DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1163402  autor: happypiotr
 17 sty 2024, 20:59
Cześć.
U jakiego operatora obecnie jest najtaniej utrzymać numer stacjonarny? Chodzi tylko o połączenia przychodzące. Pomijam VOIP. Chodzi o moich rodziców, maja komórki, ale stacjonarnego nie chcą się pozbyć, bo "a nóż ktoś zadzwoni"
Bardzo dziękuję za podpowiedzi.
 #1163517  autor: happypiotr
 18 sty 2024, 19:37
18gr/min zawsze pieniądz, tyle że sporadycznie ktoś dzwoni do rodziców na stacjonarny, "od święta". Chyba to najlepsze wyjście. VOIP nie chce zakładać, a bo to zawsze coś się nieraz chrzani. A do rodziców mam 800km. Mieli już z 15 lat temu.
 #1163520  autor: Remington
 18 sty 2024, 19:44
Nic się nie chrzani, to już nie te czasy. Bramkę raz ustawiasz i zapominasz na lata, u mnie większość rodziny ma stacjonarne tylko przez VOIP.

Ale branka to inwestycja. Przy przekierowaniu 18 groszy przy sporadycznym użyciu wyjdzie taniej.
 #1163522  autor: Remington
 18 sty 2024, 19:57
Z VOIP korzystam od 2003 - początkowo przez aplikacje. Ćwiczyłem też opcje z przekierowaniem stacjonarnego na komórkę w czasach gdy dzwonienie na komórki było drogie, ale FCT-y pozwalały taniej przekierować (wtedy jednak kosztem jakości, dziś jest pewnie lepiej).

Moje zabawy z bramkami VOIP trwały od 2006. Miałem Linksysy, Grandstreamy, różne wbudowane w routery, finalnie jest to Gigaset A540IP (to baza w ramach zestawu z telefonem bezprzewodowym). I całej rodzinie jego kupiłem, działa u wszystkich stabilnie i niezawodnie. Konfiguracja w porównaniu do poprzedników dużo prostsza i możliwa nawet z poziomu słuchawki. To urządzenie na internet przewodowy, nie wiem czy są wersje z WiFI.

Nie wiem czy są bramki
 #1163620  autor: HappyBoy
 19 sty 2024, 15:35
Większość (o ile nie wszystkie) bramek/telefonów jest raczej po kablu.
Zawsze można dokupić adapter typu Mikrotik mAP Lite (mały gabarytowo), TP-Link TL-WR802N lub coś innego z trybem klienta.
Ja swego czasu korzystałem z Cisco SPA112 + TL-WR802N i wszystko śmigało.
 #1163723  autor: kszaq
 20 sty 2024, 20:13
Jeśli rodzice używają do stacjonarki telefonu bezprzewodowego DECT, mogę podpowiedzieć moje rozwiązanie:

Sprawdź czy sluchawka ma możliwość rejestracji do innej bazy. U mnie jeden z najtańszych modeli Gigaset (A415) - możliwość jest. Kupiłem na znanym portalu aukcyjnym używany Fritz!Box Fon 7360 za 45 zł - podłączyłem go przez Ethernet do routera i służy jako baza DECT. Dzięki temu Fritz ma stabilne połączenie po kablu, a słuchawka może stać w dowolnym miejscu w mieszkaniu.

Obecnie można w niewielkich pieniądzach kupić używany Fritz 7330, który oferuje to samo, tylko ma mniej portów LAN. Numer przenieśliśmy do HaloNet i zakup Fritz!Boxa zwrócił się w ciągu 2 miesięcy.
 #1163734  autor: Remington
 20 sty 2024, 22:13
@kszaq
Pomysł świetny. Pod który port podłączasz kabel WAN łączący go z routerem? Myślałem, że te Fritze z gniazdem DSL nie mogą być klientami innych routerów, tylko same muszą być modemem.

Z drugiej strony - używaną bazę-bramkę Gigaset można kupić w podobnej cenie (to też jest DECT).
 #1163738  autor: kszaq
 20 sty 2024, 23:17
Podłącza się pod LAN1. O ile dobrze pamiętam, Fritze "od zawsze" na to pozwalają - wiele lat temu miałem model 7141 z modemem DSL i tylko jednym portem LAN, i działał jako AP + bramka VoIP.