DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #24743  autor: IBDseM
 13 paź 2005, 19:53
Mam okazje kupić we Włoszech telefon BUTLER 4012 USB VoIP jest to telefon bezprzewodowy baza telefonu jest łączona z komputerem przez USB oraz z normalną linią telefoniczną PSTN .Tylko nie jestem pewien czy nie będzie problemów bo słyszałem że telefony stacjonarne zakupione we Włoszech u nas nie chcą działać .Że ponoć włoski system telefonii jest inny niż w Polsce.

re

 #24752  autor: Saracen
 13 paź 2005, 20:33
jesli niema ustawionego prefiksu bedzie działał,moze byc problem dzwonka i prezentacji CLIP jesli dobrze pamietam maja tam DTMF...chyba...ale sprawdzę i podam co i jak,niemniej telefon uzywany na lini analogowej PSTN bedzie -powinien działac u nas bez problemu

ps
sprawdze typ teggo aparatu

[email protected]
Obrazek

re

 #24785  autor: IBDseM
 13 paź 2005, 22:26
Wiem że są dostępne w wielu krajach Unii mnie się też dziwne wydało jak znajomy mi mówił że mogą być problemy ,ponoć sprzedawca coś mu tłumaczył ze że u nich też nie działają telefony np. przywiezione do Włoch z Niemiec ale w czym dokładnie rzecz to nie zrozumiał .A ja sam gdzieś na forum czytałem że telefon przywieziony z Francji do Polski też nie bardzo chcą u nas poprzwnie działać.
 #24813  autor: Saracen
 14 paź 2005, 06:11
IBDseM pisze:Wiem że są dostępne w wielu krajach Unii mnie się też dziwne wydało jak znajomy mi mówił że mogą być problemy ,ponoć sprzedawca coś mu tłumaczył ze że u nich też nie działają telefony np. przywiezione do Włoch z Niemiec ale w czym dokładnie rzecz to nie zrozumiał .A ja sam gdzieś na forum czytałem że telefon przywieziony z Francji do Polski też nie bardzo chcą u nas poprzwnie działać.
telefon z niemiec podłacza sie do linii na skrajnych pinach RJ11 tj piny 2-5
u nas w Polsce na piny 2-3
http://www.elektrotech.info/viewforum.php?f=106
i raczej to samo dotyczy podłaczenia aparatu we Włoszech

-moga być problemy z dzwonkiem-sygnalizacji czestotliwość ale w miare łatwo to jest obejsc

[email protected]
Obrazek

re

 #24981  autor: IBDseM
 15 paź 2005, 10:01
Witaj. Dzięki za odpowiedź .To że może być podłączony na innych pinach to nie problem inaczej się oprawi kabel i jest ok. Ale z tym dzwonkiem to już inna sprawa .nie znam się na tym ,a i rozbierać nowy telefon to też nie interes .Poza tym wspomniałeś o prefiksie no to już było by gorzej bo jeżeli byłby przypisany do jednej sieci (operatora) .Tak np. Tele 2 dawało w promocji telefony które w innych sieciach nie działały .nie wiem na czym to polegało ale słyszałem że był dodatkowy chip który nie pozwalał na podłączenie aparatu do innego operatora niż Tele2.