DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 3 z 33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33

 #694145  autor: zoltan666
 28 sty 2014, 18:47
Co jakis czas przeglądam oferty Orange i Netii na internet stacjonarny i widzę, ze conajmniej od roku nie sie nie polepszyło. Obecnie internet mam w Netii LLU na łączach Orange i za Szybki Internet Max 20 płacę 45,90zł. z umową na czas nieokreślony. W październiku 2012 miesiąc przed końcem umowy skorzystałem jeszcze z gwarancji ceny i póki co lepszej oferty nie widzę. Żeby nie było tak bardzo kolorowo to moje łącze wyciąga max. około 9 Mbit/s, ale za ta cenę to i tak płacę mniej lub podobnie jak w obecnych promocjach. A telefon stacjonarny w Orange na umowie jeszcze do listopada, a potem go zawieszę. Kupiłem telefon voip z obsługa linii stacjonarnej i obecnie chodzi na obu tych liniach, bo na stacjonarnym mam jeszcze minuty w abonamencie. Połaczenia stacjonarne ida przez Orange, a na komórki przez voip. Za 3 miesiace skończą sie minuty w abonamencie i wszystko bedzie szło przez voip i stacjonarka bedzie do odbierania do czasu zawieszenia. Taki okres przejściowy na przetestowanie voip i zmianę numeru stacjonarnego.

 #694151  autor: dawedo
 28 sty 2014, 19:07
BUCKS pisze:dawedo a dlaczego VoIP odpada. Dla przeciętnych domowników korzystających z bramki + dotychczasowego telefonu to nie ma różnicy i nawet nie są oni świadomi, że dzwonią przez net.
Pytam, bo wygląda, że skreśliłeś VoIPa, choć nie podałeś argumentów dlaczego tak uważasz.
Nie chce voipu, w ogóle żadnego telefonu, tylko internet. Rodzinka ma na komórkach nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne więc nie widzę potrzeby w bawienie się w voip. Tak jak pisałem wcześniej, wolę wydać trochę więcej za aktywny telefon niż za utrzymanie łącza. A te kilka razy w miesiącu ktoś zadzwoni.

Napisałem maila, że chciałbym coś taniego i nie dawno dzwoniła konsultantka. Trochę dziwnie bo mówiła, że max u mnie to 10 Mb a od 2 lat mam 20 Mb. W każdym bądź razie najtańsza opcja którą mi zaproponowała to Lepszy Tel 30 + net 10 Mb za 79,80 zł. Tak w ogóle to do tego telefonu musiała wziąć neta z innej oferty bo standardowo jest 20 Mb. Inne opcje to Tel non stop świat stacjonarne + 10 Mb za 85,90 i Telefon 200 + 10 Mb za 89,90 zł.

Ogólnie słabo, liczyłem na coś w okolicy 65-70 zł. Zastanowię się nad samym netem w Multimedii. Trzeba będzie wszystkie ciotki, bacie itd poinformować, że tylko na komórkę mogą dzwonić :?

 #694172  autor: pakierhakierxd
 28 sty 2014, 20:19
Dobra policzyłem koszty i wyszło mi że najtaniej mi wyjdzie Orange 10 mb z zawieszeniem telefonu i voip 1zł/rok,czyli w ciągu 2 lat 2zł :)
Choć nie chciało mi się zmniejszać szybkości jednak oszczędność rzędu 480/720 90-100/mies a 70 ! robi swoje.
Może nie odczuje tych 5 mb różnicy.
To już pewne -zrobię tak
Wypowiadam umowę z Netią.
Biorę w Orange internet 10mb + plan telefoniczny najtańszy.
Zawieszam telefon.
Od Orange dostanę prezent np. dysk 500 gb sprzedaje go.
Za to kupuję bramkę ok. 130zł taka sprawdzona jest na stronie Halonet ale ja kupie taniej w necie.
+ dokupię sobie przedłużacz bo brakuje mi 1 wejścia aby bramkę podłączyć :D
Na voipie będę tam czasem ładował,chyba to na nieograniczony czas tak mi się zdaje.
Połączenia jak widziałem 9gr /minuta stacjonarny
19gr/komórkowe jak coś nawet będzie trzeba zadzwonić.
Będę miał nowy nr na voip ale co tam :P,i tak tak naprawdę telefon jest potrzebny dla 2 osób z zagranicy więc im się poda nowy.
Pod starym będzie coś typu że jest wyłączony bo zawieszone.
Na numerze nie zależy bo to nie komórka :D,przy okazji telemarketerzy przestaną dzwonić :D
To jest najtańsza opcja jak dla mnie :]
To już ostateczna decyzja.
Może trochę zabawy jest ale trudno nie robi się tego codziennie :P

Pozdrawiam :)

 #694234  autor: maciejnet
 28 sty 2014, 23:10
Sprawdzales na skantarku dostepnosc LLU Netii?

