DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #709743  autor: możej
 12 kwie 2014, 14:24
Witam,

Planuję zakup laptopa i o ile nie będę mieć problemów z internetem w laptopie w domu (bo mam router i wifi) o tyle chciałbym też mieć internet będąc po za domem np. w pracy na nocnej zmianie by oglądać filmy z neta i grać w gry on-line.
W moim telefonie mam internet ale raptem 500mb na m-c co jest jednak mało więc z komórki nie zrobię łącza internetowego.
Szkopuł w tym że z neta w laptopie poza domem korzystałbym raczej 3-4 razy w m-cu co oznacza, że abonament mi się za bardzo nie opłaca w związku z tym mam pytanie czy jest jakiś operator, który oferuje internet na kartę do laptopa?

Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na transfer to ciężko mi powiedzieć ponieważ jeszcze nigdy z tego nie korzystałem ( w sensie internet w laptopie) więc tak na dobrą sprawę nie wiem ile mi tego będzie pobierał.....

 #709776  autor: buba1234
 12 kwie 2014, 17:26
Możesz zamówic darmowy net aero2, kartę zamawiasz przez stronę aero2, bez lmitu danych, predkosc 0,5Mbit/s.


Jak nie wystarcza predkosc, to weź t-mobile frii doładowujesz 60zł i wykupujesz co miesiac pakiet 6GB z lejkiem 30zł na miesiac.


Jak mieszkasz W-wie to najlepiej kupić modem LTE około chyba 270zł i do tego starter Red Bull mobile [z Żabki] ładujesz 50zł co 100 dni, dają za darmo 200GB/miesiac co miesiac, kasa nie znika z konta. Tylko musisz sparwadzić czy w danym miejscu na pewno będzie LTE. Play to w warszawie odpalił ale trzeba sprawdzić konkretne miejsce.

inne opcje:
internetnakarte.pl

________________________________

 #709779  autor: wtd
 12 kwie 2014, 17:29
Zależy ile będziesz korzystać przez te 3-4 razy. Przewalenie kilku GB danych w powiedzmy 3 sesje przez 5h to żaden problem, jak np. zamierzasz oglądać filmy na jutubie to wręcz "samo zniknie". Masz może jakieś usługi w orange? Jak masz telefon stacjonarny i komórkowy to możesz do tego dobrać abo 5GB/mc za 5pln. Co do samego "dostarczeni" neta do laptopa to już musisz poprzeglądać konkretne oferty, może w jakimś abo się opłaci wziąć z modemem/routerem. Obstawiam jednak że sim-only będzie tańszy, wtedy możesz dokupić sobie router wifi na tę kartę sim za jakieś 200pln, albo poszukać modemu pod usb (pewnie taniej). Jeżeli masz w lapku windowsa 8 to w ustawieniach wifi możesz sobie podejrzeć ile zużywasz danych, żeby mieć pojęcie nt. tego ile potrzebujesz.

 #709781  autor: KA
 12 kwie 2014, 17:42
Też polecam (prawie) darmowe LTE w Play/RBM do końca roku, choć prędkości są ścięte do 15(down) i 5(up), ale to Ci w zupełności wystarczy. Modem kupiłem na Allegro - nowy z CPolsatu za ok. 200zł. Kartę RBM zamawiasz za free z ich strony, potem ładujesz za 50zł (doładowanie kupisz za 43-44 na Alledrogo) na 100 dni, czyli masz 3 miesiące 200GB LTE za tę cenę, a całe doładowanie zostaje na rozmowy, smsy itd. Jak pisał kolega powyżej - najpierw sprawdź zasięg u siebie, ale musisz na czyimś modemie/telefonie/tablecie z LTE, bo zasięg 3G to co innego. Jednak w Wa-wie w różnych miejscach miałem ja i moi znajomi te same wyniki 15/5, więc działa stabilnie (Bielany, Ochota, Laski/k.Wa-wy). Dla porównania Plus daje w pewnych porach znacznie lepsze wyniki (np. 53/6, 48/13), ale popołudniami jest tragicznie, nieraz wolniej niż 3G Playa.

 #709782  autor: buba1234
 12 kwie 2014, 17:43
wtd pisze: Jeżeli masz w lapku windowsa 8 to w ustawieniach wifi możesz sobie podejrzeć ile zużywasz danych, żeby mieć pojęcie nt. tego ile potrzebujesz.

Możesz mi podać jak sprawdzić tę ilość danych na W8 mam go od niedawna i jeszcze nie wiem.

________________________________

 #709803  autor: możej
 12 kwie 2014, 18:57
Net mam w domu + router więc abonament miesięczny dodatkowo do laptopa jest bezsensu dla mnie bo w domu będę korzystać z wifi chodzi tylko o ten czas gdy będę po za domem - na noc w pracy czyli 3-4 razy w m-cu.
3-4 razy w miesiącu po kilka godzin (ok.6-7) na oglądanie filmów (m.in.youtube+ strona z serialami) i gry on-line. Co do zasięgu nie wiem jaki jest ale jako, że pracuję na Mokotowie(w Wawie) to raczej nie będzie z nim żadnego kłopotu.
Dla mnie najlepiej byłoby mieć właśnie jakąś kartę na doładowanie by nie przejmować się co miesięcznym abonamentem.
Biorę laptop do pracy na noc - odpalam net i oglądam.

 #709815  autor: wtd
 12 kwie 2014, 20:21
buba1234 pisze:Możesz mi podać jak sprawdzić tę ilość danych na W8 mam go od niedawna i jeszcze nie wiem.
Klikasz na ikonkę wifi, wybierasz sieć z której korzystasz i klikasz prawym "pokaż szacowane użycie danych". Obok wyniku jest przycisk do resetowania licznika.
możej pisze:3-4 razy w miesiącu po kilka godzin (ok.6-7) na oglądanie filmów (m.in.youtube+ strona z serialami) i gry on-line.
Gry online to tyle transferu co nic, ale youtube czy inne flmy to będzie naprawdę sporo, 5GB na miesiąc może być mało (seriale bym raczej sugerował ściągnąć w domu do offline).

 #709844  autor: buba1234
 12 kwie 2014, 23:49
LOL, szacowane zużycie przez 2 dni 4,67GB. Tego sie nie spodziewałem.


Dzięki.


@możej
Faktycznie mocno oszczedzisz transfer jak sobie pościagasz w domu seriale.

________________________________

 #709908  autor: możej
 13 kwie 2014, 14:12
buba1234 pisze:LOL, szacowane zużycie przez 2 dni 4,67GB. Tego sie nie spodziewałem.


Dzięki.


@możej
Faktycznie mocno oszczedzisz transfer jak sobie pościagasz w domu seriale.
też się tego nie spodziewałem.... może w takim razie rzeczywiście pomyśleć nad ściąganiem w domu....
Dzięki za pomoc.

 #709917  autor: kaspeed
 13 kwie 2014, 14:28
A ja zaproponuję ci coś jeszcze innego;) Tv w laptopie dvbt.:) W warszawie zasięg jest przyzwoity w niektórych miejscach i wystarcza mała antena pokojowa mini siatka nie te wynalazki typu patyczki etc.I wtedy masz tv bez marnowania internetu.Internet? Jak wyżej napisano LTE i 200gb miesięcznie;p Koszt anteny okoł 50zł koszt dongla dvbt też jakies 50zł;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen: