DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #21156  autor: Piotr
 29 wrz 2005, 15:36
Witam.
Czy ktoś może mi odpowiedź na pytanie kogo tak na prawdę jest sieć Netia?
Czy rzeczywiście jak budowała swoją sieć na początku lat 90 była firmą bazującą na polskim kapitale a nie np. oddziałem zachodnich konsorcjów telekomunikacyjnych?

Obecnie Netia jest na giełdzie i w kwestii udziałów mogło się wiele pozmieniać - a więc do kogo na chwilę obecną należy większościowy pakiet akcji?.
Mimo wszystko najbardziej zależy mi na informacji czy Netia jako tako ma polskie korzenie czy raczej zrodziła się w zupełnie innym kraju.

Pozdrawiam.

 #21184  autor: Wojt2004
 29 wrz 2005, 17:08
Hmm nie wiem na ile jest moja pamieci zawodna, ale w tej chwili nie umiem znalezc materialow ktore dotyczyly tej sieci, jedyne co pamietam to chyba glownym udzialowcem byl najbogatszy czlowiek Islandii, z tego co pamietam w nie ktorych opiniach, artykulach, krazyl taki poglad ze Netia zostanie sprzedana nijakiemu Hutchisonowi, jak dla mnie nie mialbym zadnego ale, glownie z tego powodu ze ten czlowiek i siec komorkowe ktore powstaly dzieki nie mu zmuszaly rodzimy rynek do prowadzenia prawdziwej konkurencji