DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #710656  autor: snorg
 16 kwie 2014, 11:47
Witajcie.

poszukuje internetu w komorce, chociaż mało używam muszę mieć, czasem coś sprawdzić , odebrać e-maila itd. a wiec dużo Mb/Gb mi nie trzeba. tylko chodzi o to żeby był z jak najdłuszym okresem na niego wychodzącym .
Nie wiem czy znajde ale szukam , takiego startera/pakietu może ? aby raz doładować , ewentualnie kupić i na miesiące o doładowaniach zapomieć.

Jest takie coś na rynku czy nie ?

Dziekuje za podpowiedzi mi.

 #710664  autor: zygikuleczka
 16 kwie 2014, 11:52
takie coś byłoby dobre dla Ciebie:Internet Orange Business Everywhere 5GB-poszukaj na allegro-5gb za ok 40 zł i maksymalnie podzielisz na 12 miesiecy.

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #710672  autor: ?T
 16 kwie 2014, 12:18
Virgin Mobile. RWK + lejek. Nawet nie musisz doładowywać (ew. za 10 zł doładowania gratis 100MB na miesiąc plus 50% kwoty na konto główne po zarejestrowaniu karty). Lejek 32kb/s, do sprawdzenia poczty wystarczy (opera mini też śmiga na tym zadowalająco). Mam taki zestaw jako zapasowe łącze i sprawdza się znakomicie.

 #714472  autor: elkanguro
 01 maja 2014, 12:24
Cześć właśnie też szukam najtańszego internetu do telefonu, który będzie służył jedynie sprawdzeniu czegoś na szybko w internecie (rokzład jazdy, poczta, pogoda, wiadomości itp.). Nie interesują mnie połączenia czy smsy.

Przedstawiona oferta Virgin Mobile wygląda bardzo ciekawie i naprawdę tanio. Ciekawe tylko jak będzie wyglądało korzystanie z aplikacji androida na takiej prędkości. Trzeba przetestować. Rozumiem, że zasięg sieci Play?

A jakie kolejne najtańsze rozwiązanie polecacie już z jakimś pakietem danych? W moim głównym telefonie mam świetny pakiet wakacyjny z Orange (6GB za 6zł na 60 dni) ale tego już nie można aktywować.

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet

 #714477  autor: Sig
 01 maja 2014, 13:00
Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać. Jak chcesz się męczyć z lejkiem Virgin to możesz - nie sprawdzałem jak działa w podanych przez ciebie zastosowania. W Operze Mini, czasem bez grafiki wystarcza

Musisz oszacować swoje zapotrzebowanie na transfer, bo bez tego to jest zgadywanka w ciemno. W Virgin lejek jest darmowy cały czas, do tego 100MB jest dodawane za doładowanie co najmniej 10 zł, a pakiety są raczej tanie (200MB chyba za 7 zł). Do tego +50% środków na konto główne, jeżeli jesteś w Klubie (a więc efektywna cena pakietów dalej spada).

Jednakże możesz też rozważyć rozwiązanie niekonwencjonalne - Orange Free na Kartę z Allegro - bo zależy ci tylko na internecie. Są tam do znalezienia za ok. 55 zł z przesyłką przygotowane karty z 6,2GB transferu ważnego rok. Czy to się ci opłaci, to musisz zdecydować na bazie własnego zapotrzebowania na trasfer, wychodzi ok. 516MB średnio miesięcznie dostępnych, przy ok. 4,60 zł kosztu miesięcznego efektywnie...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #714479  autor: elkanguro
 01 maja 2014, 13:09
Na chwilę obecną nie potrafię oszacować transferu bo nie wiem ile danych takie proste aplikacje androida pobierają ani ile sam android przy jakichś aktualizacjach. Dotychczas korzystałem na nim wyłącznie z WiFi. Więc ilość niezbędnych danych myślę, że wyjdzie dopiero w praniu. Raczej nie będzie potrzeba dużo bo tak jak pisałem to ma służyć sporadycznemu korzystaniu poza domem.

Na pewno przetestuję Virgin Mobile żeby sprawdzić czy ta prędkość lejka pozwala na działanie aplikacji. Oferta orange z allegro (w zaokrągleniu 5zł / 0,5 GB miesięcznie) wygląda trochę lepiej niż standardowe oferty u operatorów które widziałem na stronach: pakiety 30 dniowe po 7 czy 10zł czy abo 1GB za 15zł miesięcznie.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje godne rozważenia to z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet

 #714532  autor: janekt
 01 maja 2014, 18:38
A'propo ofert internetu- zajrzyjcie tutaj. Może się przydać ;)

JanekT