 #694281  autor: pakierhakierxd
 29 sty 2014, 07:32
Tu pisze http://skantarek.netia.pl/skantarek/checkPopup.do Błąd systemowy, prosimy spróbować później.
Ale i tak wiem że mam tylko na bsa bo tak było od zawsze to się nie zmieni bo mieszkam w małym mieście 5000 mieszkańców a w takim nie opłaca się inwestować.

Pozdrawiam :)

 #694287  autor: Sig
 29 sty 2014, 09:15
Wielkość miasta nie ma znaczenia. Wszystko "przez" UE. Moi rodzice mieszkają niedaleko miasta podobnej wielkości i jak przez lata była posucha, tak teraz dzięki dofinansowaniom teoretycznie zbliżają się dwaj alternatywni operatorzy. Teoretycznie, bo jeden to radiówka, która ma zwyczajnie złą ofertę i brak możliwości testowania (zaczęli działać z miesiąc temu, trzeba poczekać na opinie użytkowników), a drugi w ciągu roku-dwóch zbuduje pokaźną sieć światłowodową przez kilka gmin, która niestety ominie miejsce zamieszkania moich rodziców, można powiedzieć, że z powodów "politycznych" :-) - inwestycja skupia się na gminach sąsiedniego powiatu, skąd wywodzi się telewizja kablowa je przeprowadzające. Tym nie mniej wspomniane miasto na pewno będzie dołączone, jak i kilka wsi.
2020 coraz bliżej, UE będzie parła na rządzących ku realizacji (nierealnego) celu 30Mbps w gospodarstwie, więc moim zdaniem może być tylko lepiej pod względem infrastruktury.
Wydaje mi się, że operatorzy się na to przygotowują, np. Netia porzuciła "wolność wyboru" i dała automatycznie odnawiające się umowy, których trzeba pilnować, żeby się z nich wywinąc bez kary. Kiedyś było prosto - kończy ci się okras umowy, przechodzi na czas niokreślony na starych warunkach, a jako dotychczasowy klient możesz bez problemu (czy użerania się z utrzymaniem) wejść na aktualne promocje dla nowych klientów. Musieli to popsuć.

pakierhakierxd - zdaj nam relację z przygód na trasie powrotu BSA-Orange. Jak wspomniałem, sam kilka lat temu o tym myślałem, ale zniechęciły mnie doniesienia o komplikacjach po drodze, jak i kwestia niedoinformowania w wtedy TP (nikt nic nie wiedział, wszyscy zdziwieni, że ktoś chce do nich wrócić, a już wtedy BSA Netii nie było jakoś sporo tańsze).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #694288  autor: cyanoone
 29 sty 2014, 09:20
pakierhakierxd,
Pod kartę Play podepni sobie stacjonarkę, będzie wygodniej :D
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #694290  autor: pakierhakierxd
 29 sty 2014, 09:26
Z odnowiającymi się umowami wzięli przykład z Orange.
Też myślałem o kupieniu telefonu stacjonarnego na kartę i podpięciu numeru stacjonarnego ale to nie przyszłościowe i jednak więcej płatne :)
Wolę jednak voip jakoś to skonfiguruje i będzie śmigać.
Utrzymanie miesięczne numeru wychodzi 8gr bo 2zł/2 lata.
Zresztą podoba mi się że tam nawet dzwonienie za granicę od 9gr :)
Sprzęt i tak zrobię tak że wyjdzie za free :)
Mam nadzieję że nie będą mnie długo przełączać z Netii na Orange :D
Inaczej będę musiał z telefonu udostępniać neta jakiś czas -7 mb/s
mam pakiet 1.5 gb + jak coś będę dokupował na ten czas :D
Lub kupię jakiś starter czy coś i wsadzę do 2 telefonu.
Minus tylko taki że tylko Play ma 3g u mnie w domu więc jedyne rozwiązanie :D
2g mnie irytuje na kompie całkowicie.
Dam znać :D

Pozdrawiam :)

 #694510  autor: BUCKS
 29 sty 2014, 20:59
Co do inwestycji Netii to zabawne jest to, że u mnie jest tylko LLU i oficjalnie do 12Mb, chociaż w praktyce śmigało 14-15Mb i nie ma możliwości na kable z Netii.
Hitem jest to, że w tym samym bloku ale w innej klatce jest już dostępna Netia CU, jednak o prędkości tylko do 8Mb, więc w sumie oferta drętwa i na ADSL nie ma nic lepszego od kabli Orange.

