DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #681214  autor: Vieslav
 09 gru 2013, 08:42
Zauważyłem, że ludzie masowo migrują z freedoma na neostrade, sam też odbieram kilka(naście) telefonów tygodniowo z propozycją przejścia (umowę mam do września 2015 na freedom 6mb/s). Rozumiem, że Orange będzie sukcesywnie dążyć do likwidacji martwej usługi, ale jeszcze jakiś czas temu nie było możliwości płynnej zmiany freedoma na neostrade. Jak to wygląda obecnie? Można zmienić mimo umowy na czas określony? Przejście jest płynne, tzn ogranicza się do zmiany loginu i hasła na ruterze?
Ostatnio zmieniony 29 gru 2013, 18:11 przez Vieslav, łącznie zmieniany 1 raz.

 #681218  autor: trus1991
 09 gru 2013, 09:26
Z tego co się dowiedziałem po połączeniu PTK i TP w Orange Polska - nie może być tak, że 1 operator świadczy tą samą usługę w różnych cenach, dlatego teraz migrują na neostradę, w przeciwnym wypadku mogą wypowiedzieć Ci umowę.

Przejście jest płynne, odbywa się na koniec okresu rozliczeniowego, nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach poza wtłączeniem na chwile modemu/routera aby mógł przetrawić zmiany.

Dopytaj o zniżkę, powinieneś dostać.
Neo DO 10Mb/s za 34 PLN przez pierwszy rok, potem standardowo 49,- brak opłaty aktywacyjnej i GPS albo urządzenie wielofunkcyjne HP w gratisie.

Nokia 3310 -----> Siemens MC60----> Motorola L7 -----> SE K550i -----> SE C902 ------> HTC Desire Z

 #681270  autor: Vieslav
 09 gru 2013, 13:34
trus1991 pisze: Przejście jest płynne, odbywa się na koniec okresu rozliczeniowego, nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach poza wtłączeniem na chwile modemu/routera aby mógł przetrawić zmiany.
Wydaje mi się, że dostajesz nowy login i hasło i trzeba przejść całą procedurę aktywacji/rejestracji neostrady.
trus1991 pisze:Neo DO 10Mb/s za 34 PLN przez pierwszy rok, potem standardowo 49,- brak opłaty aktywacyjnej i GPS albo urządzenie wielofunkcyjne HP w gratisie.
Pierwsze słyszę. Tyle konsultantów dzwoniło a żaden takiej oferty nie zaproponował.

 #681379  autor: trus1991
 09 gru 2013, 20:59
Jestem w takiej sytuacji jak Ty.

Mam Freedoma 1Mb.

Dzwonią do mnie z Gdańska. Upomnij się albo zapytaj, na pewno sie da.

Nokia 3310 -----> Siemens MC60----> Motorola L7 -----> SE K550i -----> SE C902 ------> HTC Desire Z

 #681381  autor: Vieslav
 09 gru 2013, 21:07
Do kiedy masz umowę?

 #681389  autor: trus1991
 09 gru 2013, 21:28
Jestem na bezterminówce od września.

Natomiast migrować można nawwt jak jest umowa, na koncie mam rabat Orange Combo aktywnie i mam 4 usługi w Orange (tel, @, kom, mobilny)

Nokia 3310 -----> Siemens MC60----> Motorola L7 -----> SE K550i -----> SE C902 ------> HTC Desire Z

 #681648  autor: robriot77
 10 gru 2013, 20:07
trus1991 pisze:
Przejście jest płynne, odbywa się na koniec okresu rozliczeniowego, nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach poza wtłączeniem na chwile modemu/routera aby mógł przetrawić zmiany.

Dopytaj o zniżkę, powinieneś dostać.
Neo DO 10Mb/s za 34 PLN przez pierwszy rok, potem standardowo 49,- brak opłaty aktywacyjnej i GPS albo urządzenie wielofunkcyjne HP w gratisie.

nie ma zadanej takiej oferty za ktora klient placi 34zl za pierwsze 12m-cy!
moze pomylilo CI sie z openem (15zl rabatu)?
przejscie jest plynne czyli nie ma przerw w dostawie internetu, nie ma aktywacji.
czy klienci przechodza na koniec okresu rozliczeniowego? nie wiem bo nigdy nie sprawdzalem kiedy klienta przelaczaja. w moim kanal trwalo to max do 3tygodni od podpisania dokumentow ale wiem ze inni "bujaja sie" ponad miesiac.
osoby ktore posiadaj oferte freeedom z wazna umowa moga zmigrowac do neo bez naliczania oplaty karnej. tez mozna pozostac na freedomie na czasie nieokreslonym.
teraz juz tak nie beda konsultanci katowac klientow aby przeszli na neo (zmalaly prowizje :P )
ta sama sytuacja tyczy sie potsa mozna przechodzic na plany tepsiane. :mrgreen:

