DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1158039  autor: marson
 30 wrz 2023, 14:36
Witajcie pokrótce opisze swoją sytuację i bardzo serdecznie proszę o pomoc.
Pracuję zdalnie w pewnej firmie, jednym z moich obowiązków jest odbieranie telefonów od klientów typowy helpdesk oprócz tego rozwiązuje problemy klientów piszących zgłoszenia w formie ticketów. W większości przypadków jest tak, że w momencie telefonu, po autoryzacji dzwoniącego muszę coś sprawdzić w firmowym systemie albo po prostu pomóc klientowi, więc trzymanie telefonu w ręce podczas rozmowy nie jest najwygodniejsze.
Typowy w takich sytuacjach zestaw słuchawkowy się nie sprawdzi, bo w czasie rozmowy potrzebuję równolegle mieć dźwięki z komputera, szukam sposobu na pogodzenie tych dwóch światów tj. dźwięków z komputera i z telefonu w jednym czasie.
Na tą chwilę mam maca i iphone’a i korzystam z FaceTime do wykonywania połączeń i odbierania ich na macu, jakoś to działa ale jakoś to dobre określenie, często mnie nie słychać, często ja nie słyszę rozmówców albo zrywa połączenie.
Tak więc zastanawiam się nad innym rozwiązaniem ale nie jestem pewien, czy to tak działa jak myślę, czy gdybym kupił bramkę GSM to czy dobrze myślę, że do takiej bramki mogę włożyć kartę SIM i następnie użyć jakiegoś softphone do wykonywania i odbierania połączeń z komputera? Jakość zakładam, że powinna być lepsza niż przez FaceTime ale czy to aby na pewno tak działa jak myślę? Co z konfiguracją konta SIP, czy trzeba jeszcze dodatkowo stawiać centralkę jakąś i coś konfigurować czy z samą bramką da się połączyć po IP? Jak to wygląda – doradzicie coś?
A może ktoś ma lepsze rozwiązanie? Dodam, że to nr od operatora play i tak musi pozostać, bo taką SIMkę dostałem od pracodawcy, mac też zostaje.
 #1158135  autor: bogna22
 02 paź 2023, 22:07
U mnie sprawdza się stara szkoła. Używam Huawei B593s (tryb 2/3G), wpięty po rj11 zwykły analogowy telefon + kabelek mikrofon/słuchawka. Ta bramka zaakceptuje każdy analogowy telefon. Rozmowy są głośne i wyraźne.
U mnie to potrzeba takiej bramki z VoLte (dane i głos) z jednej karty, ale w nowoczesnej PL to niemożliwe...
Ta branka zaakceptuje Ci konto SIP (np. halonet), albo wyłączasz to i rozmowy głosowe idę poprzez kartę SIM.
Wiem, że to może nie nowoczesne... ale się sprawdza. Mogę mieć rozmówce na słuchawce/głośnym mówieniu/słuchawce do ucha. A sam telefon ma klawiaturę szybkiego wyboru numerów, więc odpada wybieranie...

dla przykładu coś takiego:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/telef ... -karte-sim
 #1158556  autor: StanS
 12 paź 2023, 02:11
Jeżeli chcesz softfona na sieci komórkowej to możesz użyć modem Huawei e3131 z odblokowanymi funkcjami głosowymi, wpięty przez USB do kompa. A softfon masz wbudowany w pełnej (niebrandowanej) wersji Mobile Partner.
Niestety mankamentem może być to, że e3131 to modem 2G/3G, więc może być różnie z zasięgiem jak operatorzy planują zaoranie tych technologii. A wyższe modele modemów już nie mają funkcji głosowych.
edit
Nie doczytałem, że Play i Mac, więc w Play może być ciężko z zasięgiem na 2G/3G i nie wiem czy jest jakiś odpowiednik Mobile Partner dla Mac.

A słuchawka bluetooth nie pasuje? Jest do jednego ucha, więc nie odcina dźwięków z kompa.