DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #22858  autor: D@rio
 05 paź 2005, 23:27
Witam.

Słyszałem gdzieś, kiedyś...że są takie telefony stacjonarne które posiadając specjalną antenę (którą się podobno montonuje wysoko, np. na dachu) i "elektronikę" pozwalają objąc słuchawkę zasięgiem obszar nawet do ok. 1 ~ 2 km. obszaru tereny wokół anteny.

Czy to prawda? Czy ktoś wie lub ma jakieś informacje na ten temat?

 #22942  autor: blom
 06 paź 2005, 14:31
chodzi ci o "fantastik plastik" tpsa via centertel. - tam gdzie nie ma infrastruktury tepsia daje telefon z antenka i ok. 1-2 km ma zasiegu tylko stare telewizorki to moga latwo podsluchac....

 #22950  autor: D@rio
 06 paź 2005, 15:05
sdz pisze:chodzi ci o "fantastik plastik" tpsa via centertel. - tam gdzie nie ma infrastruktury tepsia daje telefon z antenka i ok. 1-2 km ma zasiegu tylko stare telewizorki to moga latwo podsluchac....
Nie. Nie o to mi chodzi. To jest tylko rodzaj przylaczenia do sieci jak nie ma kabli ze leci po nadajnikach Centertela w pasmie 450MHz. I tepsia nie daje wcale telefonu z antenka, tylko montuje taką pierdółe na dachu a pozniej od tego juz normalnie kable ktore leca do normalniego gniazda telefonicznego pod ktory podpinasz sobie normalny, analogowy telefon ;) Zreszta, nie tylko TP S.A. przesyla radiowo sygnal w celach telefonii analogowej. Netia, czy Telefonia Pilicka robią podobnie. Tylko oni chyba wykorzystuja inna pasmo, inny sprzet i ten caly "radiodostep" dziala w innej technologii a nie tak jak w TP S.A centertelowskiej. A z tymi telewizorkami ;) hehehe :-D bajek sie nasluchales ;) fakt, podobno byly takie przypadki ale to zadkosc ;) (ktos na forum telepolis.pl o tym pisal ;) - gratuluje pamieci :D)
A mi chodzilo mi o telefony ktore zasiegiem sluchawki pokrywaja duzy obszar (nie tak jak te standarodowe ze 150 ~ 300m.). Podobno sa takie telefony i slyszalem ze ich koszt wynosi ok. 1000zł. Tylko nie mam informacji na ten temat :? ...

 #22951  autor: blom
 06 paź 2005, 15:08
telefon na sterydach??? hmm... moze taka walizka nokii co te pierwsze? ona mialy zasie 1,5km od nadajnika...

re

 #23755  autor: Saracen
 09 paź 2005, 13:14
to tz telefonia NMT,osobiscie odradzam z powodów takich jak:
- na zwykłym radioodbiorniku nie przestrojonym doskonale mozna sobie posluchac kto o czym mówi
- brak internetu-dodatkowe usługii
- bez anteny zewnetrznej same klopoty-
- zalecane tylko aparaty RWT,inne się poprostu palą

jako ekspert działu technicznego operatora XXXX stanowczo odradzam!!!!!!!!!!

jesli wiecej chcecie wiedzieć napiszę

[email protected]
Obrazek