 #681981  autor: zolvio
 11 gru 2013, 20:11
robriot77 pisze: ta sama sytuacja tyczy sie potsa mozna przechodzic na plany tepsiane. :mrgreen:
Właśnie ja w tym temacie. Posiadam jeszcze (umowa do marca 2015) abonament Nowy Orange Stacjonarny i namawiają mnie telefonicznie na przejście na plany TP "ze względu na likwidację oferty" itp bzdety. Mi ta stacjonarka nie jest niezbędnie potrzebna (pozostałość po ADSL, z którego już zrezygnowałem), trochę się z tego korzysta "bo jest" (z komórki i tak mam taniej), najchętniej bym to spłacił i rozwiązał umowę.
Obecny plan raczej mi pasuje - mam 180 minut na stacj. za 35 zł, a nie widzę podobnej oferty w TP.
Pytanie brzmi: czy jest może jakaś "ukryta opcja" żeby zlikwidowac POTS bez płacenia kary, czy muszę dotrwać do końca posiadanej przeze mnie umowy terminowej?

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów

 #682067  autor: robriot77
 12 gru 2013, 00:07
zolvio pisze:
robriot77 pisze:
Pytanie brzmi: czy jest może jakaś "ukryta opcja" żeby zlikwidowac POTS bez płacenia kary, czy muszę dotrwać do końca posiadanej przeze mnie umowy terminowej?
nie ma takiej opcji, chyba ze ciagle masz awarie czy operator nalicza nieslusznie oplaty itp historie.
nie pamietam jak bylo z abo od centka ale chyba tam tez przy podpisywaniu umowy klient dostawal ulgi. najprosciej zadzwon do BOK-u i zapytaj ile by CIe kosztowalo swiadome zerwanie umowy. moze okaze sie ze taniej niz ciagniecie tej umowy do konca :)

pozdr

 #682198  autor: Griswold
 12 gru 2013, 17:00
Przy przejściu jest konieczność rejestracji usługi i późniejszej zmiany hasła i loginu w routerze. Trzeba też na początku przekonfigurować router na parametry rejestracyjne, inaczej nie połączy się ze stroną rejestracyjną Orange.

 #682211  autor: zoltan666
 12 gru 2013, 17:59
A do mnie dziś zadzwonili z Orange z "atrakcyjną" ofertą na Neostradę, jako stałego klienta (stacjonarny od wielu lat). Co ciekawe nawet nie byli zorientowani, ze miałem już u nich Noestradę (teraz mam Netię na łączach TP). Pan zapytał jak sie internet w Netii spisuje, powiedział, ze max. mogą dać mi 6Mbit/s. (tyle samo co 3 lata temu), ale za nim podał cenę zapytał ile aktualnie płacę w Netii. Jak mu powiedziałem, że płacę 46zł. za 8Mbit/s i umowę mam na czas niekreślony to mi podziekował i się rozłączył. Po tym co usłyszał chyba sam stwierdził, że jego oferta będzie mało interesująca. ;)

 #682919  autor: robriot77
 15 gru 2013, 03:46
widocznie cienki bolek z niego :P

 #687524  autor: Aen Hen Cerbin
 03 sty 2014, 18:14
Well...

Też mam w domu ADSL+POTS od Orange na linii &FTP w wersji bezterminowej i też kąsułllltęci dzwonią jak nakręceni (w/g osób w domu do 3 razy/tydzień) oferując przejście na Nerwostratę... zazwyczaj są spławiani do mnie...

Ale w sumie to nie o tym miało być, lecz o permanentnym wprowadzaniu w błąd przez dzwoniących natrętów, linia tel. ma 3,6 km długości i &FTP twierdzi, że nie może jej przełączyć do innego pobliskiego koncentratora - no nie i już! co nie przeszkadza im oferować usługę 10 czy 20 mbit/s na tej parszywej linii, gdy max. to 3-4 mbit/s, biorąc pod uwagę długość i zaszumienie.
Wot tiochnika! Podpiszę nową umowę, będę płacić więcej i dodatkowo stracę 30 PLN jakie otrzymuję na konto promocyjne, do przegadania na stacjonarne (*) oraz w Orrrr[ocenzurowano na podst. art. 2.3 i 2.6 ustawy z 31 lipca 1981 r. - Dz.U. 1981 nr 20 poz. 99].

