DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #618565  autor: redlum
 07 mar 2013, 13:26
Witam. Potrzebuję internetu ze stałym IP bez reloga. Na początku zainteresowałem się promocją Orange Turbo DSL http://www.orange.pl/kid,4002009697,id, ... ticle.html Następnie znalazłem nową usługę Neostrada Biznes http://www.orange.pl/kid,4002009697,id, ... ticle.html Nna infolinii za dużo się nie dowiedziałem poza tym że to z nazwy jest tylko Neostrada a tak naprawdę to jest okrojony DSL
I teraz moje pytanie - czy opłaca się dopłacić do Turbo DSL? Bo Neostrada Biznes z opcja zwiększenia uploadu do 1Mbit jest parędziesiąt złotych tańsza, a różnic żadnych nie widzę

 #618597  autor: KR2615
 07 mar 2013, 17:14
Nie wiem jak w Bialymstoku ale prawie w kazdym wojewodzkim miescie sa dostawcy 100 razy lepsi niz TPSA. Tepsa to alternatywa tam, gdzie na prawde nic innego nie dociera. W aglomeracji powininienes sie zwrocic ku kablowkom i lokalnym operatorom. Jesli dobrze sie dogadasz, przydziela ci staly zewnetrzny adres IP a nawet rozglosza Twoje wlasne jesli takowe posiadasz.

 #618646  autor: redlum
 07 mar 2013, 20:25
mieszkając w mieście miałem bardzo dobrą sieć osiedlową za niecałe 100zł z IP
teraz mieszkam na przedmieściach i problem się zaczyna - za bardzo uzależniłem się od tak szybkiego internetu...

 #618731  autor: Orange Ekspert
 08 mar 2013, 09:55
redlum , proponujemy dokładne sprawdzenie parametrów w Twojej lokalizacji, oraz dopasowanie oferty - a decyzja będzie należała do Ciebie , prześlij do nas zgłoszenie przez formularz pomocy http://on.fb.me/RwMSRZ podając dane do kontaktu .Pozdrawiam

 #619072  autor: redlum
 10 mar 2013, 01:01
tak wiem że decyzja należy do mnie - ale czym się różnią obie oferty?

 #619149  autor: Precelos
 10 mar 2013, 15:28
pewnie obie opcje roznia sie routingiem, ale to tylko moze przypuszczenia

Obrazek

 #619313  autor: Vieslav
 11 mar 2013, 08:58
Pewnie dobrze podejrzewasz. Neostrada biznes to nadal neostrada, czyli studenciki na infolinii którzy potrafią tylko mówić "blablabla brak możliwości technicznych blablabla 1mb/s", najniższy priorytet pakietów na centrali. DSL natomiast ma dobre wsparcie techniczne, dość ogarniętą infolinię, usterki usuwają bardzo szybko, gdyż czas na usunięcie jest zapisany w umowie, pakiety mają wyższy priorytet i gdy neostrady i BSA są zapchane to DSL bardzo ładnie działa.

 #619355  autor: redlum
 11 mar 2013, 13:46
nie - neostrada biznes to już dsl - infolinia jest od dsl - modem od dsl, nie wiem jak priorytet pakietów - ale skoro jest podpięty jak DSL - to pewnie ma to samo; Jak na razie to nie widzę żadnych większych plusów w Turbo DSL (niby można mieć więcej IP - ale w moim przypadku jest mi to niepotrzebne) więc pewnie wybór padnie na Neostradę Biznes

 #619384  autor: Precelos
 11 mar 2013, 16:23
redlum pisze:niby można mieć więcej IP
w Turbo DSL chyba mozna miec 4 lub 8 adresow ip
neo biznes to tylko jeden adres ip
pewnie obie oferty roznia sie jakimis niuansami
redlum pisze: nie wiem jak priorytet pakietów - ale skoro jest podpięty jak DSL - to pewnie ma to samo
moze

Obrazek

 #619570  autor: redlum
 12 mar 2013, 08:38
w turbo DSL 4 IP - to tak naprawdę 1 adres dla Ciebie (pozostałe 3 to adres sieci, adres modemu i adres rozgłoszeniowy sieci) - czyli to samo co Neostrada Biznes

 #619591  autor: Precelos
 12 mar 2013, 10:31
w 8 ip masz juz 5 do dyspozycji


na pewno musi byc jakas roznica
nie wiem jak wyglada SLA i priorytet na BRASie

moze trafisz na kogos kompetetnego na infolini wtedy jest sznasa na uzyskanie satysfakcjonujacych informacji

Obrazek

 #619643  autor: Orange Ekspert
 12 mar 2013, 13:45
redlum,
w ramach promocji aktywacja usługi Neostrada Biznes w lokalu Klienta przez Technika za 1 zł + VAT
pakiet bezpieczeństwa e-security
1 stały adres IP , możliwość zwiększenia, w dowolnym momencie, maksymalnej prędkości wysyłania danych do 1 Mbit/s
3 pakiety hostingowe do wyboru: Standard, Rozszerzony i Premium
Cechy i funkcjonalności modemu (routera) instalowanego w siedzibie Klienta:
modem Comtrend VI-3223u Multi-DSL WLAN IAD z szybkim Wi-Fi (do 300Mbit/s) i 4-ma
portami Sieci lokalnej RJ-45.
funkcjonalność routera z translacją adresów NAT
serwer DHCP na routerze
Brak priorytetyzacji (QoS) w NEO Biznes
Zapraszam do kontaktu z nami przez formularz pomocy, sprawdzimy parametry w Twojej lokalizacji i dopasujemy ofertę, decyzje podejmiesz sam. pozdrawiam

 #653603  autor: jarekkam
 09 sie 2013, 11:42
Orange Ekspert pisze:[...]
modem Comtrend VI-3223u Multi-DSL WLAN IAD z szybkim Wi-Fi (do 300Mbit/s) i 4-ma portami Sieci lokalnej RJ-45.
[...]
Brak priorytetyzacji (QoS) w NEO Biznes
[...]
Dlaczego wykastrowaliście modem z tej funkcji?
Jak mogę ją u siebie włączyć?
U nas w firmie nastała moda na różnego rodzaju skydrive'y, dropboxy i inne torrenty, w związku z tym priorytetyzacja jest silnie pożądana.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie

 #700604  autor: roberto_90
 23 lut 2014, 16:55
Odświeżę trochę.

Czy wiadomo już czy jest priorytetyzacja pakietów w usłudze turbo dsl albo w neostrada biznes?

Po za tym gdzie można uzyskać informację odnośnie centrali do której jest się podpiętym? Dokładniej czy są w niej już porty vdsl czy nie.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

 #702443  autor: _przemko_
 05 mar 2014, 10:18
To koniec Neostrady Biznes.
kolego roberto_90 - jak jeszcze nie zamówiłeś neo biznes to już nie zamówisz. usługa została cichaczem wycięta z oferty orange. teraz został Ci juz tylko DSL Turbo lub DYnamiczny DSL do 80M z uploadem 4M. Tak w ogóle to ciekawe dlaczego Orange pozbyło sie Neostrady Biznes. Teraz klient Biznesowy ma wybór tylko pomiedzy zwykłą Neostradą, a jak chce stałe IP to "Panie PŁACZ I PŁAĆ 89 ZŁ NETTO miesięcznie" za dostęp do 10M. Już Netia ma sporo taniej i stały adres IP.
roberto_90 - jak chcesz sprawdzić czy masz VDSL czy ADSL to polecam stronę http://www.orange.pl/prt/service_availability_check tu Ci pokaże warunki techniczne.