiej przepustowości i jakie ma bieżące obciążenie. Tego inaczej niż testem się nie sprawdzi realnie.

Co do samego Wielunia, to masz tutaj mapę pozwoleń operatorów. Nie każde pozwolenie jest zrealizowane, pamiętaj.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 06&zoom=14

Toretycznie Plus wraz z Aero2 i Mobylandem powinni dawać najlepsze pokrycie, ale mimo wszystko spróbowałbym najpierw T-Mobile.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #713247  autor: user_delete34
 26 kwie 2014, 13:33
U mnie jedyną sensowną opcją jest MargoNET, więc resztą nie interesowałem się dotąd specjalnie. Spojrzałem na taki AirMAX (WiMAX) - niby dobre prędkości, ALE: podobno prędkości napisane w cenniku to prędkości nocne, w dzień połowa tego, ceny netto w cenniku, drogi montaż, niestabilne łącze, problem z kontaktem, koszt utrzymania łącza cyfrowego (!) 24+VAT... Śmieszny ISP. Podobnie omijałbym NetMAKS.

MargoNET, Danex, PitSOFT, TZG - to chyba wszystkie działające w Wieluniu radiówki. Jedynie Danex ma w ofercie wyższe prędkości - Gosia, zadzwoń i zorientuj się o zasięg i ewentualny test prędkości w rozsądnej cenie.

 #713287  autor: buba1234
 26 kwie 2014, 14:59
A moim zdaniem jak niedługo Margonet itp. nie obniżą cen, lub nie podwyższą predkości to znikną z rynku, wygra t-mobile i orange z netem mobilnym. Oczywiscie stanie się tak tylko przy zorientowanych klientach, co sa w stanie zmienić operatora [ a jak wiadomo ciężko sporej częsci spoleczentwa zmieniac przywyczajenia, jak zmiana konta w banku, czy nawet zmiana kodem taryfy w obrębie tej samej sieci]. Na pewno niedługo spora część mieszkańców będzie wolała się przenieść na net mobilny z duzym limitem GB. Kluczem będzie dobra reklama :D

________________________________

 #713293  autor: user_delete34
 26 kwie 2014, 15:07
buba1234, to się zdziwisz bo MargoNET każdy tutaj poleca i jedyną konkurencją jest tutaj kablówka i Danex - oczywiście, tam gdzie działają. Mało kogo stać na płacenie za utrzymanie łącza dla kabla tp, net mobilny może początkowo działać super, ale zapewne długo nie będę musiał czekać, jak przy takiej ofercie T i kodach z Lionów w O średnie transfery wyraźnie spadną.

[ Dodano: 2014-04-26, 15:10 ]
Zaletą MargoNETu jest to, że na każdy miesiąc możesz mieć inny "pakiet" (jak to określają) szybkości, czyli bierzesz szybsze łącze gdy jest taka potrzeba.

Ciekawostka - Plus ma koło mnie wielką reklamę LTE... którego u mnie nawet ma planów wdrożenia.

 #713318  autor: buba1234
 26 kwie 2014, 16:11
Generalnie net mobilny i oferty t-mobile i orange bardzo duzo zrobią dla Narodu Polskiego :P
który nie chce placić +30zł za utrzymanie łącza.

Trzeba też patrzeć na perspektywę po dwóch latach, składamy wypowiedzenie i w orange dostajemy nie dość, ze wiecej GB ale i super obniżkę [17,98zł za 49GB]. Oczywiscie nie da sie przewidzieć czy tak będzie, ale tak jest teraz. W najgorszym wypadku za dwa lata pewnie liczba GB się podwoi za tę samą cenę, czyli pewnie będzie 80GB za 50zł/miesiac i 100GB za 60zł/miesiac.


Kody z Lionków nic nie zrobia chyba bo prepaid w orange ma nizszy priorytet w necie.

________________________________

 #713320  autor: user_delete34
 26 kwie 2014, 16:20
buba1234 pisze:W najgorszym wypadku za dwa lata pewnie liczba GB się podwoi za tę samą cenę
Odstaw cokolwiek bierzesz. ;) Mamy chyba najmniej limitowany net mobilny w Europie. Będzie super, jeżeli pozostanie tak, jak jest, a Ty o podwojeniu marzysz. Sieci z NetWorkS teraz zaatakowały ofertą, ale zobaczymy na jak długo. Plus kiedyś miał pakiet maksymalny 35 GB po czym go zmniejszył do 25 GB dodając inne, niby równoważące "bonusy". Dopiero teraz coś się ruszyło. Więcej bym jednak nie oczekiwał, lepiej niech pozostanie wyraźna granica między łączem mobilnym a stacjonarnym niż byśmy mieli mieć prędkości gołego UMTS na łączu LTE.

 #713337  autor: buba1234
 26 kwie 2014, 16:55
Aktualna sytuacja jest taka, że mi wystarcza 30-50GB/miesiąc, czyli juz jest dobrze dla moich wymagań.


Przykład na teraz:
Zakładając, że w domu jest rodzina 2+1 i wszyscy generują jakiś ruch i potrzebują 70-100GB/miesiąc. Mają net stacjonarny i net mobilny abo w orange. Składają wypowiedzenie [bo wiedzą z netu, że dostaną 17,98zł za 49GB], następnie rezygnuja z netu stacjonarnego i biora kolejny abo na net mobilny orange 35GB za 45zł, rodzinka ma juz do dyspozycji 84GB/miesiąc za 63zł/miesiac i w perspektywie niezła ofertę za 2 lata. Porównanie na dziś 2*17,98zł czyli 35,96zł za 98GB. Zakładając dobrą lokalizację i jakość, co chyba nie jest rzadkie. To już dziś jest możliwe. Już nie wspominając o LTE playa na duze miasta, myślę, że po 2015 zaatakują fajnymi wydzielonymi pakietami LTE z ograniczonymi, ale niezlymi predkosciami. Część ludzi będzie rezygnować ze stacjonarek.

________________________________