*) korzystanie z promocji Orange Freedom nie wyłączyło mi stacjonarnych z konta promocyjnego.

HTH.

TakTak Happy | Play Fresh | Nowy Simplus | Nowy Orange Go | Orange Freedom @ &tp

 #687571  autor: orson_dzi
 03 sty 2014, 20:56
Aen Hen Cerbin, a jak myślisz, skąd takie propozycje?
A stąd, że firma zewnętrzna dostaje listę numerów z Freedomem i ma z niego zrobić Neostradę. Nie mają kompletnie żadnego pojęcia o uwarunkowaniach technicznych i mówią dokładnie to, co mają w ofercie. Nie wymagaj od nich cudów ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #687634  autor: Aen Hen Cerbin
 03 sty 2014, 23:46
Ja, ja! Ich weiss!

Tylko ile razy można uprzejmie odpowiadać, „...W sprawie usług dodatkowych na tej linii proszę dzwonić pod numer 60X XXX XX1” a za którymś razem usłyszeć „...ale ja chciałam rozmawiać z innym właścicielem tej linii!!!” (zazwyczaj odbiera głos żeński, dysponentem jest głos męski czyli ja), gdy kolejny raz negocjacje w/s zmiany usług zakończyły się niepowodzeniem, a konsultantka jeszcze raz zadzwoniła do domu.

Kategoryczna dyspozycja lodowatym głosem, aby się w tej sprawie odfranclowali od abonenta, gdyż jak będę chciał to się z nimi skontaktuję, niestety nie zadziałała...

So :smt097 &FTP a.k.a. Orange!

HTH.

TakTak Happy | Play Fresh | Nowy Simplus | Nowy Orange Go | Orange Freedom @ &tp

 #687665  autor: robriot77
 04 sty 2014, 03:29
orson_dzi pisze:Aen Hen Cerbin, a jak myślisz, skąd takie propozycje?
A stąd, że firma zewnętrzna dostaje listę numerów z Freedomem i ma z niego zrobić Neostradę. Nie mają kompletnie żadnego pojęcia o uwarunkowaniach technicznych i mówią dokładnie to, co mają w ofercie. Nie wymagaj od nich cudów ;) .

po czesci masz racje ale zapewniam Cie ze nie ma znaczenia czy dzwonia do CIebie ludzie z firm zewnetrznych czy nawet z salonu czy moze jeszcze specjalizowana, wiekszosci z tych ludzi bazuje na czeku i nikt sobie z nich nie zawraca glowy sprawdzajac jak daleko masz do centrali. dlaczego? bo szkoda czasu a zewnetrzni nie maja dostepu aby sprawdzic odleglosci (ewentualnie moga dzwonic i na dedykowanych liniach sprawdzac - za duzo czasu). czek tepsiany juz teraz tez nawet nie pokazuje posrednich predkosci a od razu do 10 20 40 80. :)

 #687926  autor: orson_dzi
 05 sty 2014, 02:05
robriot77 pisze:czek tepsiany juz teraz tez nawet nie pokazuje posrednich predkosci a od razu do 10 20 40 80. :)
A tego nie wiem, nie bawiłem się tym już jakieś 3-4 miesiące.
Ale w tej sytuacji na jakiekolwiek techniczne pytanie odpowiedzi nie dostaniesz, bo tego nie mają w instrukcji ;) .

A sposoby mają już najbardziej drastyczne - "bo trzeba! Oferta jest wycofywana i do XX.XX trzeba zmienić".

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #687939  autor: zoltan666
 05 sty 2014, 10:51
robriot77 pisze:czek tepsiany juz teraz tez nawet nie pokazuje posrednich predkosci a od razu do 10 20 40 80. :)
U mnie po numerze telefonu pokazuje do 10Mbit/s, a po adresie dodaje do tego jeszcze 20 i 40Mbit/s. Obecnie od ponad roku mam około 8Mbit/s za 45,90zł. w Netii LLU na łączach TP w umowie na czas nieokreślony i na razie lepszej oferty nie znalazłem. Ostatnio dzwonili do mnie z Orange/TP z bardzo atrakcyjną ofertą (ich zdaniem), ale jak im powiedziałm ile płacę w Netii to się rozłączyli bez przedstawienia własnej oferty, więc chyba aż tak atrakcyjna nie była. ;)