 #695394  autor: pakierhakierxd
 02 lut 2014, 13:02
Bywa :(,w Netii podobno można dostać za 80/85zł podobno internet + telefon,zadzwonię za jakiś czas się zobaczy :)

Mam parę możliwości takich aby jak najtaniej-wiadomo będę chciał najbardziej tą najtańszą:
Netia 90zł 10 mb + telefon (ale może się uda taniej).
Orange 10 mb +zaw. telefonu +voip 70zł
Orange 10mb+telefon 81zł

Prawdopodobnie wezmę Orange ale ostatecznie okaże się w Marcu.
Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam :)

 #696020  autor: mARTi2613
 05 lut 2014, 08:19
pakierhakierxd pisze:Bywa :(,w Netii podobno można dostać za 80/85zł podobno internet + telefon,zadzwonię za jakiś czas się zobaczy :)
Tak, za 85zł to moja oferta z pierwszej strony. Net 10Mb/s plus telefon bez limitu na stacjonarki w PL i UE.
Zdolności według netii mam max 20Mb/s czyli to samo co dwa lata temu a Orange z tej samej szafy daje mi do 80Mb/s. Faktycznie przez te dwa lata miałem około 18Mb/s.
Ale ja jestem w trakcie przechodzenia do orange(drugi miesiąc), ze względu na to, że mam też u nich komórkę i za net 10Mb/s i tel bez limitu na stacjonarki w PL i UE będę płacił 99zł - rabat za posiadanie komórki 15zł i dają bon 150zł. Więc trochę lepiej;p

 #696123  autor: Tabaluga
 05 lut 2014, 16:03
maciejnet pisze:Sprawdzales na skantarku dostepnosc LLU Netii?
tylko ze ten http://skantarek.netia.pl nie działa od pół roku albo i dłużej

 #696130  autor: pakierhakierxd
 05 lut 2014, 16:24
Może i nie działa ale ja i tak wiem że nie mam możliwości llu,gdyby była możliwość to przy przedłużaniu by zaproponowali taką ofertę :)

Pozdrawiam :)

 #699559  autor: kamyk1o1
 19 lut 2014, 15:56
posiada ktos nr tel do netii (utrzymanie klienta)?

 #699605  autor: pakierhakierxd
 19 lut 2014, 17:33
Dzwoń pod normalny ich nr i poproś o przełączenie :)

Pozdrawiam :)

 #699999  autor: nabuch
 20 lut 2014, 22:16
Witajcie .
Ja też stoję przed przedłużeniem umowy .Już jakiś czas temu skończyła mi się umowa z netią. Ostatnio dzwoniła do mnie Pani z n. z ofertą: internet co da kabel czyli ok 4-6 Mbit oraz telfon cały świat bez limitu +60 min na komórki za 87zł + miesiąc za free z fakturą elektroniczną. Jestem chyba na BSA . Obecnie mam 1Mbit + 60min za 84 zł z fakturą papierową. Warto brać czy na razie olać. Dodatkowo w domu mam bramkę na betamaxie do gadania ile mam ochotę tylko jakość rozmów jest taka sobie. Brać czy szukać czegoś innego. Pozdrawiam

 #700003  autor: pakierhakierxd
 20 lut 2014, 22:23
Ja bym brał,chyba że masz jakaś kabłówkę czy coś w pobliżu to zobacz może mają ciekawsza ofertę :D,ja ze zmiany operatora na liniach Orange zrezygnowałem całkowicie jak napisałem maila do Orange ile będę bez neta i telefonu -2 tyg,nie mam ochoty na to.
Na początku Marca przedłużam umowę z Netią tylko z mniejszą prędkością neta :P

Pozdrawiam :)

 #700005  autor: Sig
 20 lut 2014, 22:26
Tylko zasadnicza uwaga. Stara umowa pewnie przeszła ci na czas nieokreślony na starych warunkach. Nowa ci już nie przejdzie na czas nieokreślony, po okresie umowy, o ile jej nie wypowiesz, odnowi się sama na rok. Rozważ sobie korzyści i minusy, zbadaj, czy na horyzoncie nie pojawi się wkrótce jakiś dostawca (może jakaś dofinansowana unijna inwestycja w okolicy jest np.).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #700260  autor: nabuch
 21 lut 2014, 22:59
Mieszka w takim miejscu że tylko netia lub orange. Może jeszcze jakaś radiówka ale obawiam się że może być marny sygnał w chwilach kiedy na prawdę potrzebuję skorzystać z internetu. Wyboru więc wielkiego nie ma . To przedłużenie umowy automatyczne jest wkurzające. Ciekawe czy jeżeli kończy mi sie umowa to mogę jakimś pismem ominąć przedłużenie ale pozostać nadal w neti. Pozdrawiam . Wojtek

 #700589  autor: Yoky
 23 lut 2014, 15:30
A ja miałem przygodę z Netią taką, że zadzwonili do mnie, gdyż kończyła mi się umowa. Oferta polegała na tym, że jeżeli zgodzę się na przedłużenie o kolejne 24 miesiące, to dostanę 3 miesiące za darmo. Zgodziłem się, bo i tak innego internetu mieć nie mogę. Wszystko ładne, aż minęły 3 miesiące... Dostałem rachunek jak co miesiąc, a do tego kolejny, na kwotę 74 zł i 4 zł. Nikt nie wiedział dlaczego. Dzwoniłem, pisałem i cisza. Ktoś wreszcie wyjaśnił mi, że to jakieś wyrównanie. Jakie - nie wiedział nikt.
Podsumowując wyszło na to, że podpisałem nową umowę, a za darmo nie miałem nic...
  • Strona 3 z 33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33